Problém s Acer Aspire 3102WLMi

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Royce 26. 9. 2007 21:01

Ahoj mám roblém, začal mi nějak blbnout noťas v tom duchu že sám osobě zničehonic hází modrou obrazovku a restartuje se a při startu napíše že nenalezl disk. Když se podívám do biosu tak tam jako označení disku místo HTS514... píše nějaké klikyháky... musím to tak 4x restartovat a pak to zas najede. Taky se docela často stává že se rožne kontrolka práce disku a svítí třeba 10 sekund a na tu dobu se ntb sekne a pak zas jede... taky se stává, že mi zničehonic přepne režim disku z UDMA 5 na PIO a musím přeinstalovat ovladač Primárního kanálu IDE aby se to hodilo zpět na UDMA.
Bohužel je bez záruky takže si musím pomoc nějak sám... Je to problém disku nebo je to problém řadiče? dá se to nějak poznat?
reinstall windowsů nepomohl
Díky


edit// ta modrá obrazovka často jenom blikne a nejde stihnout co píše... ale někdy zůstane dýl a píše to něco KERNEL_DATA_ERROR a pak dole ntfs.sys, pci.sys a podobně...
Royce
Junior

Odeslat příspěvekod komplikator 26. 9. 2007 21:29

Může to být problém disku nebo/i řadiče. Co zkusit ten disk připojit k jinému počítači, případně do NB dát jiný disk. Určit bych se mrkl na SMART hodnoty co tam je a případně co je špatně.

Reinstal systému je k samo k ničemu, když se problém objevuje už v biosu.
i7-8700k@5GHz DELID, RTX 2070 Super, 32GB RAM, custom liquid cooling
komplikator
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Royce 26. 9. 2007 21:38

v biosu prdlajs zjistím protože je to na ntb takže celkem okleštěný... Stím diskem je problém... mám přístup ještě k jednomu notebooku ale ten má sata a tohle je pata... takže nevyzkouším. v tom smartu se moc nevyznám ale dám sem:
Obrázek
Royce
Junior

Odeslat příspěvekod Lukino 26. 9. 2007 21:44

No bude to neco bud na disku/radici/nebo i motherboardu... pokud to je v zaruce, nelenil bych a sup do servisu.
Lukino
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Royce 26. 9. 2007 21:46

no psal jsem že není... je to kupované bez záruky...
Není nějaký diagnostický program co to zjistí?
Royce
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 26. 9. 2007 22:05

Zkus vyndat disk, vyčistit kontakty. Tipoval bych to na problém v disku. Sice SMART je ok, ale to ještě neneznamená, že disk je ok.
Pokud disk nenaběhne, necvaká náhodou?
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Royce 26. 9. 2007 22:07

to už jsem zkoušel.. napadlo mě když koupím reukci na IDE a připojím ke stolnímu PC, jak zjistím jestli je chyba v tom disku? jedině asi nabootovat z něho že? ale to mi zas bude srát stovky ovladačů a to nechci...
Royce
Junior

Odeslat příspěvekod komplikator 26. 9. 2007 22:13

možná bude stačit šufle na USB, i když tam ty řadiče jsou daleko vzdornější... mám starý IDE disk, Win na něj nenainstaluješ, když se strčí do win kompu, způsobuje nestabilitu, zpomaluje ho... šoupl sem ho do linux mašiny a tam běžel bezproblémově, stejně tak dobře beží na USB šufleti... takže... ano asi ho chvíli nacpat do jiného kompíku přímo na řadič.
i7-8700k@5GHz DELID, RTX 2070 Super, 32GB RAM, custom liquid cooling
komplikator
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Royce 26. 9. 2007 22:16

no nevím... zkusím to... nerad bych třeba koupil nový disk a zjistil že zbytečně... jestli je to řadičem tak je ten nb na výhoz předpokládám...
Royce
Junior

Odeslat příspěvekod komplikator 26. 9. 2007 22:19

no můžeš ho zkusit prodat na součástky, nebo zkusit sehnat někde levně funkční desku...

třeba na ebayi najdeš sběratele vadných NB a bude schánět právě tenhle model... to pak můžeš ještě vydělat :)
i7-8700k@5GHz DELID, RTX 2070 Super, 32GB RAM, custom liquid cooling
komplikator
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod devilstar 8. 2. 2008 23:55

cau, ako si prosim ta vyriesil ten problem? mna trapi to iste, niekedy pri zapnuti pipne a namiesto disku vyhodi nazov nejake klikyhaky , alebo pocas prace modra obrazovka a tak...dik moc za pomoc
devilstar
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků