HP 6710b - postrehy a skusenosti

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ashi 19. 7. 2007 16:04

Dobry den.
Jak pevne je sasi u tohoto modelu? Neprohne se treba pokud ho zaviram prstem za jeden roh?
A za jakeho materialu je prosim ta sasi vyrobena? Obycejny plast?
Dekuji vsem za reakce.
Cowon iAudio 9 + Vsonic GR07, Zero Audio Tenore, MH1
ashi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wolfenstein 8mm 19. 7. 2007 18:34

to Ashi: Ani náhodou. Notes je opravdu dosti robudstní, oproti kolegovému aceru se to nedá srovnat, stačí ho vzít za displej tak se na něm dějí věci. Na HP ani náhodou a zavírání (panty) jsou opravdu pevné.
wolfenstein 8mm
Junior

Odeslat příspěvekod wolfenstein 8mm 19. 7. 2007 21:33

2 D-FOX : Prosímtě, tak jinačí rozlišení jde přepnout, ale alespoň u mne je výkonnostní rozdíl v CS 1,6 minimální. Je to máznuté a vůbec bych to nedoporučoval. Nic jiného jsem nehrál, zatím, chystám se konečně na reinstalaci na W XPProf. Visty mi nevyhovujou a třeba se tam grfika bude chovat lépe aa radostněji. Jinak je displej moc fajn, na forky, filmy v HDTV paráda.... Dobře a korektně chodí i TV out a to tak že mám při připojení na S-Video rozšířenou plochu v 1024x768 a pustím si na ní video a na LCD v notesu můžeš třeba dál pracovat na internetu atd. v natich 1680x1050. Pozorovací úhly jsou velice slušné a kontrast také. Není to lesklé, ale možná je to ve světlé místnosti lepší, není to jako zrcadlo. Jinak mám verzi s 1GB a ta má opravdu jeden modul prázdný. LightScribe tam není, ani po něm už netoužím, mám ho v desktopu a leží ladem od doby co jsem zakoupil tiskárnu s adaptérem na potisk médií. Je to o něčem jiném, prostě rozlišení a barva - super. Takže pro mne je LS mrtvola. škoda.... Najde se konečně někdo kdo porovná tu grafiku s verzí 6715b ??????? D9ky Wolf :mrgreen:
wolfenstein 8mm
Junior

Odeslat příspěvekod kokos 19. 7. 2007 22:02

wolfenstein 8mm: jak je ta graficka karta vykonna? da se na tom hrat treba heroes 5? half life 2? need for speed carbon? muzes nam tady dat vedet, kdyz nejakou hru vyzkousis?:-) nemusi to byt jen ty jmenovane, ale i cokoliv jineho..dik
is it nut? no, it is coconut!
kokos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rodsten 20. 7. 2007 06:31

Edit: vyřešeno
Naposledy upravil Rodsten dne 20. 7. 2007 07:27, celkově upraveno 1
Rodsten
Junior

Odeslat příspěvekod Rodsten 20. 7. 2007 06:52

Je možné na Vistach spustit Partition magic a udělat si nový oddil, na který bych mohl nainstalovat XP Pro?
Rodsten
Junior

Odeslat příspěvekod neveceral 20. 7. 2007 08:04

možná bych raději vzal live-cd gparted http://gparted.sourceforge.net/ Zatím s ním mám ty nejlepší zkušenosti, stejně je ale třeba vždy zálohovat.
neveceral
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalten 20. 7. 2007 19:49

Mam nove hp 6510b a po pripojeni na rok starem LCD Fujitsu-Siemens ScenicView 19" A19-2A (8000 Kc) mi po monitoru pri zobrazenem tmavem pozadi behaji vlny jako na ruske TV.

Zmena frekvence nepomaha, nejhorsi to je pri 75 Hz. Prozatim je to dle vyjadreni prodejce tim, ze mam levny monitor. S timto LCD jsem nemel s jinymi pocitaci problem (IBM R50e, stolni Dell Optiplex). Ve skole jich mame stovky a podobny problem jsem zaregistroval. Mate nekdo podobny problem? Jaky navrhujete postup?

Diky za radu, Tomas
kalten
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D-Fox 20. 7. 2007 21:30

Jsou tedy modely vyrobené po 20 tym červenci s novou základní deskou, která řeší hlučný chlazení? Sice to sem psal stepaivo, ale radši se ještě zeptám, abych si byl na 100% jistej.

EDIT:
Ještě takovej malej dotázek. Dá se na tomhle notesu v pohodě rozběhat Ubuntu? Nebo tam je nějakej problém s wifi, čtečkou, atd.
D-Fox
Junior

Odeslat příspěvekod neveceral 21. 7. 2007 05:06

ad Ubuntu- podívejte na http://www.abclinuxu.cz/forum/show/185543, tam se to řešilo a v celku uspokojivě (Intel podporuje linux, navíc by i na intelu měl stát ubuntu OEM notebook). Problém ale byl s tím, že na x3000 je potřeba poslední ovladače od intelu, jinak to dělalo velké problémy, viz ubuntuforums.org a tam uvedený odkaz na jejich stažení. Nevím jestli jsou již v FF 7.04, ale v GG 7.10 tribe 2 již jsou.
neveceral
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 21. 7. 2007 13:40

kalten píše:Mam nove hp 6510b a po pripojeni na rok starem LCD Fujitsu-Siemens ScenicView 19" A19-2A (8000 Kc) mi po monitoru pri zobrazenem tmavem pozadi behaji vlny jako na ruske TV.

Zmena frekvence nepomaha, nejhorsi to je pri 75 Hz. Prozatim je to dle vyjadreni prodejce tim, ze mam levny monitor. S timto LCD jsem nemel s jinymi pocitaci problem (IBM R50e, stolni Dell Optiplex). Ve skole jich mame stovky a podobny problem jsem zaregistroval. Mate nekdo podobny problem? Jaky navrhujete postup?

Diky za radu, Tomas
Chyba je jednoznačně v notebooku a mnou recenzovaný HP Compaq 6710b (notebook.cz)...
-> http://notebook.cz/__/,clanky,recenze-n ... index.html

...trpěl stejnou vadou:
oquote="swarm"]Ostrost signálu sice byla při rozlišení 1280x1024 ještě dobrá (na rozdíl od některých jiných notebooků), ale při práci grafické karty se v obraze na externím monitoru velmi jemně vlnily barvy (v malých pohybujících se pruzích). Mohlo by se jednat o špatné odstínění nebo o chybný kus. Pro trvalejší připojování bych doporučoval dokoupit port-replikátor nebo dokovací stanici a použít DVI výstup, který by snad už konečně měl fungovat (u starších HP řady nx6000 s integrovanou grafikou nebyly záměrně vyvedené vodiče v dokovacím konektoru pro DVI).
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pafka 21. 7. 2007 13:51

Asi se budu ptat trosku pritrouble, ale neni toho uz na jeden typ trosku moc?

Spatne chlazeni, vlneni barev na externim monitoru... to bych u HP necekal. Jak se k tomu stavi? Berou reklamace na sebe, nebo "se jedna o vlastnost" ? ;(
pafka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 21. 7. 2007 14:04

Je toho moc. Já bych si tenhle notes nikdy nekoupil. Já bych šel do HP 6715b, který je akorát na AMD a má lepší sdílenou grafiku. S AMD-based Compaq noťasy paradoxně HP vůbec problémy nemá (třeba takovou HP nx6125 hodnotim osobně hodně pozitivně mimo jiné i pro její příjemnou tichost a dobrou výdrž na baterky).
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quido.speedy 21. 7. 2007 15:32

neveceral píše:to tobs
6715b a 6710b jsou odlišné ntb, mají odlišné základní desky a termistory byly vadné pouze u intel desek, tudíž hukot pouze u 6710b
čtečka karet v 6715b samozřejmě je viz. recenze http://www.zive.sk/h/TestCentrum/AR.asp?ARI=122846

nx7400
pokud se nepletu tak nemá TPM čip a fingerprint, horší výdrž na baterie min. o hodinu proti 6710b a možná i méně portů, to ale nevím jistěo/quote]
quido.speedy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quido.speedy 21. 7. 2007 15:39

mě to dělala stařičká Ati 8MB na novém 20" LG. Stačilo použít softík co byl k monitoru a vyřešilo se to samo. Problém je v posunu fází. :wink:
quido.speedy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků