Pronajímáte byt?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Anonymni 15. 11. 2015 15:56

Nene v klidu, pres ty panty jsem vytahl cely dvere ven a pak 4 sroubky, a kovovy sasi slo od skla s rukojeti, ono ten cakanec sel mezi vnitrni a vnejsi sklo a ony jsou k sobe nejak pripojeny tesnenim lepenym tak jsem vycistil co slo a uz jsou dvere na svem miste, takze taky diky pechu za radu :)
Anonymni

Odeslat příspěvekod pech. 15. 11. 2015 16:17

Není zač :-)
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod voborl00 15. 11. 2015 22:34

Přispěji k původnímu tématu i rozšířené debatě o rekonstrukcích svou aktuální a nedávnou zkušeností.
Pro dokreslení situace - cca 150 let starý rodinný dům v širším centru Prahy.
Jedna (víc než kompletní) rekonstrukce pro vlastní bydlení, druhá jako investice na pronájem.

Byt první (55m2):

- návrhy, projekty: 60k
- dodatečná hydroizolace podřezáním: 70k
- nový přívod vody z řadu: 35k
- domovní přívod a vnitřní rozvod plynu: 35k
- kotel a rozvod topení: 100k
- kominické práce: 17k
- vnitřní rozvod elektřiny: 65k
- podlahy (vykopání, podkladní beton, tepelná izolace, osb, krytina): 160k
- omítky (obouchání, nahazování, dozdívání, štuk, malování): 85k
- suť: 13k
- špaletová okna: 90k
- instalační, zdicí, obkládací a další práce a materiál: 180k
- sanita: 23k
- obklady: 20k
- truhlařina: 370k
- spotřebiče kuchyně: 80k
- stropy: 30k
- světla: 25k

celkem: 1.5M, vše známosti z oborů a odpovídající nákupní ceny.

Druhý byt je poloviční a jelikož je na investiční pronájem, tak se dostaneme odhaduji cca na 1/5 nákladů s návratností (při 100% obsazenosti) 3 roky. To nemám s akciemi ani na 4 násobnou páku...
voborl00
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 15. 11. 2015 22:37

Pyčo, projekt 60tis? To ti delala Kleslová, ne?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 15. 11. 2015 22:44

pokud šlo o barák a totál rekonstrukci, kde se řešily i nějaký statický věci, tak to není nic divnýho...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod voborl00 15. 11. 2015 22:44

Ten je zrovna po slevě (kamarád). Jsou v tom nízké desítky hodin s architektem, výkresy pro bourání, dostavování, elektro, instalace, zadávačka pro truhláře (+výběrové řízení), tepelné výkony/ztráty, statika, konzultace, autorský dozor.
voborl00
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 15. 11. 2015 22:47

Ajo, ta to jo, tak to potom ten muj za sedmicku byl jeste z lacineho kraje
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 15. 11. 2015 22:58

Nj ale ten ti delal za 7 tak maximalne vnitrni dispozici pricek.. Za 60 uz to musela byt sakra rekonstrukce, my ted budem delat s kamosem novostavbu za cca 30..
Anonymni

Odeslat příspěvekod pech. 15. 11. 2015 23:04

novostavba je kolikrát snažší, než nějaká velká rekonstrukce, protože řešíš jen to co přijde... u rekontrukce musíš řešit to co je aby to bylo jinak takže práce a problémů tři *****...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 15. 11. 2015 23:04

No tak to vím, když se tím z části živim :D
Anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 11. 2015 23:06

voborl00 píše:Druhý byt je poloviční a jelikož je na investiční pronájem, tak se dostaneme odhaduji cca na 1/5 nákladů s návratností (při 100% obsazenosti) 3 roky. To nemám s akciemi ani na 4 násobnou páku...


Jenze z toho co pises mi vyplyva, ze ten barak uz mas. Takze das do bytu nejakych 300tis. a to zacnes pronajimat za desitku mesicne a tech 10 ti zustane. TO je pak neco uplne jineho a to se logicky vyplati. Ovsem kdybys to mel koupit a z toho najmu platit hypo + mit z toho profit, tak ten pohled na ty hry pro decka v podobe pakovani akcii by vypadal jinak.
anonymni

Odeslat příspěvekod pech. 15. 11. 2015 23:07

_maty_ píše:No tak to vím, když se tím z části živim :D


Mno tak vidiš... Někdy je i rekonstrukce baráku celkem v klidu, někdy je to na *****ání.. odvíjí se to ze dvou věcí, nakolik debilní je původní dispozice a řešení a pak samozřejmě stav ;-)
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 15. 11. 2015 23:08

goes píše:
voborl00 píše:Druhý byt je poloviční a jelikož je na investiční pronájem, tak se dostaneme odhaduji cca na 1/5 nákladů s návratností (při 100% obsazenosti) 3 roky. To nemám s akciemi ani na 4 násobnou páku...


Jenze z toho co pises mi vyplyva, ze ten barak uz mas. Takze das do bytu nejakych 300tis. a to zacnes pronajimat za desitku mesicne a tech 10 ti zustane. TO je pak neco uplne jineho a to se logicky vyplati. Ovsem kdybys to mel koupit a z toho najmu platit hypo + mit z toho profit, tak ten pohled na ty hry pro decka v podobe pakovani akcii by vypadal jinak.


zhruba tak.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod voborl00 15. 11. 2015 23:19

Ano, pravda, řešil jsem to jen z pohledu "na stole leží X-set tisíc, jaká je jejich nejlepší alokace" a z toho v mojí konstalaci vychází lepší výnos, plus pokud nebude smůla na nájemníky, tak za ty cca 3 roky prakticky pořád ještě "zbyde" nový byt.
voborl00
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod voborl00 15. 11. 2015 23:30

Jinak shodou okolností je v rodině ještě jeden byt v těch úplně původních obrysech, tedy nákup "hotového" částečně na úvěr a tam to byznysově vůbec nevychází.

Hodnota cca 4, tzn. s částečnou hypo na úrovni 1,7% / 20 let bez dalších poplatků zaplaceno (po odečtení úlev na daních) 4,4M, měsíční platby dalších 2,5k, tak by pro návratnost za oněch 20 let musel být nonstop měsíční příjem cca 20k.

Realita (po špatných zkušenostech s nájemníky): kamarádi za 14k.

Ale zase zbyde byt na důchod :)
voborl00
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků