Bodový systém schválen

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod _ja_ 22. 9. 2005 17:17

turboleon: nevim, jak pocitas, ale tvych 40 pres by znamenalo na jizni spojce 120 km/h.
_ja_
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Goggy 22. 9. 2005 17:29

Co jizni spojka, ono staci i barandovskej most v miste kde se napojuje smer z barandova dolu na Brno, jezdim tam denne (od smichova) a potrebuju z levyho prejet az do uplne pravyho pruhu na cca 100 metrech abych mohl sjet na nabrezi, a to je teprve maso :? Zleva lidi 120, zprava nejdriv auta co se usilovne rozjizdej a vjizdej do levejch pruhu aby je nesmetl proud a uplne vpravo kamiony co z poza nich obcas vyskoci nejakej zoufalec se s120, je to uplnej test koordinace a reflexu jak to tu uz nekdo rikal :D Tam jet 50 *ci snad 30 tam ted je) tak menim zadni naraznik ob den.
Goggy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 22. 9. 2005 17:59

Marek71 píše:Caddy: A najlepšií adrenalín je to v tom mieste, kde je ten lanový most, smerom od Černého mostu... tam keď si nútený ísť v ľavom pruhu nejakých 110-120 a zrazu sa v strednom deliacom pruhu objaví nejaký ten betónový kus, čo trčí viac do cesty ako je zdravé... to je sila, mám to odskúšané, človek urobí losí test, ani nevie ako :-)i/quote]


Jo tomu místu u lanového mostu s těma betonama se říká "bobová draha" celkem patřičně. A to místo s tím vybouleným betonem je tam už tak 4 roky :)) už to mám dávno nacvičený a ani neměním směr o pár cm ho vždy zrcátkem minu. Ted aktuálně je to ještě vylepšený a za lanovým mostem je zúžení a ten levej je fakt hodně ouzkej, jedním kolem je šance vohoblovat obrubník u středového svodidla a druhou stranu se nechat vohobovat o návěs tahače :)) Fakt miluju jížní spojku.

No jinak v bezprostředním okolí baranďáku ze směru od Plzně je to taky pořádná hustota. Ale vůbec nejlepší v Praze je následující mise:

"dostat se z ulice Na Bojišti do Rumunský" to je podle mě červený diplom každýho řidiče.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod turboleon 22. 9. 2005 18:08

-ja- : o 40 a více v obci a 50 a více mimo obec je to jasný. půl roku až rok. Tušímže v tom zákoně je přímo psáno, že o více než 30 v obci a 40 mimo obec dvakrát do roka je to za jeden až šest měsíců. To by pak bylo těch 110 na Jižní spojce. V tom zákoně co je na stránkách sněmovny ale mají mám pocit jednu chybu. možnná to bude jen o 20 a více v obci. Pak by stačilo jet na Jižní spojce /a být změřen/ dvakrát za rok 100................................Ono i těch 120 je tam běžná rychlost...........Mrknu se ještě co tam je přesně napsáno.
turboleon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod turboleon 22. 9. 2005 18:21

je to ta horší varianta: o 20 a víc v obci a 30 a více mimo obec. Čili 2x za rok 100 na Jižní spojce............
turboleon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 23. 9. 2005 07:24

Ace2: Ja tadiaľ, našťastie, nemusím jazdiť často. Cez týždeň som mimo Prahu a cez víkend je to našťastie večšinou v pohode, neporovnateľné s normálnou prevádzkou.

"dostat se z ulice Na Bojišti do Rumunský" to je podle mě červený diplom každýho řidiče.

Tak to je fakt chuťovka, ono celkovo prechádzanie cez viac pruhov je na magistrále dobrý adrenalín. Človek sa nesmie báť, inak sa nikam nedostane :-)
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnošt 23. 9. 2005 10:23

Na Bojišti do Rumunský je nuda, dá se počkat až přecházejí chodci, to auta nejedou. Lepší je jet směrem od Bělehradské do ul. Ke Karlovu, tj. přes Wenzigovu, Fugnerovo nám. a znovu Wenzigovu.
Arnošt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod loop 23. 9. 2005 10:31

ace:, caddy: mě spojka přijde docela v pohodě, spíš mi vadí, když to na ní stojí. Za červený diplom docela stojí dostat se z Vinohradské kolem Opery do Politických vězňů (teda pokud to nevemeš pod magistrálou)
loop
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sade 23. 9. 2005 11:25

ace2 píše:
Marek71 píše:Caddy: A najlepšií adrenalín je to v tom mieste, kde je ten lanový most, smerom od Černého mostu... tam keď si nútený ísť v ľavom pruhu nejakých 110-120 a zrazu sa v strednom deliacom pruhu objaví nejaký ten betónový kus, čo trčí viac do cesty ako je zdravé... to je sila, mám to odskúšané, človek urobí losí test, ani nevie ako :-)i/quote]

Jo tomu místu u lanového mostu s těma betonama se říká "bobová draha" celkem patřičně. A to místo s tím vybouleným betonem je tam už tak 4 roky :)) už to mám dávno nacvičený a ani neměním směr o pár cm ho vždy zrcátkem minu. Ted aktuálně je to ještě vylepšený a za lanovým mostem je zúžení a ten levej je fakt hodně ouzkej, jedním kolem je šance vohoblovat obrubník u středového svodidla a druhou stranu se nechat vohobovat o návěs tahače :)) Fakt miluju jížní spojku.

No jinak v bezprostředním okolí baranďáku ze směru od Plzně je to taky pořádná hustota. Ale vůbec nejlepší v Praze je následující mise:

"dostat se z ulice Na Bojišti do Rumunský" to je podle mě červený diplom každýho řidiče.i/quote]


napadá mě ještě jedno místo, které je na červený diplom: z Vinohradský do Politický Vězňů, když není ucpaná Wilsonova. Na 50 metrech přejet 3 pruhy, taky síla...
sade
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caddy 23. 9. 2005 12:00

Marek 71: Pardubice - Milevsko, ale se zastavkou v Praze :)) Tomu se nevyhnu :))
Caddy
Amík roku 2006
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elit 24. 9. 2005 13:22

Nevim jestli to tu jiz bylo...ale zeptam se.

Uvadeji, ze ti ridici co budou jezdit bez nehod tak se budou odecitat tusim 4 body. Znamena tom, ze kdyz budu mit nula, tak to pujde do zaporu nebo budou opet a nesmyslne odmenovani pouze Ti co jezdili jako prasata?
elit
Nováček

Odeslat příspěvekod luk 24. 9. 2005 15:30

elit: Za b) je správně :P

Bude to prostě jako "malus", kdežto bonusy se pěstovat nebudou.
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JP 24. 9. 2005 17:02

Dle mych informaci se maji odecitat jen dva body a to bez bonusu do minusu. Ona by to taky byla docela blbost, kdyby si lidi setrili, aby pak mohli jezdit jako prasat.

To jako pojedes a reknes si: "Mam -4, tak je celkem jedno, kolik pojedu. Poradne na to slapnu, protoze mam body v zaloze."
JP
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luk 24. 9. 2005 19:24

JP: To je sice pravda, ale mohlo by to posloužit pojišťovnám. Když bude mít někdo rok-dva-víc bez přestupku, mohla by pojišťovna snížit povinné ručení. A naopak - za kladné body by se mohlo navyšovat (v některých státech to tak je).

Takže body do minusu ne, ale pro pojišťovací účely by to sloužit mohlo. Tam je jen problém v tom, že pojištění je na auto a ne na řidiče, takže to nemusí svůj účel splnit.
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JP 24. 9. 2005 21:10

luk: asi jsem te nepochopil - ty bys chtel, aby se rocne platilo pojistovne povinne za to, ze mas ridicak? nebo jak si to prestavujes? mohl bys mi prosim trosku priblizit tve myslenky? ... klidne pouzij PM, abychom tu nezaplacavali diskusi o bodovem systemu (kterou bohuzel nedokazi vyuzit lide, kteri se potrebuji zeptat na registr bodu :-( )
JP
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků