Co vše zachytí on board camera....

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod glider 5. 3. 2020 22:40

To sa snazim vysvetlit aj otcovi, nech neriesi ciaru, ale to ci sa da ist alebo ne.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 5. 3. 2020 22:54

Nissan350Z píše:Za mě je lepší řídit se heslem “Kam nevidim, tam nejedu”, než jen tupě sledovat čáry na zemi. Že bez nich dneska lidi nedaj ani ránu mě nepřekvapuje. Včera mi kamarád ukazoval v hospodě video, kde paní s Felicií zastavila před semaforem, hodila blikačky a nechtěla jet do křižovatky. Údajně se rozbil semafor, protože blikal pořád jen oranžově. :D

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 5. 3. 2020 23:06

:D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 6. 3. 2020 00:17

Na dvojitou seru, i u těch Mostů jsem to tam stříhal stejně, ve klesání před Moravskou Třebovou ve 4h ráno taky. Se nepotáhnu jak smrad za kamionem. Důležitý je rozhled.
Největší ***** je, že před desítkami let to bylo legální. Z kopce byla přerušovaná čára.
Někde to pamatuji ještě před pár lety.
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 3. 2020 00:51

:hm
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatV 6. 3. 2020 06:52

Koleckobetonucimalty píše:Na dvojitou seru, i u těch Mostů jsem to tam stříhal stejně, ve klesání před Moravskou Třebovou ve 4h ráno taky. Se nepotáhnu jak smrad za kamionem. Důležitý je rozhled.
Největší ***** je, že před desítkami let to bylo legální. Z kopce byla přerušovaná čára.
Někde to pamatuji ještě před pár lety.

+1
Klesání z Mohelničáku směrem do Mohelnice to samý.
PatV
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 3. 2020 06:53

Ne
anonymni

Odeslat příspěvekod PatV 6. 3. 2020 06:53

Ano
PatV
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 3. 2020 07:03

Ukaz
anonymni

Odeslat příspěvekod aikoN 6. 3. 2020 07:08

To je taková poslední jistota, že s rekonstrukcí silnice nebo jen pouhou obnovou značení přibude omezujících ***** v podobě plných čar, zakazů předjíždění, omezení rychlosti, zeber, balisetů a bude to tam horší, než před tím.

Příkladem může být třeba teď silnice od Lipníka přes Hranice do Valmezu. Zbytečné snižování počtu pruhů (za to ale kolosální plocha vyplněná zebrou), plné čáry jak na přehlídce dopravních úchylů, zákazy předjíždění před křižovatkami. Holt dobře už asi bylo.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 6. 3. 2020 07:57

Koleckobetonucimalty píše:Na dvojitou seru, i u těch Mostů jsem to tam stříhal stejně, ve klesání před Moravskou Třebovou ve 4h ráno taky. Se nepotáhnu jak smrad za kamionem. Důležitý je rozhled.
Největší ***** je, že před desítkami let to bylo legální. Z kopce byla přerušovaná čára.
Někde to pamatuji ještě před pár lety.

Já bych asi nestříhal stejně, ale ti na tom videu mi nevadí, snad až na toho posledního levoproudaře.
Silničáři na těch kreslících mašinkách už asi nemají program na čáru plnou plus přerušovanou, skoro ji nevidět. Dala by se použít i u těch 3 pruhů?
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 6. 3. 2020 08:30

No ona se právě kdysi (tak 20 let nazpět) používala, ale pak se změnila norma a už se to nedělá.
Obecně se normy mění směrem k bezpečnosti a přibývá spousta zákazů, což už píše Aikon.
Na velké části nových obchvatů je v podstatě v celé délce 70 a zákaz předjíždění. Legálních míst na předjíždění tak ubývá. (na jedné 20 km trase kterou jezdím, klesl počet míst pro legání předjetí za 5 let o polovinu - dostavba nějakých zastávek, ostrůvků, kruháčů, změna značení).
Vydáváme se stejným směrem jako Francie, kde mají na jedničkách a dvojkách hromadu kruháčů, fyzicky oddělené jízdní pruhy a hromady zákazů. Jezdit po okreskách je tam peklo.
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 6. 3. 2020 09:04

Teď ještě dostavět dálnice.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 6. 3. 2020 09:07

To není řešení, předjíždění je zábava.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 6. 3. 2020 09:29

Zbytečně se tím snižuje průchodnost a kapacita silnic. Někde to třeba žádoucí je, ale většinou ne. Pak to třeba vyústí právě ve volání po dálnici, kde ani není třeba a zbytečně se zabere kusisko krajiny.
puk123
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků