Cadillac SRX

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mabosk 25. 3. 2008 22:28

Mate niekto skusenosti s uvedenym autom (problemove miesta atd.) ?
mabosk
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 7. 4. 2008 09:53

vzhledem k tomu, že je to postavený na podvozku CTS, tak bych si pohlídal brzdy. Na CTS stačilo 2x zabrzdit z 200 na 80 a na potřetí to bylo už v podstatě neubrzditelné. Bez legrace. Jinak po Praze jich jezdí docela dost a s tím inovovaným interierem už to vypadá i k světu.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dabel 7. 4. 2008 19:38

Tiez po tomto aute poskulujem pre manzelku. Nepodarena suciastka je vraj panoramaticke stresne okno, casto povrzgava a vraj su aj pripady, kedy cez neho zateka (snad prve kusy...). Inak vraj super, spotreba s 4.6V8 na dialnici cca. 12l, po meste 15-16l (skusenosti majitela, nasiel som dost obsiahlu recenziu na ciao.de - kedze si v Mnichove, nebudes mat problem ;) ). Financne narocna je vraj vymena tlmicov Magnetic Ride (1200EUR/kus), inak snad OK. Technicke problemy nezname. Meranie 100-0 (test v AutoZeitung - da sa stiahnut ako PDF na http://www.autozeitung.de - porovnavacka s dalsimi piatimi V8-SUV) extremne vadnutie neukazalo, hoci brzdna draha 40.8m nepatri prave k hviezdnym. No a na zaver: nasiel som fungl nove Tageszulassungy za 33900EUR - za taku cenu naozaj nie je o com... napr. tu:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... d=13231298

(V6 sa daju najst aj za 28000EUR)
ex janosik.kopac
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky Wagen + japonska polo-elektricka
dabel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ace2 7. 4. 2008 19:46

Jenže tenhle model má ještě starou palubku. Aktuální model jí má obšitou v kůži a hlavně vypadá úplně jinak. Diametrálně.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 7. 4. 2008 19:48

Obrázek
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mabosk 7. 4. 2008 20:19

@Ace2 & dabel

Diki moc ale nakoniec to nebudeme kupovat pretoze je dost problem zo servisom (ten co je kusok odo mna ich prave presat predavat a len dopredavaju). Budem musiet zostat verny MB.
mabosk
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dabel 8. 4. 2008 07:57

aci, mas pravdu - ten model 2008 je pozmeneny... kazdopadne za 33900EUR mat funglovku SRXko (hoci 2007) povazujem stale za neskutocnu cenu a asi by som nevahal ;) (teda dufam, ze o takeho pol roka az rok najdem uz rovnaku ponuku na model 2008 - fakt je ten interier pokrok!).
Btw aci, Ty ako sefino cadillac klubu - nemate clenov s SRXkom? Zaujimala by ma cena servisu (ci nejako nevycuhuje extremne z ramca) a samozrejme spolahlivost - ak to zenuske kupim a ostane s tym niekde lezat, tak si viete predstavit to peklo :roll:

mabo: skoda, potesili by ma priame skusenosti majitela, kedze tu na SK som ho na ceste este ani nevidel... teda ked nepocitam tie u dealera...
ex janosik.kopac
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky Wagen + japonska polo-elektricka
dabel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -LK- 8. 4. 2008 08:45

mabosk: tak třeba moje Sevilla, ač neuvěřitelně komplikované auto (z hlediska motorků, senzorů, elektroniky apod.) je fakt držák, že specializovaný servis prakticky netřeba. Když jsem to auto kupoval, byla to ojetina (čili větší riziko problémů než u nového kousku) a nejbližší servis byl ve Vídni :-). Risk se mi však vyplatil a dokonce po asi půl roce otevřeli servis v Průhonicích.

dabel: ten v Průhonicích si bere 1400 na hodinu. Spotřebě ve městě 15-16 moc nevěřím. Starší verze této V8 4.6 si ve městě (to je u nás jedině Praha ;-) ) bere kolem dvaceti, 13-16 mám v situaci, kdy jedu třeba skoro prázdnou Prahou a sem tam chytím semafor. Jakmile se dostaneš do nějaké zácpy nebo vyrazíš v zimě se studeným motorem, tak těch 20 je o dost reálnějších.
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dabel 8. 4. 2008 09:00

LK: nemyslel som hodinovu sadzbu (tam si asi nemaju co vycitat), skor ceny dielov - tie tlmice zneju dost hrozne, tak reku ci sa to tyka len ich, alebo aj vsetkeho ostatneho spotrebneho. Inak spotreba je asi fakt individualna zalezitost a mozno ten majitel byva na malom meste, kde "mesto" sa rozumie nieco ine ako Praha ;)
ex janosik.kopac
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky Wagen + japonska polo-elektricka
dabel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -LK- 8. 4. 2008 10:23

ceny dílů jsou jak které a jak co. Třeba teď jsem si objednal novou vodní pumpu z USA a vychází to celé na necelý litr. Na druhou stranu když jsem potřeboval nové zpětné zrcátko u řidiče, tak u nás za to chtěli 45 tisíc za nové a 25 tisíc za staré. V USA jsem to přes net koupil na vrakáči a nechal dovézt sem za asi 8 tisíc komplet. Tlumiče (já mám nemagnetické) v USA kolem tisíce USD za nápravu, u nás adekvátně víc. Pylový filtr do klimačky u nás asi za 3 tisíce plus práce. Letos asi budu dělat přední kotouče, 1300 za kus plus práce. Prostě jak co a jak kde, na druhou stranu řekl bych odpovídající třídě vozu.
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 8. 4. 2008 11:52

Ceny dílů si můžeš zjistit na:
http://www.rockauto.com tam jsou i druhovýroby

nebo cenu originálních dílů na:
http://www.gmpartsdirect.com/catalog/frameset.cfm

Originální přední destičky stojí v přepočtu asi 1700 kč plus poštovný, co jsem v rychlosti koukal. Obecně se vyplatí kupovat díly v USA jestliže auto bylo v USA prodáváno, protože je to mnohem levnější.

Ty magnetický tlumiče ti vydrží řekněmě do 200 tis km, to už to auto mít nebudeš a kdyby ano, tak se dají vždy koupit nemagnetické za zlomek ceny. Jinak zpět, koukám na gmparts a stojí na krámě 700, ale přes internet stojí jeden přední tlumič 400, nemagnetický original za 100$
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -LK- 8. 4. 2008 12:46

To je sice pravda, že je to levnější, ale s nákupem přes net je problém. Zrovna včera jsem šel objednávat na gmpartsdirect, měl jsem dokonce zajištěné přeposlání z USA sem (jinam než do USA nedodávají) a krachlo to na tom, že berou pouze kreditky vydané v USA.

Když už to do Evropy poslat jde (jako třeba z rockauta, od nich mi to chodí v pohodě), pak je třeba počítat s poštovným a DPH, někdy i clem. To poštovné navíc není za zásilku, ale za roste to lineárně, takže když bych objednával jeden tlumič za $458 a za poštovný dám $50 (aktuální ceny RockAuto), pak při dvou kusech tlumičů už poštovné dělá $80, i s poštovným $997. U nás to bude viset tejden na celnici a k těm 16 tisícům přidají DPH, takže to vyleze na 19 a to pouze když budeš mít kliku a nebudou chtít DPH.
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 8. 4. 2008 22:13

Tak naštěstí mám k dispozici americkou kreditku takže tyhle omezení s nákupem, případě doručováním jen na adresu v USA jdou mimo mě a nepředstavují problém. :D
ace2
Veterán
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků