Značky na přání - realita ?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MaWa 24. 12. 2012 14:54

Od 1.1.2013 má být možnost zvolit si svojí vlastní spz. Ovšem na stránkách Ministerstva Dopravy není ani ťuk a po telefonickém dotazu na místní registr vozidel nejsem o nic chytřejší - prý neví vůbec nic.

Má někdo nějaké reálné informace, jak to bude fungovat atd ? Vše co se mi k tomu podařilo najít je jedna tisková zpráva ČTK z poloviny tohoto roku, kterou následně okopírovaly všechny noviny - a je to jen potvrzení, že zákon bude platit od 1.1.2013 + to, že to bude stát 10 tisíc za obě značky - viz například http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/dopr ... 50248.html

Garáž ví všechno, tak se pochlubte. A hezké svátky a Nový rok ;-)
The computer allows you to make mistakes faster than any other invention, with the possible exception of handguns and tequila...
MaWa
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X123 24. 12. 2012 15:02

Stále je to v legislativním procesu, nejdřív od léta ale spíš ještě později...
X123
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Burchinal 24. 12. 2012 15:41

Stejně je to divný svět . Když jde o nějakou novou možnost, nebo přínos pro občany, tak se to táhne léta a všichni dělají mrtvého brouka. Ale když jde o nový poplatek, novou daň, nebo třeba nějaký zákaz (a to nemluvím o zvýšení platů politiků), tak je to hotové hned a od pondělí už to platí.
Burchinal
Nováček

Odeslat příspěvekod LadaStr 24. 12. 2012 15:53

stejně mi furt nejde do hlavy co je za tím nadšením mít vlastní značku...
na machrování asi dobrý. A dál? :hm
LadaStr
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duri13 24. 12. 2012 18:09

Lepsie sa to pamata.
Duri13
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 24. 12. 2012 18:22

K cemu je dobry si znacku pamatovat? Ja ji neznam ani u jednoho myho auta ;-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C3luar 24. 12. 2012 19:07

K čomu je dobré si zapamätať svoju značku sa vyjadrovať radšej ani nebudem, ja to považujem za normálnu vec vedieť poznávacie číslo svojho vozu, ale zasa niekto nevie ani svoj dátum narodenia a nič sa v podstate nedeje. 8-D

Inak ten rozdiel medzi značkou vlastnou a tou čo mi pridelia je pre mňa osobne len image. Napríklad ak mám drahé auto,luxusné a neviem čo s peniazmi tak si tam hodím ešte aj značku "XX-KRIZA" ... inak mi to príde u bežného vozu a normálneho človeka zbytočnosť :hm
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucky Luke 24. 12. 2012 21:56

Taky mi to přijde jako zbytečnost, respektive přilepšení si do státní kasy (nebo do něčí kapsy, kdo ví..). Já si svoji SPZ pamatuji, kdyby náhodou vyvolávali v obchodech SPZtky skrz nějaký problém, parkuji normálně na vyhrazených prostorech, ale člověk nikdy neví, co se může stát.

SPZ nemám nějakou "protekční" či lehce zapamatovatelnou a vůbec mi to nevadí :) Ale když to někdo chce, proč ne :)
Škoda Octavia 1.9 tdi, 81kW, ASV
Lucky Luke
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weeper 24. 12. 2012 23:23

No co, majiteli se zvětší o pár čísel, stát dostane nějaký prašulky do víru na prachy a všichni jsou spokojený.
BMW M3 F80 317kW (431k) - a život dává opět smysl
S4 B8, 3.0TFSI quattro 245kW (333k) - odpočívej v pokoji


"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
Weeper
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 25. 12. 2012 00:40

Já to chápu a beru celkem. Třeba soused má na všech autech stejný čtyřčíslí. Na aktuálních i předchozích. A teď, místo aby úředníkum platil, tak bude platit ofiko. A ani to nemusí bejt nějak cool věc, jako 1m K1ng, ale nějaký číslo pro dotyčnýho významný, bez písmen třeba.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 25. 12. 2012 10:02

Paj podle mé to jen s čísly nepůjde. Na přání se to musí lišit od těch normálních aby to stávalo smysl vyrábět...
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MaWa 25. 12. 2012 10:27

Weeper píše:No co, majiteli se zvětší o pár čísel, stát dostane nějaký prašulky do víru na prachy a všichni jsou spokojený.


Děkuji za tvůj zájem o velikost mého penisu, ale já s ním problém nemám a i maželce vyhovuje.

Každopádně k věci - myslete si o mně co chcete, ale když to budeme brát i čistě z ekonomikého hlediska, tak se to vyplatí, nebo se ta investice minimálně vrátí a bonus ve formě značky na celý život je "zdarma". Pokud budu předpokládat, že mě čeká ještě 50 let života s průměrnou změnou auta každé 4 roky, ze to cca 12x 700 Kč, 8400,- Kč. A to neuvažuji nad tím, že by se cena za značky v příštích 50ti letech měnila, což je hodně naivní představa.

-- 25. 12. 2012 10:28 --

X123 píše:Stále je to v legislativním procesu, nejdřív od léta ale spíš ještě později...


je k tomu nějaké info na MD, nebo odkud tuhle informaci máš ? každopádně díky za konkrétní příspěvek k věci ;-)
The computer allows you to make mistakes faster than any other invention, with the possible exception of handguns and tequila...
MaWa
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kbn-001 25. 12. 2012 10:36

číslo na přání je dle mě blbost a pro běžného člověka k ničemu. To spíš značku na celý život a ne jen na auto.
kbn-001
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 25. 12. 2012 10:41

Však to taky nějak proběhlo, že by si člověk tu "svoji" značku pak nechával, ale nevím.....
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X123 25. 12. 2012 12:52

MaWa píše:
X123 píše:Stále je to v legislativním procesu, nejdřív od léta ale spíš ještě později...


je k tomu nějaké info na MD, nebo odkud tuhle informaci máš ? každopádně díky za konkrétní příspěvek k věci ;-)


http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=6&CT=717&CT1=0
2. čtení - obecná rozprava, zařazeno na pozvánce jednání výboru od 16. 1. 2013
X123
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků