Parkovanie na chodníku + platene parkovisko

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod qwix 12. 3. 2007 00:00

Ahojte, mam s mladou mensi problemik ohladne parkovania na chodniku.

Vseobecna otazka - je parkovanie na chodniku defaultne dovolene?
V zákone som nasiel toto:
§ 24
(1) Vodič nesmie zastaviť a stáť
...
o) na chodníku, kde by motocykel, motorové vozidlo alebo prípojné vozidlo boli prekážkou plynulého pohybu chodcov; to neplatí, ak ide o zastavenie a státie, ktoré nepresiahne tri minúty a ktoré neohrozí ani neobmedzí chodcov.
e/quote]

cize podla mna ano, pokial nebudem prekazkou pohybu chodcov. Ona mi stale tvrdi, ze ze je nejak dane aj metrami (kolko m musi ostat volnych), ale v zakone som nic nenasiel.

Druha vec sa tyka toho, ze na ulici je znacka Platene parkovisko (bez oznacenia sposobu statia, ale na asfalte su namalovane boxy na pozdlzne statie). Ak tam ostanem stat na chodniku, tak ze nebudem prekazkou pre chodcov, vztahuje sa aj na mna to ze je to parkovisko platene? Lebo minule tam MPík buzeroval za parkovacie karty, aj ked podla mna nemal preco.
qwix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Forsaken 12. 3. 2007 02:01

nas na autoskole ucili, ze parkovat na chodniku mozes, pokial zostane aspon 1m miesta na obidenie vozidla. dokonca som to zhodou okolnosti overoval na policii dnes, aj ked nepovedi presne ten meter. vyjadrili sa len ze "musi zostat nejake miesto na obidenie".. tak ten 1m by mohol stacit :)
E66, uz nikdy vic jak 1 telefon!!; T60; outdoors lover...

It's better to be hated for what you are than to be loved for what you are not
Forsaken
Nováček

Odeslat příspěvekod qwix 12. 3. 2007 11:10

Ono ani tak nejde o ten meter... toho miesta tam ostalo fakt plno [a btw. definovat to 1m je podla mna kravina, ten plynuly pohyb je lepsi... ak nechas len 1m na rusnej ulici, obist sa sice da, ale chodcov poriadne naseres:) ]

Ide len o to ze ten MPik najprv zacal parkovanim na chodniku, ked sa to vyhadalo na to, ze toho miesta tam ostala plna rit (mozno aj 3 metre), tak s usmevom na tvari: "ale vy nemate parkovaciu kartu" => pokuta
qwix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dr. 120L 12. 3. 2007 11:20

ehm to doufám nemyslíš vážnš že u silnice se musí platit ale když to šoupneš na chodník tak nemusíš ... :D LOL !!!!
Dr. 120L
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwix 12. 3. 2007 14:13

Najprv mi to tiez pripadalo ako blbost, ale ked som sa nad tym potom zamyslel a otvoril vyhlasku, tak uz si taky isty nie som.

Obrázek
1 - jednosmerna prijazdovka, tie tabule su po oboch stranach a otocene tak, aby ich bolo vidiet pri prijazde
2 - jednosmerka, dalsie parkovacie miesta, teraz neviem ci aj tam je tabula Platene parkovisko, kazdopadne, za parkovanie sa tam plati
3 - jednosmerka, cedula zakaz statia okrem TAXI a par miest pre invalidov
4 - vjazd do garaze (nepodstatne)
no a policajt prudil pri aute vyznacenom cerveno... pritom to stoji (podla mna) mimo parkoviska!

(pokial je totiz parkovisko na chodniku, na znacke byva vyznaceny sposob statia, co teraz nie je)

ps: ak sa tam bude dat stat bez platenia, je to pochopitelne blbost z logickeho pohladu (centrum mesta, neparkujme na cestach, parkujme na chodnikoch - to nie!). Ide o to, ze ten MPik bol cisty k***t, ktoremu najprv vadilo len to statie na chodniku a az ked videl ze tadial to uz nepojde, narychlo si spomenul na nejake parkovacie karticky
qwix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Forsaken 12. 3. 2007 17:12

Dr. 120L: welcome to slovakia :)

qwix: nie si naaahodou zo ziliny? :)
E66, uz nikdy vic jak 1 telefon!!; T60; outdoors lover...

It's better to be hated for what you are than to be loved for what you are not
Forsaken
Nováček

Odeslat příspěvekod qwix 12. 3. 2007 17:14

Forsaken: nie, toto je situacia Zivnostenska-Vysoka v BA.
qwix
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků