Radar Lovosice

Typická místa blízkých setkání s policejními hlídkami v Česku

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod isquash 5. 5. 2010 08:08

Už byl někdo předvolán nebo zaplatil pokutu za radar v Lovosicích?

Píši si s místním odborem dopravy o tom, že značky mají být přenosné a né přišroubované k zabetonované patce. Přišla mi odpověd: "...provedení přenosné dopravní značky je upraveno v TP č.65 - Zásady pro dopravní značení na pozemních komunikacích. Zde pod bodem 3.3.2. je stanoveno, že: přensoná značka .... " Dále se v dopise píše se tím pádem jedná o značku rozebíratelnou ". Zřejmě tím že je sloupek přišroubovaný k té patce.

Chci se zeptat jestli někdo nemá možnost mi naskenovat bod 3.3.2 těch TP 65. Na internetu jsem našel jenom odkazy na publikace a na http://www.ibesip.cz/226_Dopravni-znaceni-na-pozemnich-komunikacich kde jasně píšou, že technický předpis 65, vychází ze zákona 361/2000 a vyhlášky 30/2001.

Jinak nějaký čas jsou značky začátek a konec měření sundány.
isquash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mitch 5. 5. 2010 08:43

No mel by byt zakon, ze tyhle prenosne znacky smeji byt postavene jen behem aktivniho mereni.
Vidim denne jak MP rano da znacku meri tam treba jen 2x behem hodiny pres den. A vecer obcas znacku odklidi, obcas tam stoji i nekolik dni.
Mitch
Lambokiller
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rokba 5. 5. 2010 08:58

Přenosná značka musí být mimo jiné také umístěna na červeno-bíle šrafovaném sloupku...je nebo ne?

Pak bych ještě třeba zkoumal, jestli do daného úseku není možné přijet nějakou boční ulicí, na které značka chybí...
Citroën C5 Tourer 2.0 HDI Exclusive + Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport + Ducati Monster S4
Oh Gravity, thou art a heartless bitch...
Rokba
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kidli 5. 5. 2010 09:01

isquash: 3.3.2 Přenosná značka je umístěna na červenobíle pruhovaném sloupku nebo stojanu, které nejsou pevně zabudovány do terénu nebo na vozidle. Červené a bílé pruhy mají šířku 100-200 mm a jsou v retroreflexním provedení (alespoň třídy I). V odůvodněných případech lze přenosnou značku umístit i na vozovce. Přenosná značka není charakteristická svou "přenosností", i tyto značky musí být osazeny s dostatečnou stabilitou. Z hlediska platnosti jsou přenosné značky nadřazeny ostatním značkám. K nesouladu se stálými značkami by mělo docházet pouze vyjímečně.

http://uloz.to/4738051/tp-65-2vydani.pdf
"God save me from my friends, I can protect myself from my enemies"
kidli
Nováček

Odeslat příspěvekod isquash 5. 5. 2010 18:02

to rokba:
No s tí šrafováním jsem se s nima do křížku zatím nepouštěl, to si zatím nechávám na později. Sloupek té značky není šrafován celý, ale jenom ve spodní části jsou snad jenom dva pruhy červené a dva bílé pruhy té retroreflexní samolepky. Zřejmě v rámci šetření. Je to otázka, jak si zákon vykládá to jestli tomu tyhle čtyři pruhy stačí, aby se sloupek vydával za pruhovaný nebo pouze jenom za částečný.
V tom směru jak měří (měřil) tadar tak se tam vjet jinudy nedá.

to kidli:
Kidli díky moc, už jsem to stáhnul a vpodstatě mi opsali celý odstavec. Je zajimavé, že zde je taky uvedeno, že přenosná značka nesmí být pevně zabudovaný do terénu a oni se budou stále klonit tomu, že se o přenosnnou značku jedná, pouze je těmi šrouby zajištena proti otáčení a vymezení vůle v patce. :oboze No uvidím jak budou reagovat na odovolání. Platit jim nehodlám.
isquash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Předseda 5. 5. 2010 20:05

isquash:

TP66 - Zásady pro označování pracovních míst na pozemních komunikacích - schváleno MD pod č.j.52/203-160-LG/1 (od 1.1.2004):

Přenosné značky
„Přenosná značka je značka umístněna na červenobíle pruhovaném sloupku nebo stojanu, které nejsou pevně zabudované do terénu, nebo na vozidle. Červené a bíle pruhy mají šířku 100 – 200mm a jsou v retroreflexním provedení (alespoň třídy I). V odůvodněných případech lze přenosnou značku umístnit i na vozovce. Přenosná značka není charakteristická svou „přenositelností“, i tyto značky musí být osazeny s dostatečnou stabilitou. Z hlediska platnosti jsou přenosné značky nadřazeny ostatním značkám. K nesouladu se stálými značkami by mělo docházet pouze výjimečně.“
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod isquash 6. 5. 2010 06:13

Předsedo díky za text z TP 66. Je to úplně ten samý text, odstavec, který je i v TP 65. Měl jsem za to, že v nich bude uvedeno něco o tom jak mohou být značky uchyceny. Tvrzení odboru dopravy, že se jedná o spoj rozebíratelný, by měl znamenat to, že i ostatní značky, které jsou uchyceny přes patku do země a jená se o značky stále, jsou podle nich vlastně značky přenosné. :-)
isquash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepek 6. 5. 2010 09:22

Když trochu pohledáš v TP66, tak tam máš uvedeno, jak smí být přenosná Dz upevněna a zajištěna.
pepek
Poslední varování

Odeslat příspěvekod isquash 6. 5. 2010 11:41

to Pepek: no horko těžko jsem sehnal TP 65, díky kidlimu za link na uloz.to, ale tp 66 tam už bohužel nejsou. :-( Samozřejmě pokud bys byl ochoten naskenovat pár stránek, tak bych byl vděčný.
isquash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod řidič BOB 8. 5. 2010 21:40

isquash píše:to Pepek: no horko těžko jsem sehnal TP 65, díky kidlimu za link na uloz.to, ale tp 66 tam už bohužel nejsou. :-(

přeji příjemné čtení ;-)
http://www.ibesip.cz/files/=647/TP_66_2vydani.pdf
BTW: stejně přišroubované značky používá i Jihlava... 8-) By mne zajímalo, jaké normě to odpovídá :hm
Požádal jsem powerballa, aby mne smazal. Snad to svede...
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod isquash 10. 5. 2010 12:13

BOBe, díky moc. To víš , že si počtu. Zatím jsem tam koukl jen tak zběžně a opět je tu zmínka o tom, že značka stálá je pevně spojená se zemí a prenosná není. Díky.
isquash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod midlajss 13. 7. 2010 10:05

Zdar,

všichni byste se měli zabývat tím, zda dodržujete rychlost, a ne jestli jsou značky na dočasném nosiči či ne. A pokud jde zákon o provozu na pozemních komunikací - je tam psáno, že v obci se smí jet 5O km / h. Takže když budete dodržovat rychlost může vám být radar a jeho sloupky zcela ukradený. A jestli jedete jako "krávy" a pak se ještě handrkujete o to zda je něco v nepořádku, tak se nedivte, že MÚ se s Vámi nebude bavit.

Jo a k těm značkám, nějaký bezduchý člověk vymyslel značky upozorňující na radar. Zkuste si představit, že pokud by bylo značení osazeno na gumový podstavec, kde kdo by mohl značku shodit na zem a tím by zpochybnil její platnost, takže proti pomyslným "vandalům" bylo značení uchyceno do patky.

Je úsměvné, že český člověk začne vymýšlet kličky, zda to či ono je jak má být, ale že má dodržovat určitá pravidla to už neřeší. :tleskani
midlajss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speleo 13. 7. 2010 10:11

midlajss: tak když někdo po tobě chce, abys dodržoval zákon, tak by ho sám měl ctít stejnou měrou, ne? Kázat vodu a sám chlemtat víno? :)
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 13. 7. 2010 10:12

midlajss: na to že je vedro máme jiné téma :)
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferdax 13. 7. 2010 10:14

Milý obecní demente, zalez zase zpátky.
Btw - zákon přece platí pro všechny a zejména represivní orgány musí jít příkladem. Je zákonem stanovena povinnost označit úsek značkami (na obranu proti obecním dementum co se neuživili jako zedníci)? Je
Je stanoveno přesné provedení značek? Je
Zákon lze prosazovat pouze zákonnými prostředky. Anebo platí, že se budeš řídit pouze zákony, které ti vyhovují?
Proletáři všech zemí, vyližte si *****!
-------------------------------------------
Spinner: Ferdaxi, ty ubohá nulo! Nikoho tak primitivního a jednoduchého jsem ve svém životě dosud nepotkal! :D
Ferdax
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků