Smlouva o půjčce

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 2. 2008 20:15

Jak se říká: Kamarádi buďme, ale dluhi si plaťme ;-)
anonymni

Odeslat příspěvekod Koby 15. 2. 2008 20:20

lukas: Já nevim... Před zimou jsem pučil kámošovi na motorku zrovna tu desítku... Přišel za mnou a povidá: prosim tě, mám super nabídku, která se prostě neodmítá na to a to, normálně to stojí 90 tisíc, je před zimou a potřebuje to prodat, je fakt perfektní atd... a měl bych to za 65... Chybí mi na to desítka a drží mi to ještě dva dny.... Tak řikám: tady máš desítku a motorku si užij...

Před vánocema se za mnou s flaškou stavim a desítkou v ruce...

A to me ani nenapadlo se ho zeptat, kdy mi to vrátí... Už z principu, že mi bylo trapně se ho ptát na nějakej termín...
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HondaMan 15. 2. 2008 20:56

Tak už je to vyřešený... Nešlo o mega+, takže jsem s tim nechtěl dělat nějaký obstrukce u notáře... jen sem na to nechtěl zapomenout :-)
Když jsem napsal nic neříkající papír, zjistil jsem že mi nejde tiskárna... tak jsem to hodil na flashdisk a že to vytisknem u něj... Bohužel Office 2007 není kompatibilní se starými office, takže sme to u něj nevytiskly... Prostě smůla...
Tak se mi podepsal na učet z bankomatu :-D
Je to hodně podobný jak píše Koby. O víkendu mu mají přijít díly na Supru, ale prachy až o nějaký čas déle...
Jako úrok mu budu počítat projížďku v poladěný Supře MKIII :-)
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 15. 2. 2008 21:06

hlavne delas dobre ze mu to nedavas na dobry slovo. ja mel taky kamarada, veril jsem mu a stalo me to mega moc penz. do dneska mi nedal ani korunu.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 15. 2. 2008 21:09

tak si mu to nakonec na dobry slovo prece jenom dal :D aspon ze v tvym pripade nejde az zas tak o moc...teda pokud nemas na vyber z bankomatu limit pul mega :D
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oscar 15. 2. 2008 21:17

hondaman: o kolik slo penez? s tou smenkou jsme pocital az tak 30k+
Psychotik je, zjednodušeně řečeno, člověk, žijící ve svém vlastním světě, obtížně rozlišující představy a realitu - petrumr.
oscar
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HondaMan 15. 2. 2008 21:27

Bylo to něco málo přes desítku...
Směnku jsem zavrhl hned... šlo mi o to, abych mu je nedal jen tak... Ale nakonec to tak stejně dopadlo :-)
Fcuk-off Microsoft
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@tezz 15. 2. 2008 22:05

Koby píše:Nehlede na to.. jak tu nekdo psal " tehdy kamarád, do ted mi dluží 200 :D Tak kdybych mel tyhle """dluhy"" spočítat, tak mám u lidí asi 10-15 tisíc... A vubec mě to nezajímá a jsem smířenej s tim že už ty peníze asi neuvidim.. Ale ztrácet kuli tomu kamarádství :)

Neco jinýho je pučit dve mega a už je nevidet... Tam by se možná kamarádství otřáslo v základech... Ale taky, záleží na situejšn /quote]

No to bylo tak. Byl to kolega ve zbrani. Ne kamarád jako kamarád ze školky nebo tak něco. Když už jsem ho nějakou dobu lehce upomínal, tak už mi to bylo samotnému trapné, tak jsem se ho zeptal, jestli mi je hodlá vrátit. A on řekl, že ne. Blbé dvě stovky. Prostě do toho už šel s tím, že mu je dávám. Od vojny jsem ho neviděl a nechybí mi. Tady nešlo o ty dvě stovky, ale o to, jak se k tomu postavil. Prostě styl "Nic ti nedám. Máš s tím problém? Mám o 30 kilo víc a jsem bitkař, tak si je vem, jestli chceš."
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 15. 2. 2008 22:11

m@tezz: jasný, jestli se k tomu přistupoval takhle, tak to nasere..:( A vykašlal bych se nej, když ti nekdo řekne do očí že ti nedá dve stovky... a nehodlá ti je dát... Tam není pomoci...

na jednu stranu je to klika že šlo o 2stovky...

A myslím, že do jistý míry je tohle chování daný tim, že šlo o takle malou částku. At to zní jak cche, myslim si to... pak človek totiž ztrácí jistou zodpovednost takhle malou částku někomu vracet. protože pujčující na to většinou zaépomene nebo se to prostě promine...

Alespon já to tak mám, i když vim, že to je hnus... Když jsem si fvakrát pučil trošku víc, tak sem to vždy vrátil uplně v pohodě... Ale jamile jde o dvacku za udělání klíče, tak se to ze mě páčí :) samozřejmě netak doslova, vrátil sem samozřejmě všechno, ale nemám to bohužel taky tak automatický...

Vubec bych se nedivil, kdybys tomu človeku pujčil 500 tisíc a on ti je vrátil...:)
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 15. 2. 2008 22:17

hondaman: Za chvíli nám dávaj golf :) To zas bude noční jízda :)
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JackNO.1 15. 2. 2008 22:22

Jsem na tom stejně jako Koby... Pokud peníze mám a v nejbližší době je nebudu na nic potřebovat, rád kamarádovi pomůžu. Nicméně musí to být člověk, kterýho považuju za hodně dobrýho kamaráda. Tomu půjčím klidně "bez papíru". A i těm "menším" kamarádům klidně nějaký peníze poskytnu, ale tam už bych asi chtěl něco podškrábnout.

Zrovna nedávno jsem kamarádovi půjčil na mě celkem velkou sumu a problém jsem s tím neměl. A ani mě nenapadlo, že bych řekl ne, když mě o to požádal nebo že bych si něco nechal podepisovat...


Ale za to já jsem byl pro jiného kamaráda asi noční můra :D Kdysi na škole sem si od něj něco pučil a vracel mu to na splátky asi 2 roky, i když to nebyla nějak závratná suma... Nicméně jsem to nahradil myslím celkem slušným úrokem, takže ve finále jsme snad byli spokojení oba :-)
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 16. 2. 2008 00:22

Koby, Jack: Jsem váš velmi dobrý kamarád. CHlapi potřebuju pár tisícovek. Domluvíme se přes SZ. :D
OS
Inventář

Odeslat příspěvekod M@tezz 16. 2. 2008 17:55

Koby píše:na jednu stranu je to klika že šlo o 2stovky...
./quote]

No když si vezmeš, že žold svobodníka byl tehdy 380 Kč na měsíc ... :D
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod btw 17. 2. 2008 03:18

Už to tu padlo, směnka je v dnešní době nejlepší zajištění věřitele. Může být napsána klidně rukou na kousek papíru, jen je důležité aby obsahovala náležitosti dané směnečným zákonem.

Já osobně jsem v půjčování peněz za ty roky došel k tomu, že už nepůjčuji a kdyby náhodou k tomu mělo dojít, tak si to třikrát rozmyslím a jedině oproti písemnému závazku.
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 17. 2. 2008 08:43

Ja jsem ochotny pujcit jenom brachovi, pripadne rodicum. Nikomu jinemu bych penize nepujcil, maximalne par tisic na par dni.
p0etrik
Servismen

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků