Pronajímáte byt?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod JohnnyFive 14. 11. 2015 17:57

Máte byt, který pronajímáte? Máte ho jako investici? Nebo proč to děláte? :D Jaké máte zkušenosti?
JohnnyFive
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 11. 2015 17:58

Mě to teprve čeká
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 14. 11. 2015 17:59

Jako imvestice popr. pro deti dobre. Proc se na to ptas?
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 14. 11. 2015 17:59

Asi
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod addiction 14. 11. 2015 18:02

MELLO píše:Mě to teprve čeká


Kdy se chces presouvat na Slovac?
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 14. 11. 2015 18:03

Akorát je třeba počítat s tím, že zažízení bytu bude vybydlené o něco dřív než u vlastního...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 11. 2015 18:03

addiction píše:
MELLO píše:Mě to teprve čeká


Kdy se chces presouvat na Slovac?

Pristi rok, nejpozdeji 2017
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod addiction 14. 11. 2015 18:06

Uz jo? 8-D

Nemel jsem te za mladika, ale netusil jsem, ze to tady chces zapichnout tak brzo..
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnnyFive 14. 11. 2015 18:07

No, ptám se, protože jsem zjistil, že když si nechám dům postavit na klíč, tak to bude pravděpodobně zkurvená ruina ještě před kolaudací. Takže jako filuta si koupím byt a pozemek, a dům si postavím sám. Respektive tam budu dvakrát denně stát nad těmi, kterým jakž-takž věřím. To bude reálně trvat pět let, možná víc, a co potom s bytem?

Jednalo by se o byt v novostavbě, solidní město, žádný Most nebo Teplice :D

Po odstěhování byt prodat / pronajímat vyjde finančně v horizontu dvaceti let nastejno. V případě pronájmu to poté začne vydělávat (teoreticky) + budu mít nemovitost.
JohnnyFive
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 11. 2015 18:08

addiction píše:Uz jo? 8-D

Nemel jsem te za mladika, ale netusil jsem, ze to tady chces zapichnout tak brzo..

Okolnosti me k tomu donutily
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 11. 2015 18:32

S ohledem na to, jake jsou vynosy najmu a hypoteky se dnes kupovat jen tak byt na investici nejak nevyplati. Obsazenost, naklady apod. proste zpusobuji, ze proste i tech blbych 5 % vynosu, tedy navratnost nejakych 20 let je o hubu. Pokud se clovek nejak nedostane k necemu, co ma opravdu genialni cenu, tak jsou lepsi zpusoby investice, nez nacpat prachy do bytu.
anonymni

Odeslat příspěvekod addiction 14. 11. 2015 18:35

Nebo zkusit Airbnb, ale to je fakt, ze bude dobre fungovat jenom v Praze..
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 11. 2015 18:37

Tak me nastesti celej byt vcetne rekonstrukce vysel na necely mega, takze navratnost slusna bych rekl
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod addiction 14. 11. 2015 18:39

Nejaky levny tohle
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 14. 11. 2015 18:40

goes píše:S ohledem na to, jake jsou vynosy najmu a hypoteky se dnes kupovat jen tak byt na investici nejak nevyplati. Obsazenost, naklady apod. proste zpusobuji, ze proste i tech blbych 5 % vynosu, tedy navratnost nejakych 20 let je o hubu. Pokud se clovek nejak nedostane k necemu, co ma opravdu genialni cenu, tak jsou lepsi zpusoby investice, nez nacpat prachy do bytu.


To je pravda, sice jsou teď úrokový náklady na třetině toho co před deseti lety, nicméně koupě bytu na hypo je to sice vhodnej způsob k řešení vlastního bydlení, protože za peníze velmi podobné nájemnému se to postupně uplácí a jednou to skončí... to ale přináší nevýhodu že kupovat byt na investici moc nefunguje, alepoň pokud jde o normální, dostupnou lokalitu.

Takže postup daný žadatelem bych ukončil stylem dostavěnej barák po kolaudaci = prodej bytu.. Protože prodat se to dá bez problémů i v běžící hypotéce...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků