Sony Ericsson T 630 - zvlhlé kontakty

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Marousek 19. 9. 2006 16:12

Dobrý den prosím o radu.
Mám již víže zmíněný mobil a zlobí mě. Vždy po zapnutí se mi asi po cca. 5 vteřinách sám vypne a neustále se pak zapíná a vypíná sám dokud nevytáhnu baterku. Dal jsem ho na reklamaci, ale tu mi neuznali s tím že prý zvlhli kontakty a mám to dát do nějaké specializované opravny, ale to mi nepřijde výhodné opravovat takový mobil, vždyť by ta oprava mohla stát víc než jeho cena.
Proto se na vás obracím s prosbou jestli nevíte jak ho doma vysušit nebo jak ho vyčistit aby opět fungoval.

Děkuji předem za rady a tipy.
Nissan Sunny 1.6 SLX - díky Ace2
Marousek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filip Novák 19. 9. 2006 16:18

Pokud už má poškozené kontakty, jak říkáš, tak by vysušení nic nevyřešilo... :hm
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ J. R. R. Tolkien | Moderátor diskuzního fóra MobilMania.cz | Změna přezdívky z „filiptoje” | Nokia N85 + 8GB |
Filip Novák
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marousek 19. 9. 2006 16:22

No nevím jestli má přímo poškozené kontakty, spíš mi bylo řečeno že jsou navlhly...Tak si říkám než abych ho vyhodil tak to zkusím nějak pokoumat
Nissan Sunny 1.6 SLX - díky Ace2
Marousek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marousek 19. 9. 2006 17:18

Tak jsem ten mobil rozdělal a zajímalo by mě jak poznám co je v háji nebo čím to mám vyčistit? :hm
Nissan Sunny 1.6 SLX - díky Ace2
Marousek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AgentSvr 20. 9. 2006 14:19

No nejspíš ty kontakty dost z oxidovaly. jsou na to nějaké spreje. Ale pomoct to nemusí...
AgentSvr
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirrick 20. 9. 2006 15:54

Skus je trosicku obcrousit a projistotu vysusit.

Snad to pomuze :)
Siemens A50 -> (Nokia 3310) -> SonyEricsson T630 & P800 (MS Duo 128 MB)

MSI BToes 3X
Jirrick
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johník 21. 9. 2006 10:22

Použil bych opravdu nějaký sprej na čištění kontaktů (kontaktol) a následně nechal telefon otevřený 1-2 dny. Poté jemným hadříkem očistit plošné spoje a telefon dát dohromady. Jestli to nepomůže, tak můžou být kontakty opravdu poškozeny, ale pokud vlhkost nepůsobila dlouho nebo se do telefonu nedostal agresivní roztok, tak budou kontakty v pořádku.
Car: Corollka "Modroočko"
Phone: SE W810i + 2GB + HPM-70 and Nokia 6210
Comp: Intel C2D E6850, 2x1GB RAM Geil, GF NX8800GTX MSI OC, 2x 320GB a 1x 200GB HDD, Seasonic 550W, Eizo S2031W.
Johník
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků