propojení s tv přes HDMI

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kaellreg 3. 2. 2010 17:10

Ahoj borci ! Mam asuse M51 s grafarnou Ati 3470 a za boha mi nejde propojit v plasmovou tv přes HDMI . Sice mi notas detekuje připojenou TV Panasonic,ale at dávám jaké koliv rozlišení nebo režimy klonování a pod,obraz se neobjeví.Ovladače jsem zkoušel staré nové,widle také,reinstalace z recovery taky nic a asus podpora je k zblití.TV v pořádku.Po prostudování zahraničních for jsem nabyl dojmu,že to snad od výroby nikomu nefunguje.Nemáte někdo zkušenosti,nedej bože řešení ? :-D P.S. asus už ani omylem
kaellreg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 3. 2. 2010 17:14

No, a přepnout TV na daný vstup jsi zkoušel?
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 3. 2. 2010 17:20

Jen mala otazecka na zacatek...propojil si TV a book HDMI kabelem a nastavil jsi na TV rezim HDMI? :)
Vsechny notebooky, co jsem s HDMI mel, jsem jen propojil kabelem a na TV zapnul HDMI a vse slo bez zadneho nastavovani.
Nezbyde Ti nic jineho v opacnem pripade, nez vyzkouset Tvuj book na jine TV ci pouzit jiny HDMI kabel.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaswer 3. 2. 2010 17:45

Presne, vetsina lidi, co ma problem zapomina prepnout na HDMI vstup. Jinak zkus, kdyz to nepomuze zapojit notebook do jine TV.
Schumacher a mistr světa? Leda v aroganci, vysmívají se mu Italové...
aaswer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod posamn 13. 2. 2010 14:07

Zdravím, mám podobný problém notobook od Asusu g50 a lcd TV od Philipsu. Propojím HDMI kabelem na TV nastavím odpovídající vstup a nic... TV hlasí ždný signál. Kabel je určitě fungční zkoušeno na jiných PC.
posamn
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 13. 2. 2010 16:30

Ne vždy se to nutně musí automaticky spojit - v nastavení zobrazení oba monitory vidíš?
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod posamn 13. 2. 2010 16:33

Ne v nastavení právě viidím pouze jedne monitor.
Naposledy upravil wizaard dne 13. 2. 2010 17:37, celkově upraveno 1
Důvod: Není nutné citovat poslední příspěvek.
posamn
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 13. 2. 2010 17:40

No, tak jsi aspoň našel problém :-). Zkusil bych to tedy manuálně přes nastavení ve Windows nebo ovladače grafiky - musíš ale nejprve zkusit monitory rozpoznat/identifikovat, resp. detekovat. Dokud toho nedocílíš, tedy dokud monitor (televizi) neuvidíš, nehneš se z místa.

Nejprve bych ale každopádně zkusil Fn+F7.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod posamn 13. 2. 2010 17:44

Fn+F7 jsem zkoušel a vůbec nic... Jinak zkoušel jsem to pod VIstou 32bit a ted pod Win 7 64 bit, takže tam se snad zkoušely i jiné ovladače na grafiku.. Mě pak třeba ještě napadlo, jestli tam nemůže být třeba ten HDMI port stabylně zakázan. Jinak nevím, proč to by NB nerozpoznal tu TV.

Ještě doplním, že jsem zkoušel připojit monitor přes VGA kabel a normálně fungovalo...A jiné zařízení přes HDMI vyzkoušet nemůžu..
posamn
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 13. 2. 2010 17:50

Právě proto doporučuju prohledat ovladače grafiky, třeba tam něco vymyslíš manuálně. Pokud máš nVIDIi, ta má na to celkem rozumné ovladače.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod posamn 13. 2. 2010 18:54

Tak jsem teď prohledával ty ovladače. Našel jsem tam možnost, zda nebyl rozpoznán můj monitor. Objeví se průvodce, rozdělen do dvou častí, jedna pro monitory a druhá pro TV. Bohužel nabídka k TV je zašedlá a nemůžu ji ovládat... Ale jsou k tomu jen dvě možnosti (zaškrtávací políčko Detekovat Tv při spuštění počítače a poté tlačítko restartovat) Docílím toho , aby se to zaškrtlo, ale tlačítko restartovat furt zašedlé. Zkusím tedy systém restartovat normálně, bohužel TV se nenajde. Když tak se pokusím zítra dodat i screen, jestli tohle není moc jasné a zkusím tedy i jiné ovladače.
posamn
Junior

Odeslat příspěvekod posamn 15. 2. 2010 12:58

Tak nic nepomohlo, zkoušel jsem jiné ovladače, ručně si snimi pohrát, ale pořád nic...
posamn
Junior

Odeslat příspěvekod aaswer 15. 2. 2010 15:50

Vem kabel a notas nekam treba do Datartu apod, vyber si nejakou TV, rekni prodavaci, ze mas o ni zajem, ale potrebujes vedet, jestli ji rozjedes na svem nb a uvidis, jestli je problem v TV ;)
Schumacher a mistr světa? Leda v aroganci, vysmívají se mu Italové...
aaswer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod posamn 15. 2. 2010 16:03

v TV problém nebude, s jinými NB spolupracuje úplně v poho..
posamn
Junior

Odeslat příspěvekod aaswer 15. 2. 2010 17:10

Mas nb jeste v zaruce? Ze by si ho zkusil reklamovat, protoze po vsech tech pokusech by to melo bezet. problem bude zrejme v hardwaru.
Schumacher a mistr světa? Leda v aroganci, vysmívají se mu Italové...
aaswer
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků