Nemám klima, pomohou autofolie?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Amerikán 1. 5. 2005 20:49

Tak dnešní počasí mi připomnělo, jaké mě čeká v autě bez klimatizace v příštích měsících peklo. Četl jsem, že autofolie tento problém značným způsobem řeší (asi o 60 či snad 70% méně tepla). Jaké jsou vaše zkušenosti? Vyplatí se to z tohoto hlediska?
Amerikán
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 1. 5. 2005 20:55

Lepší je pokovení.
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Amerikán 1. 5. 2005 20:57

Jistě, ale skla se mi fakt vyndavat nechce. Zůstaňme prosím u folií :-) mimochodem těsní pak ty gumy?
Amerikán
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dushanski 1. 5. 2005 20:58

hlavně si pořádně zjisti, co ti projde na předních bočních oknech technickou, sundávání taky není zadarmo...
nekřič hop, ať ti nepřeskočí...
dushanski
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod QX 2. 5. 2005 12:01

Samozrejme, ze ti to trochu pomuze. Zalezi na typu folie, ale bezne je spolu s originalnim sklem tepelny ubytek kolem 60% coz uz poznat je. A kdyz si das na predni skla neco, co ti projde technickou, tak to tam pomalu ani davat nemusis, protoze to je tak slabe zatmaveni, ze se to snad ani nevyplati ...
Na STK jezdi v lete, stahni okynka a neres to. Pripadne to vyres obalkou.
QX
Nováček

Odeslat příspěvekod Lukke 2. 5. 2005 12:07

QX píše:....Na STK jezdi v lete, stahni okynka a neres to. Pripadne to vyres obalkou...


A takhle to u nás vypadá se vším.
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Papír 2. 5. 2005 13:12

QX: slabé či silné zatmavení nemá vliv na tom jaká je pak propustnost tepla. Tmavá či světlá folie má vliv na propustnost světla.
Jsou tři druhy fólie1. Barevná fólie nezabrání ničemu, je to jenom pro efekt a časem vybledne.
2. Plně metalizované, to nejlepší co může být, dlouhá záruka, propouští mim. tepla a může být i hodně světlá aniž by výrazně utrpěla ze svích vlastností.
3. Hybrydní fólie mezi barevnou a metalizovanou fólií. Ta už je tmavší než metalizovaná.
Papír
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 2. 5. 2005 13:44

Věrná pravda.Na tom jak je sklo tmavé nezáleží.Důležitá je schopnost odrážet světlo.(Kovová vrstva.)Nejlepší je stejně pokovení.Jediná výhoda folie je,že chrání částečně před krádeží. :lol:
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Swifty 2. 5. 2005 14:00

Lukke píše:
QX píše:....Na STK jezdi v lete, stahni okynka a neres to. Pripadne to vyres obalkou...


A takhle to u nás vypadá se vším.
Swifty
Nováček

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 2. 5. 2005 14:02

Zapoměls na kulomet :)
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Papír 2. 5. 2005 14:20

Petr.kkk píše:Věrná pravda.Na tom jak je sklo tmavé nezáleží.Důležitá je schopnost odrážet světlo.(Kovová vrstva.)Nejlepší je stejně pokovení.Jediná výhoda folie je,že chrání částečně před krádeží. :lol:e/quote]


Jenže já mám Kombajna a ten má ty poslední onkna lepený, tak jak se ty dají pokovit?
Papír
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dawwwid 2. 5. 2005 14:51

To vyriznou, stejne jako zadni...
Skoda Octavia II., tdi 77kW, 2010
Dawwwid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fahrman 2. 5. 2005 15:10

auta s pokovenymi skly se pry o neco mene kradou - folie jednoduse strhnou, kdezto pokoveni je stejne jako piskovana skla - donuti vymenit vsechna... osobni zkusenost s "nekradenim" ale nemam...

co se tyka pokoveni, tak ma drobnou nevyhodu - v noci se ti ve sklech odrazi palubni deska, vsechna svetylka a kontrolky a obcas na tmavych krizovatkach byva neprijemne rozeznat cyklistu...
fahrman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod QX 2. 5. 2005 16:06

No jo, bohužel. Místo skel plechy, dopředu tankovej průzor a vyřeš to obálkou.
QX
Nováček

Odeslat příspěvekod Amerikán 2. 5. 2005 21:52

Tak jsem dnes zjišťoval ceny - na Almeru 5800 s DPH!!! Je strašně krásný, že skoro všude píšou cenu bez DPH, pěkně nefér zvyk :-( přiznám se, že už se zase kloním k tomu, vykašlat se na to :-( Za ty prachy je sada nových pneu :-(
Amerikán
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků