"Železo-aneb GUNS, GUNS !!!"

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 6. 2. 2013 22:07

Už dlouuuho, dlouuuuho jsem si říkal že si pořídím bouchačku, ale pořád se nějak nemůžu dohrabat k pořízení ZP. A teď jsem zjistil že se dá koupit bez ZP velice zajímavá věc - perkusní Derringer - a to až v ráži 0.54 ! (Takže ještě větší nežli má legendární Desert Eagle.) Vyrábí to v Česku, takže si člověk může navýmyšlet v jaké to chce povrchové úpravě... a s jak dlouhou hlavní. Kromě toho dělají i devítku a pětačtyřicítku. Musím říci že mne to nadchlo, jenže jak jsem zjistil někdo tvrdí že mu pistolka střílí dobře, jiný že ne. Netušil jsem že bez "zbrojáku" se dá koupit takovéhle příruční dělo, byť střelba s perkusem má samozřejmě svá specifika a není to tak jednoduché jako u soudobých zbraní... Ale zase to *****í trošku romantikou "Old Blood Wild Westu" a myslím že v případě přepadení i dvouranný perkusní Derringer může zloducha pěkně pocuchat, natož v téhle mega ráži... Nemáte to někdo doma ? Obrázek
PoliceCollector
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gewehr 6. 2. 2013 22:12

Nosit to na obranu je dost hazard. Ked chcse nieco efektivne na osobnu ochranu bez zbrojaku odporucam kupit dobry noz, zaplatit si par kurzov ako ho efrktivnecpouzivat a cvicit, cvicit a cvicit.
gewehr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duri13 6. 2. 2013 22:15

blbost najvacsia....ked uz chces nosit zbran, nos poriadnu a spolahlivu...a bud pripraveny ju pouzit, aj so vsetkymi nasledkami, co to prinesie...ten ZP sa nerobi len tak zo srandy.
Duri13
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duri13 6. 2. 2013 22:16

gewehr ma predbehol :)
Duri13
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 6. 2. 2013 22:39

Bez průkazu je to kravina, nošení zavání vždy průserem, postřelení perkusí je stejný jak prostřelení devítkou.

Coltu M1911 zdar.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 6. 2. 2013 22:44

tohle hlídá náš spánek :-) 17 a 35 ran a 12 naboju


Obrázek


zbrane jsou jak smlouvy, porizuji se v dobe miru pro pripad "valky". Pokud chces ZP udelej si ho z toho co si chces poridit koukaji akorat problemy.

Obrázek

Obrázek
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 6. 2. 2013 22:48

Hezký :love: Jeden příbuznej má 2 trezory, jeden na prachy, druhej na kvéry. Ten druhej by mě zajímal víc :D

Ale co, spousta IH by si měla jít zkusit aspoň střelnici nebo paintball. Ten paintball aspoň bolí a na střelnici si snad uvědomí tu zodpovědnost a zjistí, že zastřelit borce Glockem na půl kiláku fakt není normální. Btw. jednu z největších statistik použití střelný zbraně policisty má NYC, tušíte na kolik m je nejčastěji použita?
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 6. 2. 2013 22:50

Co to je to dole? Teďka koukám, že je tam strčenej ten předraženej rakušák.


PS. Jakej máte názor na zbraně z druhý ruky?
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 6. 2. 2013 22:50

23m
TomeekHoleek
VIP Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 6. 2. 2013 22:52

Jelass píše:Hezký :love: Jeden příbuznej má 2 trezory, jeden na prachy, druhej na kvéry.

nevim proč, ale jsem rád, že tyhle starosti nemám :hm
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 6. 2. 2013 22:52

Míň :D Myslím teda :)
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 6. 2. 2013 22:54

eLzyx píše:
Jelass píše:Hezký :love: Jeden příbuznej má 2 trezory, jeden na prachy, druhej na kvéry.

nevim proč, ale jsem rád, že tyhle starosti nemám :hm


Stejně je to pro osobní bezpečí. I tebe může zapíchnout fetka, který udělá největší službu 200 z peněženky a mobil za 500. Ne všude musej lítat velký prachy ;-]

Ale je hezký, že se napíše "trezor na prachy" a už v tom lítaj minimálně nakradený a vytunelovaný milióny.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 6. 2. 2013 22:57

to dole je Glock 17 4gen v RONI G1


nemam nazor, zbran stoji mene nez telefon tj mam jich 10+ -> nenosim je ven tj jsou vzdy jen v dome, prece jenom noc je nejkitictejsi faze. tj nikdy bych si pouzitou nekoupil ne na obranu. to same raze, zbytecne nejaka velka raze 9mm je levne spolehlive strelivo.
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 6. 2. 2013 23:00

Jelass píše:
eLzyx píše:
Jelass píše:Hezký :love: Jeden příbuznej má 2 trezory, jeden na prachy, druhej na kvéry.

nevim proč, ale jsem rád, že tyhle starosti nemám :hm


Stejně je to pro osobní bezpečí. I tebe může zapíchnout fetka, který udělá největší službu 200 z peněženky a mobil za 500. Ne všude musej lítat velký prachy ;-]

Ale je hezký, že se napíše "trezor na prachy" a už v tom lítaj minimálně nakradený a vytunelovaný milióny.

nůž bych měl zvládnout ručně, na to jsem trénovanej. Kdyby mě někdo podřízl ve spánku, tak je mi devítka v trezoru stejně k prdu.

ad trezor a nakradený miliony - tu asociaci jsi sem zatáhl ty ;-)
Mě přijít někdo vykrást domů, tak jdu ty prachy hledat s ním :D
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 6. 2. 2013 23:03

elzyx: to je tvoje osobní rozhodnutí , a ad trezor - v noci je pod postelí tj chybí 20 sec. a těch 35 ran jde v pohode dát i na normální pistoli.

nejsem zastáncem nošení zbraní ale vlastnit ano, v domě nemáš kam utéct jinde alespoň nějakou šanci máš. nicméně až začneě mít problém tak bude na rychlokurz kvůli ZP pozdě (jen povolení nabytí trvá 30dní) + 15 dní právní moc.

bezpečnost je komplexní problém, návrhem domu počínaje, analýzou rizik pokračujíc přes zajištění komunikace :-) někdy přijeď. vše je plně automatizované, indikční smyčky, závory, venkovní pir i kamery a chytrej CML co to řídí.

existuje levnější varianta a to je pes, ideální je kombinace techniky a psa. v noci nevím jak pozná slyší ten obsypanej štěrk na cca 30m tj perimetr alespoň na těch 30 vteřin.
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků