plynulý a rychlý rozjezd

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod fandosaur 18. 8. 2010 22:02

mám problém s rozjezdem.Měl jsem čtvrtou jízdu v autoškole,ale pořád mi nejdou rozjezdy.Pouštím spojku do záběru,ale když to dělám pomalu,tak zdržuju ostatní a instruktor je fakt nervní že mi to trvá,jenže když to udělám rychleji,tak mi to chcípne.Jak to mám udělat?dneska mě slušně seřval,že mám už čtvrtou jízdu a plácám se jak krypl.už začínám mít z křižovatek pomalu noční můry :-(
fandosaur
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod řidič lakatoš 18. 8. 2010 22:05

tož vem fotrovu káru a jdi cvičit
Ruda z Ostrávy, kamarát http://www.youtube.com/watch?v=xox60PW5hjo
řidič lakatoš
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 18. 8. 2010 22:05

stredne rychle a hlavne plynule jo a instruktor je kokot kdyz to takhle hroti po ctvrty jizde
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Čendoslav 18. 8. 2010 22:06

Cvičit, cvičit, cvičit...;-) A vyměnit instruktora...
You do that...and forget the money...
- Alan Watts

'06 Chevrolet Lacetti SW 1.6
Čendoslav
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fandosaur 18. 8. 2010 22:07

cvičit může jen v autoškole.jak mám vyměnit instruktora,když už jsem to zaplatil?
fandosaur
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 911 18. 8. 2010 22:07

pokud ti to chcipa, tak dej vic plynu, pripadne jeste pridavej pri pousteni. a instruktora posli do *****, ma te to naucit a nestresovat. a na ostatni se vyser, cedulku mas, mas. tak co.
Never a frown with golden brown
911
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 18. 8. 2010 22:07

cvicit se da i jinde idealne na naky neverejny ceste
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fandosaur 18. 8. 2010 22:09

911 píše:pokud ti to chcipa, tak dej vic plynu, pripadne jeste pridavej pri pousteni. a instruktora posli do *****, ma te to naucit a nestresovat. a na ostatni se vyser, cedulku mas, mas. tak co.

jo ale když přidám plyn a zvýšej se otáčky,tak mi řekne že to mám dělat plynule a nejdřív pouštět spojku.
fandosaur
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Captain Slow 18. 8. 2010 22:09

Hlavně se nestresuj, instruktor ať si řve, platíš mu za to, aby tě to naučil. Navíc se při zkouškách plynulost rozjezdu nehodnotí.

Musíš spojku pouštět rychle do záběru, a pomaleji od záběru nahoru. Takže si dáš trochu plynu, začneš pouštět spojku, dostaneš se do záběru (začnou klesat otáčky) - v ten moment trochu víc přidáš plyn a spojku pouštíš pomaleji, abys měl čas přidat víc plynu kdyby to začalo chcípat. Když už je spojka nahoře tak jí můžeš pustit rychleji (ale ne uplně, aby to neškublo).

Takže - rychle do záběru, pak přidat plyn, pouštět pomaleji, když se auto rozjede tak zase rychleji a hotovo.

Edit: instruktor je debil, ani takový talent jako já to nedal po třetím nastartování plynule :D

Pokud nejezdíte se starým dieselem tak se hlavně nesnaž rozjíždět na (nebo skoro na) volnoběh, to si můžeš zkoušet až se naučíš vůbec rozjet.
Captain Slow
VIP moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Čendoslav 18. 8. 2010 22:10

Autoškola má určitě instruktorů více...nebývá problém se domluvit, že chceš jezdit s někým jiným...protože jestli budeš na nervy, tak ti to nepude vůbec...

...jinak plynule proti sobě pouštět spojku a dát plyn, spojku chviličku podržet v záběru a pak pustit úplně...ono se to podá... :-)
You do that...and forget the money...
- Alan Watts

'06 Chevrolet Lacetti SW 1.6
Čendoslav
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 911 18. 8. 2010 22:13

jinak kdyby ti nechteli dat jineho instruktora, tak jeste nez se pripouta, zkus launch control a pak tvrdy brzdy...treba se tam par dni neukaze :D
Never a frown with golden brown
911
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fandosaur 18. 8. 2010 22:15

tak díky moc,pokusím se,jenže jsem vždycky tak hrozně nervní.snažím se nejlíp jak umím a on mi pak řekne že ani snaha není vidět.jinak nevím jak na tom jsou ostatní instruktoři,abych nespadl třeba do ještě horšího.

snažím se pomalu pouštět spojku do záběru a snažím se to poslouchat,no a když se to rozjíždí,tak přidám plyn,jenže to hrozně dlouho trvá.
fandosaur
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 18. 8. 2010 22:51

to su tie nove auta s bezlankovymi plynovymi pedalmi a gumovymi spojkami...

verim tomu ze keby sa ucis na fave abo felde ti to ide po prvom dni ;-)

ja som presadol po dlhom case do fabky I 1,4 a veru raz moc plynu a druhy raz malo spojky a odozva plynu tak sekundova blee, uz aj room HTP bol na tom lepsie ;-)

a daj si jazdy s inym istruktorom a ne s hovadom
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tucnak 18. 8. 2010 23:07

to ze na tebe rve instruktor je pro me zarazejici.. myslim ze je chyba uvadet zacinajici ridice takhle do stresu hned na prvnich jizdach
proste casem si vychytas kde spojka zabira a zvladnes to tak plus minus stejne rychle jako ostatni.. ale chce to proste cas - proste si myslim ze to chce cas a trenovat..
Ja ze sve vcelku cerstve zkusenosti (ridicak mam pres 7 mesicu) a muj instruktor na me nerval ohledne rozjezdu...ale zas na druhou stranu me servaval za veky chyby a picoviny co jsem pri tech jizdach delal a to je dulezitejsi nez ze se rozjedes pomalu.
ja osobne rozjezdy se naucil tak v pulce autoskoly a to diky tomu ze jsem si to parkrat i sam vyzkousel.. a paradox je ze doma sem si to zkousel na dizlu zatimco v autoskole jsem jezdil benzin a ten rozdil tam proste je.
Ono az presednes do jinyho auta tak se treba plynule a rychle nerozjedes a chvilku si na to auto budes muset zvykat... a propos komisari pri zavereckach neresi jestli to cloveku chcipne nebo mu to jednou cukne...
PS snad nepisu moc zmatene
PSS muj instruktor vyfuckovaval ty ridice za mnou co na me troubil, takze nechapu jednani tvyho.. proste to na me pusobi divne kdyz te serve za rozjezd..
Prožívejte, každý den tak, jako by byl poslední a neoddávejte se naději, že zítra bude všechno lepší.
Mail neexistuje
tucnak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fandosaur 18. 8. 2010 23:12

v centru prahy mi to dvakrát chcíplo,tak to mě seřval no a pak dvakrát jsme se dostali do situace,kdy mi řekl že se mám hned rozjet,jenže já to tak rychle neumím,tak na mě zařval ať pustím pedály že na to nemáme celej den a vzal si to.
fandosaur
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků