Na čo mi je vlastne dvojjadro?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod CeCo 8. 10. 2007 13:20

Gruppe:
nj, klasicke zmyslanie "beznych ludi" - kupit lacny zaklad a potom ho upgradnut tak, ze dokopy to vyjde +- ako keby si kupili novu zostavu s lepsimi parametrami nez maju teraz :) (uznavam, nie vzdy to tak je, ale velmi casto sa tak stane).

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fatman 8. 10. 2007 13:21

U bráchy jsem viděl hru, kerá se odmítla nainstalovat na dvoujádro (2x 1.8 ) s odůvodněním, že je vyžadován procesor min. 2 GHz :-/
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milan Š. 8. 10. 2007 13:29

fatman píše:U bráchy jsem viděl hru, kerá se odmítla nainstalovat na dvoujádro (2x 1.8 ) s odůvodněním, že je vyžadován procesor min. 2 GHz :-/-/quote]

Tak to asi byla starší hra ještě z dob, kdy existovala jen jednojádra. Někde v diskuzích ale určitě bude návod, jak to vyřešit nebo tvůrce hry vydal nějaký "pre-patch", který to vyřeší. Rozhodně si nemyslím, že by to bylo běžné.

PS: Brácha to třeba může po dobu instalace přetaktovat :) , vypadá to na Core 2 Duo E4300, E6300 nebo E6320, tam to na 2 GHz dostaneš raz dva :wink: .

Milan Š.
amd ryzen 5 3600 3,6 ghz | gigabyte x470 aorus ultra gaming | 16 gb 3333 mhz | samsung ssd 970 evo plus 500 gb | patriot scorch m 500 gb | gigabyte geforce gtx 1660 ti 6 gb | fractal design define c | be quiet! pure power 11 500 w | logitech g402
Milan Š.
Junior

Odeslat příspěvekod BigMike 8. 10. 2007 13:30

...jasne, ze nehram na max. detailoch (mam ATI MobilityRadeon 7500 s 32 MB VRAM)... ale tie hry vyzeraju celkom pekne - aspon podla mna, lebo nemam s cim porovnat :-)


Teraz k procesorom: Ak mas financie, kup dvojjadro - kvalitny notas ta vydrzi min. 5 rokov a dovtedy snad uz bude taky procesor lepsie vyuzitelny...
Ak nemas financie, jednojadrovy procesor si stale v pohode dokaze plnit svoje ulohy tak, aby si bol spokojny...
MacBook Pro, 2.2 GHz, 15.4"
IBM ThinkPad R40, Intel Pentium M, 1.4GHz, 1.28GB RAM, HDD Hitachi 100GB / 7200 rpm...
BigMike
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koenzim 8. 10. 2007 13:33

Zas treba si uvdomit realny vykon jednotlivych procesorov. Ono mozno tie 2 jadra su mi mozno zbytocne, ale kazde z nich je dostatocne vykonne.
Pre porovnanie: Moje Core Duo 1,6GHz da SuperPi 1M za cca 33s zatial co na brachovom Athlon 64 3000+ (1,8 GHz) to trva cca 45s. Dokonca aj po pretaktovani toho Athlona na 2,7 GHz som sa dostal len na mojich 33s.

A este dodam: ak kupujem lacny NB, pozeram len aby to nebol Celeron (koli setriacim funkciam). Ci to bude AMD alebo Intel, jedno alebo dva jadra riesim az vtedy, ked mam jasno v otazkach spracovania, konstrukcie, velkost RAM, disk,.... Proste do 20k mi to moze byt jedno.
koenzim
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kokos 8. 10. 2007 13:57

no me by treba zajimalo, jak poznam, ze muj OS to dvoujadro opravdu vyuziva a ze rozdeluje procesy oboum jadrum procesoru a ne jen jednomu.... mam windows vista, tak snad by to nejak jit mohlo, ale stejne si clovek neni jisty:)
is it nut? no, it is coconut!
kokos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 8. 10. 2007 14:08

koenzim: Zajimave, muj Sempron na 2,6 to dava taky za 33 sec, AMD X2 brisbane na 2,5GHz za 38sec, Core Duo 1,6 taky 33sec :)

CeCo: holt doba pokrocila, uz se jaks taks daji upgradovat i notebooky :) Nedavno jsem prekopal znamemu takhle cely Acer - DVD mechanika, HDD, RAM... :D i kdyz nutno podotknout ze za to, kolikrat uz byl ten chudak v servisu a co vsechno na nem za 3 roky menily, by mel dostat ten notasek metál :D Kdyz to tak vemu kolem a kolem, mohly z toho byt 3 lowend notasky :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elies 8. 10. 2007 14:34

trošku mimo téma:) hraje velkou roli jestli je v notebooku 533 mhz nebo 667mhz ramka?? :) myslím že rozdíl nepoznám je to pravda??
Amd Sempron 2500+1,4GHz@2,25GHz palermo, DFI Infinity nforce 4,Corsair 512 400@450Mhz,C.l2,5,
Ati gigabyte x600pro 400/500@510/608,Hitachi 80GB sata 2 ,fortron 350w,Lg-gsa 4167Black,
elies
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 8. 10. 2007 14:50

ne nepoznas :) pokud by to byl nejaky extra priplatek tak bych do toho nesel.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DOM I. 8. 10. 2007 17:09

Jak to že se 2jadro nedá využít? třeba ne obě jádra na 100%, ale stejně když budu koukat nebo poslouchat TV, brouzdat po nettu a ještě vypalovat najednou tak se mi u toho jedno jádro pořádně zadejchá a kdybych se chtěl dostat ještě na disk tak to bude trvat o dost dýl než s 2jádrem né? A já mám rád svižnou práci, né aby se mi tento počítač otvíral minutu.
GB GAMA69VMS2/AMD Athlon64 X2 6000+/ACFreezer64PRO/eVGA 8800GT 512Mb+AC AcceleroS1+Noctua NFS12-1200/A-Data 3GB 800Mhz//SamsungT166 320GB HD321KJ+Thermaltake Hardcano14/Aerocool Aeroengine II-140/2x120/2x80fans+ZALMAN ZM-MFC1/CorsairHX520W/HPw2207
DOM I.
Junior

Odeslat příspěvekod BinLadin (novy) 8. 10. 2007 17:35

záleží co budeš dělat... já na notebůku i pracuju, takže dvě jádra využívám často (archiCAD, artlantis)
prostě dvě jádra jsou víc než jedno ... a pokud za to dávám peníze tak prostě beru to lepší a to je v současný době dvoujádro (o využitelnosti se dá dlouho spekulovat, ale nic s tim nevymyslíte)
BinLadin (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaronimo 8. 10. 2007 19:16

čiže do tých dvoch "vláken" (myslím rozdelenie do oboch jadier) sa mi to rozdelí aj napríklad na internetovanie jedno jadro a na napalovanie druhé?
Jaronimo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 8. 10. 2007 19:30

[quote="Milan Š.";Tak to asi byla starší hra ještě z dob, kdy existovala jen jednojádra. Někde v diskuzích ale určitě bude návod, jak to vyřešit nebo tvůrce hry vydal nějaký "pre-patch", který to vyřeší.t/quote]

No, hra je to z roku 2005 a jak to obejít bylo na stránkách té hry, o to nic, jen mě to trošku pobavilo, bo mi bratr volal vzteklý jaxvině, co že jsem mu to poradil za kauf :lol:
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koenzim 8. 10. 2007 19:34

Jaronimo píše:čiže do tých dvoch "vláken" (myslím rozdelenie do oboch jadier) sa mi to rozdelí aj napríklad na internetovanie jedno jadro a na napalovanie druhé? /quote]

V principe tak nejak, akurat to rozdelenie spravuje OS (ale da sa napevo priradit proces k jadru).
Avsak internetovanie a napalovanie vyuzivaju procesor minimalne, to stiha aj jednojadro. Brzdou je tam HDD, ktory musi dodavat konstantne data pre napalovacku a este aj uklada nejake tie data z netu.
koenzim
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaronimo 8. 10. 2007 19:53

Čiže ak kúpim nejakú NB zostavu, kde je dvojjadro a HDD 5400 otáčok, tak mi to bude brzdiť, že mi to druhé jadro ani netreba?

a keď vravíš, že to spravuje OS. Zvládne to aj XPčko?
Jaronimo
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků