Dálniční spotřeba "malých benzínů"

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MadMack2 3. 3. 2008 18:01

Zdravím všechny, chtěl bych vás poprosit o vaše spotřeby u malých aut s malým benzínovým motorem ( 1.2, 1.3, 1.4 ) na dálnici.
Momentálně mám 1.4 55kW Fabii a pomalinku se poohlížím po novém autě. Tady na autorevue ( ale i jinde ) jsem si pročítal testy různých konkurentů ( Fiesta, Grande Punto, Corsa ), kde autoři shodně uvádějí tyto auta jako vhodná do města a příměstský provoz, na dálnici že mají šílenou spotřebu - zhruba kolem 9 litrů při 130km/h.
Jak je to možné? Já jezdím na dálnici v průměru za 7l - tempomat na tacho 135 km/h bez klimatizace - s klimou je to tak o 0,5l více.
Nechci tady chválit škodovácký motor nebo si "honit triko". Zajímájí mě vaše reálné spotřeby a zkušenosti.
Moc díky. M.
Zásadně dělám věci po svém! Hmmm, taky to podle toho vypadá.
MadMack2
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr. 120L 3. 3. 2008 18:05

se služební fábkou "tříhrnkem" byla spotřeba u prázdného auta jen s řidičem při 130 kolem 6ti litrů .... přesně to nevim protože to nemělo palubák a spotřebu jsem odhadoval podle natankovanéh benzínu. ....

U mého auta (1,8) se dá 130 ject za 7-8 nebo i za 12 - 13 ,záleží kolik jede lidí, jaká je zátěž v kufru a zda jede klima a zda jedu na spotřebu nebo ne ....
Dr. 120L
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 3. 3. 2008 18:06

no ze i ti konkurenti jezdi za stejnou spotrebu. 7 pri prumerne 135 kmh ti to urcite nedava, ale tech 9. To ze 2x auto rozjedes na 130 neznamena, ze tak jedes furt
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mabosk 3. 3. 2008 18:06

ak ides podla predpisov (aka 130 km/h) tak mas 9 l aj pri 5.0 L V8 ;)
mabosk
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MadMack2 3. 3. 2008 18:11

Samozrejme, ze prumerna neni 135 - prumerna je tak 105! Jde o to, ze pri ustalene 130 me PP ukazuje neco pres 6l, prumerna se pak pri takove ceste ( Brno - Praha a zpet ) dostane na 7l - dle tankovani. Proto me prekvapuje, ze by Fiesta nebo GRande Punto braly pri stejnem rezim u o 2l vic.
Zásadně dělám věci po svém! Hmmm, taky to podle toho vypadá.
MadMack2
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 3. 3. 2008 18:15

madmack: mi pri ustalene 130 ukazuje od 0 do 20l zalezi jak moc z kopce a do kopce to je. Vis ono to bude asi tim, ze pri tech testech se jede realnych 130, ne to, ze se jede 130 a prumer je 100.
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Goggy 3. 3. 2008 18:16

Me se zda ze novejsi auta jsou tezsi a tudiz maj kratsi prevody aby se to hejbalo
Neaktivní
Pro kontakt použijte ICQ.
Goggy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 3. 3. 2008 18:17

mno Goggy to je jenom pocit.
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MadMack2 3. 3. 2008 18:21

Radek : A jaka je metodika zjistovani spotreby pri tech testech? Ja fakt nejsem uplne vymastenej, takze ustalenou rychlosti myslim tacho 135, zapnuty tempomat na rovnem useku dalnice - na dalnici jezdim casto a tak to zkousim na jistych usecich obema smery. Ale nejsem detailista, vitr nemerim - jen odhadnu bezvetri pred nastupem do auta :-)
A tu prumernou jsem jen tak strelil - jezdim Brno - Praha za 1.45hod. takze ta prumerna bude 115. Ale to neni dulezity. Takze v podobnem rezimu bude i podobna spotreba tech ostatnich aut?
Vim, ze se ptam vlezle, ale neco takovyho pri zkusebni jizde tezko vyzkousim.
Zásadně dělám věci po svém! Hmmm, taky to podle toho vypadá.
MadMack2
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr. 120L 3. 3. 2008 18:22

nemyslim že mezi 1,2 ve Fábii, Puntu, Corse, Fiestě a dalších malejch autech bude velkej rozdíl .... Hmotnosti aut jsou velmi podobné, výkony také, počet válců též, 16v jsou dneska skoro všechny (až na HTP která má o válec méně :-D )
Dr. 120L
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 3. 3. 2008 18:23

MadMack: nevim jaka je metodika :) Proste za 7 ti to nejezdi a dost :) a pokud jo, tak lzes. Mno jinak za stejnou spotrebu jezdi i konkurencni 1,4 motory. Nevim kam chodis na tech 9.
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MadMack2 3. 3. 2008 18:28

Nemam jediny duvod lhat ( nejsem jako jini, co jezdi v cDi za 3:-) ).
A tech 9 litru beru jako informaci z testu aut - konkretne http://www.autorevue.cz , autor Radek Ondrašík :

Grande Punto : Pak následuje doslova zabíječ spotřeby, kterým je dálnice. Nechápu, kde majitelé berou ty fantastické výsledky při jízdách s auty tohoto segmentu a motory o objemu 1,2 litru, kdy se hrdě hlásí k průměrné rychlosti 120-130-140 km/h a spotřebě okolo 6-7 litrů. Nic takového jsem u Punta nenašel a ani se nedivím. Ono 48 kW při váze něco přes 1100 kg prostě na dlouhé cestování není. Na dálnici, při snaze udržet rychlost okolo 130-140 km/h, se spotřeba pohybovala okolo 8,8 litrů na 100 km, což považuji na danou motorizaci za dobrý výsledek.

Fiesta :
Samostatnou kapitolou je pak dálnice, což je zabiják spotřeby všech malých vozů s malým motorem. Většina motorů s objemem okolo 1,4 litru si prostě s dálnici, rychlostí okolo 130 km/h a spotřebou nerozumí. Jasně se ukázalo, že ještě do rychlosti okolo 110 až 120 km/h lze s Fiestu jezdit okolo 9 litrů, poté již spotřeba roste poměrně výrazně. Při rychlostech okolo 150 km/h se dostanete se spotřebou těsně pod čtrnáct litrů. Na druhou stranu je to spotřeba, jakou dosahují i jiné konkurenční auta při stejném cyklu.
Zásadně dělám věci po svém! Hmmm, taky to podle toho vypadá.
MadMack2
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 3. 3. 2008 18:33

Dr. 120L píše:se služební fábkou "tříhrnkem" byla spotřeba u prázdného auta jen s řidičem při 130 kolem 6ti litrů .... přesně to nevim protože to nemělo palubák a spotřebu jsem odhadoval podle natankovanéh benzínu. ....

... /quote]


A potom ses probudil ne? :mrgreen:
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NiceOne 3. 3. 2008 18:40

Dr. 120L píše:nemyslim že mezi 1,2 ve b]Fábii, Puntu, Corse, Fiestě
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 3. 3. 2008 18:41

MadMack: mno vidis, ja mel tech 9 i s tou Fabii 1,2
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků