Netbook do školy - ASUS EEE 1015PEM, nebo HP Mini 5103?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod alfah4ns 3. 3. 2011 22:38

PC:
nepsal jsem nic o tom, že je to velké, ale že to je co do velikosti, atd... fajn notebook. Taky považuji za ideální 13ku, přičemž jsme ochoten brát rozsah 12-14 (14 v případě hi-res displeje). U všech počítám s připojením LCD+klávesnice, ptž. ergonomického posedu nelze dosáhnout ani s 17kou.

Jinak edge se dělá i v 13'.
S připojením velkého LCD nebude problém, HDMI tam je.

k záruce - ta se dá prodloužit u plno značek. Dell je výjimka v tom, že často dává 3r NBD do základu (u Aceru, HP, Lenova, Toshiby, Fujitsu, ... za příplatek). Jinak 3r záruky jsou pak standartem až u profi-notebooků, resp. top-business třídy a workstation.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 3. 3. 2011 23:22

Hádku/diskusi s PC si, prosím, odpusťte, zrovna tak se mi tu nelíbí diskuse o úhlopříčkách. A pokud hodlá PC pokračovat v těchto nesmyslných radách (že do tématu, kde se hledá netbook za nějakých 8.000 poradí notebook s jinými parametry o polovinu dražší), už opravdu nebudu ten hodný!

bialuci: Nainstalovat Windows 7 na netbook není problém - ve FAQ - Notebooky je odkaz na aplikaci, která vytvoří bootovací flash disk a pak postupuješ jako normálně. Žádné komplikace by nastat neměly a ani tazatel je neměl - jen vybíral, který software nainstalovat a který ne. Ovladače i podpůrný software od HP najdeš na jejich webu.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hbboy 5. 3. 2011 12:57

HP Mini 5103 jsem ve středu objednal v pátek mi odeslali a v pondělí bude doma, vše mám již připravené na flashce tak jsem zvědavý jak to bude šlapat. Koupil jsem ho na splátky bez navýšení - budu platit 331 Kč měsíčně + v prosinci doplatek něco kolem 5000 - celková cena 8167 + dárek - lampička a PC hra - nyní akce na anacomp.cz do půlky března

určitě napíšu jak jsem s ním spokojen, nyní když jsem ho objednal jsem řešil jestli ta uhlopříčka nebude malá s tak velkým rozlišením, protože jsem netbook s tímto rozlišením naživo neviděl, ale už je objednáno a na cestě tak s tím nic neudělám -)))) snad to bude do auta na zápisky z jednání s klienty jako obchodák dobré + sem tam nějaký film + na závody rc aut na wifi abych viděl jak si stojím kolik najedu kol či syn a tak při napojení na cílový server -))) jako to tam mají všichni - netbooky 10 palcové ale jen jednojádrové s xp, tak snad budu mít lepší mašinu -)))
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod parmis 8. 3. 2011 16:21

to hhboy: Můžu se zeptat jak jste spokojeny s vyberem? A s shopem anacomp bez problemu? Jsem slysel, ze Intel Atom je pomaly jak prase. Ale vzhledem k pouzivani netbooku na office, skype, icq, net pri Win7, mi prijde dvoujadro se slusnou pameti jako dostacujici.
parmis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bialuci 9. 3. 2011 14:41

Tak, přátelé,
mám krasavce doma. Vypadá opravdu moc pěkně. Hned jsem se pustil do přeinstalace ale bohužel jsem narazil na několik problémů. Byl bych moc vděčný, kdyby jste mi je pomohli vyřešit.
1) Měl jsem představu, že si disk rozdělím na dva (150GB a zbytek) ale místo toho mám disky čtyři. (149BG a 149GB to jsem si vytvořil já a pak 20GB a 200MB - nemůžu se jich zbavit)
2) Zvolil jsem mnou vytvořený oddíl 149GB a nainstaloval win7 ultimate. Bohužel před dokončením instalace mi to napsalo: Selhání inicializace procesu přihlášení. Naštěstí po restartu win naběhly.
3) Pak nastal problém s ovladači. Konkrétně tento: Broadcom Crystal High-Definition (CrystalHD) Video Decoder Driver. Píše mi to, že chybí zařízení a instalace je ukončená. Ve správci zařízení je jedno neznámé zařízení: monitor. Myslím si, že i díky tomu mi pak nefunguje Fn klávesách stmívání obrazovky.

Jaký je Váš názor? Předem díky!
Malinko mi vadí jak svítí on/off tlačítko před obrazovkou. Jinak je to fajn stroj. :)
bialuci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 9. 3. 2011 15:37

ad 1) Co jsi udělal pro to, aby ses jich zbavil? Mám takový pocit, že vůbec nic, protože sis je mohl smazat už při instalaci.
ad 2) Asi vyřešeno?
ad 3) Spusť Windows Update a nech ho aktualizovat. S velkou pravděpodobností sám stáhne a nainstaluje veškeré ovladače.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bialuci 9. 3. 2011 16:01

ad1) Když jsem je odstaranil při instalaci, tak jsem z nich měl jen prázdné místo ale nejde to nijak sloučit. Ani v partition magic se mi to nepovedlo.
ad2) nevyřešeno, takle by to nemělo probíhat. Zajímá mě, co jsem udělal špatně.
ad3) měly by fungovat přímo ze stránek výrobce..
bialuci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 9. 3. 2011 16:12

Teď ty tvoje oddíly nějak nechápu.. Udělej screen ze správce disků, ať jsme moudřejší.

Opakovala se ještě někdy ta chyba s přihlášením? Objevily se v systémovém logu nebo bezpečnostním logu nějaké hlášky v době té chyby?

Ovladače jsou tedy vyřešeny instalací ze stránek výrobce?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod wizaard 9. 3. 2011 16:47

bialuci: Pokud máš po smazání dvou oddílů prázdné místo, je to poměrně logické. Co takhle do něj ve správci disků roztáhnout (zvětšit) zbylé oddíly? :-) Ale screenshot by byl v tuhle chvíli asi nejlepší...

Dále, ovladače bych nejprve (a téměř výhradně) instaloval z webu výrobce, pak eventuelně přes Widnows Update, u kterého se mi nejednou stalo, že nainstaloval ovladač, který byl obecný, proto nebyl určený pro konkrétní notebook a něco rozházel (což je ovšem spíš chyba výrobce).
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bialuci 9. 3. 2011 16:49

Tak, snad jsem ten obrázek přiložil dobře.
Ta chyba se už dál neopakovala. Jen mám problém s některými instalacemi. Např daemon tools (musel jsem ztáhnout z netu nový) a nebo počeštění office2007 (mám verzi kde se nainstaluje plná EN verze a pak se počeští CZtrialem). Toto je moje první experimentování s win7 x32. Když jsel předtím použil tuto instalaci win ale jako x64, tak s těmi programi problém nebyl.

Ten problém s ovladači jsem vyřešil tak, že jsem znovu přeinstaloval win ale tentokrát jako professional. Znovu jsem stáhnul všechny potřebné ovladače, pro příslušný OS a pak se nainstalovalo vše v pořádku.

Mám tu ještě jinou instalačku win, tak zkusím zda to nebylo špatnou verzí...

Pak mě ještě zaráží jedna věc. Při instalování (z USB) musím po prvním restartu změnit bootování z5 na boot z HDD, jinak je znovu načte začátek instalace a vlastně se zacyklí.
Ntb začne bootovat z disku a pak se dokončí instalace. Ale asi to tak má být :)
Přílohy
11.jpg
bialuci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 9. 3. 2011 17:31

Neznám špatnou instalačku. Instaluje se zásadně z originálního média, případně ISO soubory stažené z Technet/MSDN(AA), u kterých se ověřuje kontrolní součet a tím pádem je jistota, že jsou v pořádku.
Instaluješ z originálního média nebo sis ověřoval kontrolní součet staženého ISO?

Ty Office taky nějak nechápu. Pokud sis zakoupil anglickou verzi, tak tímto kódem můžeš aktivovat českou verzi, stačí si například zapůjčit instalační médium od kamaráda.

Pokud máš nastavené bootování z USB, tak se bootuje z USB. To je logické ;) Pokud nechceš bootovat z USB, ale z HDD, pak změň prioritu v BIOSu.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hbboy 9. 3. 2011 20:53

Tak pánové netbook HP Mini 5103 211 s dvoujádrem od pondělí večer doma.
Netbook je hodně rychlý - rychlejší než můj 2 roky starý firemní notebook Acer travelmate 5530 s blbými vistami. Dal jsem do něj windows 7 32 bit + ovladače co jste mi zde poradili. Nešel mi akorát ovladač Broadcom Crystal High-Definition (CrystalHD) Video Decoder Driver, ale ve správci zařízení u ničeho žádný vykřičník nemám a vše funguje jak má tak je to asi v pohodě. Dal jsem tam office 2010, pár starých her - ZUMA, Crazy chicken - plošinovky atd. víc to prostě nezvládne. Pár filmu v avi. Ztrávil jsem na něm do dnes asi 16 hodin práce. Včera mi vydržel cca 10-11 hodin což mě úplně dostalo, řešil jsem však na fóru zde nebo jinde jednu věc a to je malý display - nemohl jsem si na něj prostě zvyknout a to hrozně drsné drobné rozlišení - včera jsem byl rozhodnut netbook vrátit ve 14 denní lhůtě a vyměnit za 12 ti palcový netbook Lenovo U165 se 6ti článkovou baterií, četl jsem však pár recenzí na různé 12 ti palcové a sice jsou super na hry a výkon - procesor - stejně rychlý - grafika několikanásobně lepší - ale výdrž - 3,5 - 4,5 hodin mě odzbrojila. Nakonec jsem večer zasedl k netbooku, vypnul svůj druhý notebook 15,6 a 24 palcový herní komp co mám doma a do půlnoci zkoušel různě laborovat a serfovat na tomto netbooku a kupodivu jsem si na to zvykl a asi nezvykle blbě upravil rozlišení. Včera jsem laboroval 1368x768 hrozně vše malé, tak jsem měl 1280 x 768 a na to jsem jel část dne, pak jsem jel na část dne 1024 x 768 a večer jsem nahodil zpět plné rozlišení 1368 x 768 - s tím že jsem plochu ale zvětšil na 150% což už je možná moc, časem to možná uberu na těch 125 %, ale je krásně vše vidět, skype, outlock, programy, vše v pohodě přečtu - žádné blechy a tak. A vzhledem k obrovské výdrži - 10 hodin - dnes jsem ho trápil tak 6 hodin a nyní ukazuje 47 % - výdrž 3,5 hodiny - různě se to i mění - tak jsem se rozhodl si nechat tento i když malý netbook 10 palcový. Je to hodně o zvyku si na to zvyknout. Dnes jsem na něm v excelu celý den dělal zprávy z cest jako obchodní zástupce a vše v pohodě. Byl jsem i v našem RC klubu, programoval auta na vysílačku - porovnával s netbooku acer - lcd úplně na chlup stejný rozměr i když se zdá větší je stejně velký. Instalace normálně přes F9 jsem dal načíst z USB, najela instalace windows vše jsem zformátoval a vytvořil jeden disk, který jsem rozdělil na systém C: 80 GB a disk D: zbytek. Včera se neustále stahovali nějaké aktualizace - dnes zase. Nevím co více říct. Překvapila mě rychlost systému - je fakt rychlejší než jsem čekal oproti jednojádru. Když se vypíná nebo restartuje - trochu jako by zvaknutí z repro - dnes mi v rc klubu trvdili odborníci, že takový zvuk vydává zesilovač, když se odpojuje s elektriky a že je to normální - takový zvuk vydává při vypnutí - takové lupnutí - také to tak máte???? To je asi tak jediný postřeh. Jinak pokud sháníte 10 palcový tak doporučuji.
Co se týče anacompu, vše ok, netbook přišel včas bez jediného problému. Zatím jsem nic neplatil, první splátka bude 331 Kč v dubnu - 9 měsíců a v prosinci doplatím něco přes 5000 a je to bez navýšení. Pokud to prošvihnu v prosinci doplatit - na což cetelem spoléhá (na mě si však nepřijdou) již jsem měl takhle půjčeno 2 x tak se to přepíná na druhou variantu 36 splátek a netbook těžce přeplatíte s velkým navýšením. Pokud si však všechno ohlídate je to bez navýšení. Spolehají na to, že si to lidi neohlídají nebo že lidi nemají před vánoci peníze, proto je tato akce vždy v březnu a končí v prosinci. Loni jsem takhle kupoval LCD. Nyní mají splátky bez navýšení myslím ještě pár dní a netbooku tak mají hrozně levné hlavně acer a asus asi o 10 % levněji než všichni na trhu - nechápu ty ceny. Ještě vás něco zajímá o netbooku - kdyžtak napište - odepíši - rád také když poradíte to lupnutí či ty ovladače - viz. Výše.
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bialuci 10. 3. 2011 15:09

Tak jsem problémy vyřeši použitím Partition Wizard a sloučil jsem disk v jeden. Pak jsem nainstaloval WIN XP Proffesional a vše šlape tak jak má. K volbě tohoto systému mě vedlo zjištění, že můj printserver nepodporuje win7. A jelikož je to pro mě dost důležitý, tak jsmem zvolil tuto variantu.

To hbboy: Ten zvuk z repro mi to dělá taky. Třeba při restartu. jinak ty repro jsou docela ječáky (hrajou nahlas). To mě příjemně překvapilo. Jsem moc rád, že jsem se rozhodl pro tento model. Jak jsem už psal dříve, trochu mi vadí jak svítí v šeru tlačítko on/off
bialuci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hbboy 10. 3. 2011 18:44

díky za postřeh, ten zvuk že ti to dělá taky, je to jen takové lupnutí - zřejmě to vydává zesilovač na zvukovce nebo tak něco když se odpojuje od napájení - jo při restartu nebo při vypínání, netbook 15 x denně uspávám vždy napíši poznámku u zákazníka a zaklapnu víko a on se hned vypne uspí. Jinak ty kontrolky on/off a pošta + web svítí ve tmě docela, ale já zásadně ve tmě u displaye nesedím to je o zkažení očí, jinak jsem také moc spokojený, že jsem si ho koupil, jinak jsem zjistil, že se nechá zvětšit to prostředí a vše ne jenom 125 % a pak 150 %, ale jde to i po jednom procentu, tak mám nějakých 142 % - rozlišení 1368 x 768, ikony malé a je to již OK - už to vidím dobře, žádné blechy ani nijak zbytečně velké - jsem spokojen, hlavně s klávesnicí, píše se na ní moc pěkně - mám státnice a píši cca 300 úhozů za minutu a jde to dost rychle i na této. Rychlost netbooku super a hlavně ta výdrž ta je úžasná 66 ah baterie - ve svém velkém notasu mám 44. Akorát při videích či hrách i slabších se zadýchá grafika a zapne se větrák nebo disk - netuším a trochu to vrčí, ale není to nic hrozného. Jen jednou se mi podařilo to rozjet na plný kule a to byl rachot, myslel jsem že se rozpadne, větrák jel jak zběsilý -))
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 11. 3. 2011 14:15

Pratele, Broadcom Crystal High-Definition (CrystalHD) Video Decoder Driver je ovladac pro graficky "akcelerator" (pro HD video), ktery vsak musi byt dostupny v netbooku a v modelu, ktery se prodava u nas neni! Proto vam to nejde nainstalovat. Je to HW soucastka.


" Když se vypíná nebo restartuje - trochu jako by zvaknutí z repro"
dela mi to taky, ale pokud mate vypnuty zvuk v systemu, tak to neudela.
Mobil-man
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků