Notebook do cca 400 eur [12000 Sk]

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod eugen 7. 9. 2009 20:46

Zdravim,

potreboval by som poradit vhodny notebook pre sestru, studuje na VS (humanitny smer, t.j. ziadne CAD aplikacie). Je tam isty limit max cca 400 eury.
Pouzivanie - na take bezne veci - pisanie seminarok [Word], pozeranie filmov, browsovanie na nete. Uhlopriecka zrejme okolo 15', RAM min asi 2 GB, specialne poziadavky za tu cenu asi ziadne, ale kedze XPcka su tu uz skoro 10 rokov aj Win7 by na tom mohol uz bezat svizne.

V tych dnesnych komponentoch sa uz moc neorientujem, pozeral som len Intel procesory, asi by to malo byt 2-jadro a nie celeron (poradte), nasiel som zhruba toto:

asi minimum
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=13146522
351 eur s dph

lepsie
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=13504098
410 eur s dph

Ten druhy som jej doporucil, co na to poviete, pripadne zeby aj nejake AMD?

Este jedna otazka, ale suvisejuca: oba (a aj mnohe ine) maju 15,6' LCD - vojde sa takyto notebook do brasne/batohu, kde uvadzaju bezne max 15' ?

Vdaka za tipy.
eugen
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod malcolmX 8. 9. 2009 12:52

HP COMPAQ 615 za 421,05 € ?
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod C3luar 8. 9. 2009 17:41

Soory za chybu písal som cez mobil len tak na rýchlo takže

Čo sa týka toho tak som hovoril že kľudne by jej stačila aj tá extansa acer na tie veci ale padli tu aj iné návrhy neviem myslím že dievča študentka nepotrebuje nič extra a na tieto účeli stačí aj slabší typ NB
Naposledy upravil C3luar dne 8. 9. 2009 20:19, celkově upraveno 1
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eugen 8. 9. 2009 19:00

C3luar píše:Ta extansa jej budem na tieto účeli úplne stačiť hovorím ja


ehm to bolo v nejakej starosloviencine?

Ta moja prva "trefa" za 351 eur ma Intel Core Duo T4200, co je (1M Cache, 2.00 GHz, 800 MHz FSB, max TDP 35W) a 2 jadra; 2 GB RAM, 250 GB disk, X4500HD grafika, 3x USB, 2.9kg, PCMCIA+Express card, 2.5h beh na baterku.

pritom ta "extansa" stoji 389 eur a ma len Celeron M900, 1 MB cache, TDP 35W, sice 2.2 GHz, 800 FSB, ale nema Speedstep a iba 1 jadro; 2 GB RAM, 160 GB disk, 4500M grafika, 3x USB, 2.88kg, PCMCIA, 2.5 hodiny beh na baterku.

Takze tu ak 200 MHz navyse nepovazujem za klucove, vidim to tak, ze ten prvy acer ma vykonnejsi/lepsi procesor, grafiku, vacsi disk a je lacnejsi.

Apropo, teda ktoru z tych dvoch Extensi si vlastne myslel?
======================
HP615 stoji 421 eur, procesor X2 QL64, 2.1 GHz, 1 MB cache; 2 GB ram, 160 GB disk, grafika ATI HD 3200, 3x USB, Express card, 2.49 kg, 3.5h beh na baterku

Proti nemu moj tip Asus za 410 eur, procesor Intel Core2 Duo T5870 (2M Cache, 2.00 GHz, 800 MHz FSB), 320GB disk, 3 GB RAM, X4500M grafika, 4x USB, nema pcmcia/express, 2.6kg, up to 4 hrs beh na baterku.

Takze ten HP ma sice polovicny disk, chyba mu tretina RAMky (oproti Asusu), ale ma 2x vykonnejsiu grafiku, porovnanie tychto dvoch cpu som (zatial) nenasiel, ale vnutorne tipujem, ze ten intel na tom bude lepsie prip. teda ze tam nebude velky rozdiel, takze potom by bol zaver - asus je trochu lacnejsi a ma vacsi disk aj ramku, slabsiu grafiku.

--------
Teda v Ageme maju aj ten HP 615 za 393 eur
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=13517457
ma procesor AMD Turion X2 Dual-Core Mobile Processor RM-74 (2.2-GHz, 1 MB L2 cache), 2 GB RAM, 320 GB disk, 3X usb, Express card, 2.5kg, ATI HD3200 grafika, 4 hodiny baterka, ALE len 1 rok zaruka...

EDIT: takze dokonca aj to HP v alze ma napisanu len 1 rok zaruku, co ale nemoze byt pravda, ak to predaju koncovemu spotrebitelovi. V ageme je to zial len tych 12 naozaj.
Zaujimave ako si HP veri v kvalitu svojich produktov, viac ako acer/asus.
eugen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malcolmX 8. 9. 2009 20:07

HP na Alza ma v cene OS. Pri +/- srovnatelnych hw parametrech - tim spise u nejlevnejsich notebooku - je dobre davat pozor i na dalsi veci jako napr. klavesnice, ergonomie, obraz na lcd, celkove provedeni, zaruka/servis, hlucnost, zahrivani atp.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod delong 8. 9. 2009 20:16

tak windows 7 ma naroky 1Ghz procesor+standard 1GB ramka..., ma mensie ako vista , co splnuje vacsina notebookov (netbookov)
take zakladne programy ake popisujes tie dve-jadra nevyuziju. kludne ber do 12tisic (400eur) co najdes (co ti vyhovuje), lebo moc vody aj tak nenamutis. v tejto cene toho moc na vyber nieje, teda okrem netbookov. do toho asusu by som osobne nesiel.
delong
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eugen 10. 9. 2009 21:27

Takze dik za tip na tu HP 615.

Tu ju maju za 400E, precital som si nejaku recenziu a vyzera to pomerne slusne (za tu cenu) a je k tomu aj brasna.
http://www.pcexpert.sk/notebooky/hp-compaq-615-nx568ea

Ten Asus tiez pomerne chvalili, toto HP ma proti nemu 2x vykonnejsiu grafiku (stale sice integrovanu), brasnu v cene, nema numericku klavesnicu a o 1 GB ram menej (ale 3 vs 2 GB pri nejakom pisani/pozerani filmu/netu moc nerozhoduje), vydrz priblizne rovnaka, HP je o nieco lahsie a ma expresscard slot a asi integrovane bluetooth (k asusu dodavane ako usb adapter).
eugen
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků