Politicky produktivní koutek

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jouda.III 17. 1. 2020 13:10

mrazik píše:Vite co nechapu ? Pokud mi volic Babise jako duvod jeho volby zacne argumentovat, ze Klaus, Necas, Kalousek kradli jeste vic, prej si nakradli miliardy. Tomu rikam padne argumenty ...

Já tomu říkám tupanské pokrytectví...
Bývalý místopředseda ruské centrální banky:
"V pondělí dojde na měnovém trhu ke katastrofě"
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod Jack111 17. 1. 2020 13:10

Jouda.III: kvicis tu akorat ty, kdyz se tu snazis podsouvat svoje znalosti z ekonomie.
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazik 17. 1. 2020 13:10

Crash11 tady mas ty tvoje dane za minimalni mzdu :
Citace z Finance.cz
,,V případě, že pracujete za minimální mzdu (v roce 2019 se jedná o částku 13 350 Kč), potom jako
zaměstnanec bez dětí obdržíte 11 267 Kč čistého (zaplatíte na zdravotním pojištění 600 Kč, sociálním pojištění 868 Kč a na dani z příjmu 615 Kč)
zaměstnanec s jedním dítětem obdržíte 12 534 Kč čistého (zaplatíte na zdravotním pojištění 600 Kč, sociálním pojištění 868 Kč a na daňovém bonusu obdržíte 652 Kč)
zaměstnanec se dvěma dětmi obdržíte 14 151 Kč čistého (zaplatíte na zdravotním pojištění 600 Kč, sociálním pojištění 868 Kč a na daňovém bonusu obdržíte 2 269 Kč)"
deaktivován na vlastní žádost
mrazik
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Crash11 17. 1. 2020 13:15

mrazik píše:Vite co nechapu ? Pokud mi volic Babise jako duvod jeho volby zacne argumentovat, ze Klaus, Necas, Kalousek kradli jeste vic, prej si nakradli miliardy. Tomu rikam padne argumenty ...

Já teda nevím, ale průměrný volič Babiše argumentuje tím, že za Babiše je mu líp. A jak kdo kradl nebo ne je mu ukradené. Problémy s morálkou mají jiní, ať už oprávněně nebo ne...
Crash11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pan domaci 17. 1. 2020 13:21

Crash11 píše:
Lexx píše:Crash: Už chápu, proč furt zmiňuješ minimální mzdu. Ty předpokládáš, že zvýšením minimální mzdy (kterou ve skutečnosti skoro nikdo nedostává), se zlepší ekonomická situace celé země, tak jo :-)
Ono totiž zvýšení minimální mzdy je ve skutečnosti jen takové PR, které na tebe a tobě podobné skvělé působí. Reálný dopad je však minimální.

No dělá to myslím, kolem 150 000 lidí, kteří při nízké minimální mzdě podstatně víc od státu brali na sociálních dávkách než zaplatili daní...Jinak je na to nabalená zaručená mzda, která se dotýká podstatně většího množství lidí. Že čím jsou vyšší mzdy je pro stát výhodnější není žádné tajemství. Vybere se víc daní, lidé víc utratí a stát má z toho DPH atd.atd...
Samozřejmě pokud se někomu zdají mzdy u nás vysoké, je to pro něho problém.


Každým zvýšením minimální mzdy se navyšují počty těch, co za ni pracují, protože se zvýší počet příjemců o ty, kteří do dané doby minimální mzdu nepobírali, ale nově ano.

Dle informací a různých analýz MPSV reálnou minimální mzdu bere jen okolo 20-40 %z těch, co ji uvádí. Zbylí příjemci jsou ti, kteří mají další nepřiznané příjmy.

Dle propočtů MPSV navíc až 70 % zaměstnanců ze systémů za dobu svého života více získá, než odvede. Počítají se složené daňového odvody, vzdělání, zdravotnictví, sociální zabezpečení, služby státu apod.

Pokud někdo spoléhá na to, že minimální či zaručené mzdy změní jeho život k lepšímu, místo vlastní snahy a píle, tak mám obavu, že bude čekat věčně.
Pan domaci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Crash11 17. 1. 2020 13:21

mrazik píše:Crash11 tady mas ty tvoje dane za minimalni mzdu :
Citace z Finance.cz
,,V případě, že pracujete za minimální mzdu (v roce 2019 se jedná o částku 13 350 Kč), potom jako
zaměstnanec bez dětí obdržíte 11 267 Kč čistého (zaplatíte na zdravotním pojištění 600 Kč, sociálním pojištění 868 Kč a na dani z příjmu 615 Kč)
zaměstnanec s jedním dítětem obdržíte 12 534 Kč čistého (zaplatíte na zdravotním pojištění 600 Kč, sociálním pojištění 868 Kč a na daňovém bonusu obdržíte 652 Kč)
zaměstnanec se dvěma dětmi obdržíte 14 151 Kč čistého (zaplatíte na zdravotním pojištění 600 Kč, sociálním pojištění 868 Kč a na daňovém bonusu obdržíte 2 269 Kč)"

No asi nevíš, že taky něco platí zaměstnavatel. A hlavně stát nemusí doplácet sociální dávky....
Crash11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jouda.III 17. 1. 2020 13:22

Jack111 píše:Jouda.III: kvicis tu akorat ty, kdyz se tu snazis podsouvat svoje znalosti z ekonomie.

Já se svoje znalosti rozhodně nesnažím podsouvat. Ty jsi mě obvinil, že si ta čísla cucám z prstu, tak jsem sem nakopíroval zdroj. Kapišto?
Bývalý místopředseda ruské centrální banky:
"V pondělí dojde na měnovém trhu ke katastrofě"
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod Crash11 17. 1. 2020 13:28

Pan domaci píše:
Každým zvýšením minimální mzdy se navyšují počty těch, co za ni pracují, protože se zvýší počet příjemců o ty, kteří do dané doby minimální mzdu nepobírali, ale nově ano.

Dle informací a různých analýz MPSV reálnou minimální mzdu bere jen okolo 20-40 %z těch, co ji uvádí. Zbylí příjemci jsou ti, kteří mají další nepřiznané příjmy.

Dle propočtů MPSV navíc až 70 % zaměstnanců ze systémů za dobu svého života více získá, než odvede. Počítají se složené daňového odvody, vzdělání, zdravotnictví, sociální zabezpečení, služby státu apod.

Pokud někdo spoléhá na to, že minimální či zaručené mzdy změní jeho život k lepšímu, místo vlastní snahy a píle, tak mám obavu, že bude čekat věčně.

Takže je pro stát lepší aby byla co nejmenší... :D Dobrý vtip.
Vyšší minimální mzda navyšuje celkově mzdy, což ve státě kde jsou podhodnocené mzdy má význam.
Crash11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jack111 17. 1. 2020 13:30

Cucas si je z prstu, protoze si je skladas, jak se ti to hodi, prestoze to vubec nadava smysl. Porovnavat rust realne mzdy ve 3. ctvrtleti s inflaci v prosinci, je cucani si z prstu jakakoliv cisla jen pro efekt.
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 17. 1. 2020 13:30

cosi jsem ale slysel, ze nektere pozice s ohledem na pocet hodin nebo odbornost "potrebuji" moznost nizsi mzdy. a to nejde, musi byt dana. a pak mista nemohou takova byt.
mysim, ze trh by to mel resit sam a vyresil by nez narizeni.
VW Golf VIIIC 1.5 eTSI 110kw
Ford Fiesta ST 1.5 EB 147kw
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 17. 1. 2020 13:30

Crash11 píše:Já teda nevím, ale průměrný volič Babiše argumentuje... Problémy s morálkou mají jiní,...

Já myslím, že tady jsi to vystihl.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Crash11 17. 1. 2020 13:35

Ano a Ti samí co mají problémy s morálkou Babiše, nemají problémy s morálkou jiných. Názor voličů Babiše.
Crash11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Crash11 17. 1. 2020 13:40

burty s krenem píše:cosi jsem ale slysel, ze nektere pozice s ohledem na pocet hodin nebo odbornost "potrebuji" moznost nizsi mzdy. a to nejde, musi byt dana. a pak mista nemohou takova byt.
mysim, ze trh by to mel resit sam a vyresil by nez narizeni.

Pokud někomu kdo pracuje musí doplácet sociálníma dávkama stát, tak tohle těžko nějaký trh vyřeší. Trh by to vyřešil kdyby stát nedoplácel. Jinak chápu, minimální mzda čím menší tím lepší, bokem 10 000 kč, sociální dávky a všichni jsou spokojení, teda kromě státu, ale to těm co mají největší strach o zadlužení státu nikdy nevadilo...A kdo neznal nebo nezná podobnou firmu je nejspíš lhář..
Naposledy upravil Crash11 dne 17. 1. 2020 13:49, celkově upraveno 1
Crash11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jouda.III 17. 1. 2020 13:44

Jack111 píše:Cucas si je z prstu, protoze si je skladas, jak se ti to hodi, prestoze to vubec nadava smysl. Porovnavat rust realne mzdy ve 3. ctvrtleti s inflaci v prosinci, je cucani si z prstu jakakoliv cisla jen pro efekt.

Podsouváš, nic takového neporovnávám. To snad ani porovnat nejde. Logicky. To by bylo jak porovnávat jablka s bramborama. Už zase se snažíš odvádět diskuzi někam do ...
Bývalý místopředseda ruské centrální banky:
"V pondělí dojde na měnovém trhu ke katastrofě"
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod Jouda.III 17. 1. 2020 13:48

Crash11 píše:...Pokud někomu kdo pracuje musí doplácet sociálníma dávkama stát, tak tohle těžko nějaký trh vyřeší...

A pokud někdo nepracuje, práci si nehledá a ani pracovat nechce nebo nedostane práci kvůli výši minimální mzdy, tak je správné, aby mu to stát dorovnával sociálníma dávkama?
Bývalý místopředseda ruské centrální banky:
"V pondělí dojde na měnovém trhu ke katastrofě"
Jouda.III
Komunistobijec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků