Maximální snížení rychlosti

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Ency 3. 5. 2008 11:10

Tak mě tak napadá, jestli není nějaký zákon či předpis, co se týče maximálního snížení rychlosti, protože zdraví rozum říká, že když je povolených 90 a následuje omezení skokově na 30, tak může být nebezpečné tak prudce zpomalit. Nevíte o něčem?
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 3. 5. 2008 11:14

jo že takhle značky být nemůžou. Musí tam být značky pro postupné snižování rychlosti.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 3. 5. 2008 11:22

No ja jsem na nemecke dalnici kvuli praci a prejezd do jednoho pruhu zazil neomezeno - 120 - 80 - 60 po nejakych padesati max sto metrech metrech, hosi se s tim moc nemazali. Vysledkem bylo, ze na osmdesatce jsem mel jeste stoosmdesat, na sedesatce o malo mene (nijak usilovne jsem nebrzdil) a do protejsiho smeru jsem prejizdel v nejakych stotriceti, coz zlehynka pripominalo Kobru 11, protoze prejezd byl o to mene rovny oc byl ostrejsi. :-)
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ency 3. 5. 2008 11:30

ace2 píše:jo že takhle značky být nemůžou. Musí tam být značky pro postupné snižování rychlosti.

Musí to tak být? Takže např. 90 - 50 - 30?
Protože trend říká, dáme na ceduli se začátkem obce 30! Takže by to tak být nemělo?
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HondaMan 3. 5. 2008 12:15

A pokud to tam je a odporuje to tedy nějakým předpisům mohu to ignorovat??? :-D
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 3. 5. 2008 12:18

Honda: nemuzes to ignorovat, ale muzes si stezovat :)

Ja poslal stiznost na cestare, kdyz u nas na 4proudove silnici dali ceduli kvuli praci na silnici 30 kmh misto 90 kmh. A nikde uz nedali ukonceni, takze jsi pak de facto musel jet cca 5 km do dalsi krizovatky, nez se ta tricitka zrusila.

Odpovedeli mi, ze vlastne co mi po tom je a ze tomu nerozumim a mam si hledet sveho a byt rad, ze to vubec opravuji :) jeste to mam nekde doma schovane tu odpoved. Na 2 stranky popsane to co jsem tu shrnul :)
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ency 3. 5. 2008 12:28

No jo, tak ale vemte si, že pokud já pojedu, a teď potkám tohle skokový snížení rychlosti, nedokážu bezpečně zpomalit a oni mě změřej, co pak? mohu se na to odvolávat?
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 3. 5. 2008 13:15

Ency píše:
ace2 píše:jo že takhle značky být nemůžou. Musí tam být značky pro postupné snižování rychlosti.

Musí to tak být? Takže např. 90 - 50 - 30?
Protože trend říká, dáme na ceduli se začátkem obce 30! Takže by to tak být nemělo?


Ano musí to být takhle postupně, nevím tedy o kolik desítek km/h o jeden krok. Nicméně známej má firmu na kreslení čar na silnice, tak se mi o tom nějak zmínil. Že byl právě změřenej a tak se odvolal, že snižování rychlosti musí být postupné a uhádal to.

Jinak ten trend 30km/h na začátku obce začínám taky pozorovat
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ency 3. 5. 2008 14:50

Opravdu ... no tak to myslím, že sem právě pořešil, jak se zbavím správního řízení za takovoudle třicítku - na které měřili MPíci .... :)

Jinak u nás pozoruju, že ty třicítky se kradou, zalepujou do pytlů a nebo přestříkávaj sprejem - protože jedinej koho to sere, jsou místní ...
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod *Victor* 3. 5. 2008 15:32

No bodejť. Když tu 30 v obci bude každý projíždět na vytočenou jedničku, tak to zase rádi vrátí zpátky na 50. :-)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
*Victor*
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod laserovic 3. 5. 2008 18:45

*Victor* píše:No bodejť. Když tu 30 v obci bude každý projíždět na vytočenou jedničku, tak to zase rádi vrátí zpátky na 50. :-)

Nejlíp by bylo udělat nějakou cílenou akci např. troubení u takových třicítek, aby si to rozmysleli. Ale 40ky, proč ne, pokud to má důvod. V létě jsem byl na dovolené na Mallorce, která patří Španělsku, 30ka na začátku obce ani jedna, jen tam kde je něco velmi rozkopané a u pláže.
Bodům zatím unikám, alespoň mi nic nepřišlo.
laserovic
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod JardaB 3. 5. 2008 19:11

No proc ne, at si daji klidne 20, kdyz budou rozumny dalnice a cestou z jednoho konce republiky na druhy nebudu travit 50% casu projizdenim techle riti :-( To se mi libi treba v Belgii, sice dalnice 120, real 130, ale vedou uplne vsude, jedu odkudkoli 10 minut a jsem na dalnici. U nas jedu z Liberce do Olomouce a jsem z toho na srac.ky, co by po dalnici trvalo 2 hodky, jedu 4 ...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod laserovic 3. 5. 2008 19:13

Proti tomu nelze nic namítat. Jenže kdyby je kdyby, takže trvám na tom co jsem řekl.
Bodům zatím unikám, alespoň mi nic nepřišlo.
laserovic
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod vantage 3. 5. 2008 20:46

Radek Ondrášík píše:Honda: nemuzes to ignorovat, ale muzes si stezovat :)

Ja poslal stiznost na cestare, kdyz u nas na 4proudove silnici dali ceduli kvuli praci na silnici 30 kmh misto 90 kmh. A nikde uz nedali ukonceni, takze jsi pak de facto musel jet cca 5 km do dalsi krizovatky, nez se ta tricitka zrusila.

Odpovedeli mi, ze vlastne co mi po tom je a ze tomu nerozumim a mam si hledet sveho a byt rad, ze to vubec opravuji :) jeste to mam nekde doma schovane tu odpoved. Na 2 stranky popsane to co jsem tu shrnul :)


zajmavé, mohl bych o to požádat? připravuji materiál, kde dostane "po čuni" pár policajtů a úředníků a něco podobného by se mi do tématu hodilo...

prosím SZ

děkuji
Chlap, kterej umře s největším množstvím hraček, vyhrává...
vantage
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Ency 3. 5. 2008 23:21

laserovic píše:
*Victor* píše:No bodejť. Když tu 30 v obci bude každý projíždět na vytočenou jedničku, tak to zase rádi vrátí zpátky na 50. :-)

Nejlíp by bylo udělat nějakou cílenou akci např. troubení u takových třicítek, aby si to rozmysleli. Ale 40ky, proč ne, pokud to má důvod. V létě jsem byl na dovolené na Mallorce, která patří Španělsku, 30ka na začátku obce ani jedna, jen tam kde je něco velmi rozkopané a u pláže.

A tak jako tku klidně taky, práce na silnici, kde se ale OPRAVDU budou vyskytovat dělníci a pokud ne tak bude značka např. sklopená a nesmí chybět konec omezení ...
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Štamgast
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků