Tulianova spekulacni horecka

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Redlajn 6. 5. 2021 22:26

Korálek za orárek dostal novej název? :D
Redlajn
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 6. 5. 2021 22:53

:D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fodi 7. 5. 2021 09:51

Hele, u crypto nakonec asi opravdu nastoupí problém možných poměrně vysokých daní, co? To se v běžném tradinku moc nestává, ale tady zhodnotit o stovky % není až tak nemožné. A hodit na to bobek se nemusí vyplatit, protože se to všechno poměrně snadno dohledá, nemluvě o povinnosti "brokera" reportovat do zemí dle rezidence. Smolík, že tady není žádná lhůta 3 roky na nedanění, všechno je to "derivát".
Fodi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 7. 5. 2021 10:28

Aha a mas odkaz na to, kde teda to nejakej ceskej bernak rozhodl? Jak zjisti kolik jsem zhodnotil na CZK kdyz to ani sam nedokazu? A jaktoze to pocitaj na CZK ktera tak devalvuje, kdyz je to roky, tak hodnota vystupnich penez uplne jina ..
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fodi 7. 5. 2021 12:39

Co FÚ měl rozhodnout? Nepodání přiznání k příjmu, resp. nedanění je problém sám o sobě a FÚ má na to i dost času zpětně. FÚ nic zjišťovat předem nemusí, protože poplatník sám musí ... Ale je tu také možnost, že to "vypočítá" FÚ sám- jenže to opravdu nebývá moc výhodné. A jako poplatník s daňovým domicilem ČR všechno přepočítáváš na CZK zcela běžně. Včetně dividend z USA např. Vydávají se nějaké "hodnoty" různých měn k přepočtu. FÚ opravdu nějakou inflaci zohledňovat nemusí. Navíc to crypto "samo" o sobě přeci tu inflaci řeší. Takže ti to zachraňuje hodnotu, jen je problém, že když to zhodnotíš o 1000%, tak se ti "zhodnotí" i ta daň. Tohle třeba úplně odpadá u fyzického zlata, nebo i papírového zlata (ETF), nebo akcií producentů.... Ale ne u CFD, opcí, FUT a tak.
Fodi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mizi 7. 5. 2021 13:05

Tak jde o to jestli je názor FÚ, jakým způsobem danit zisky z krypto, podložený nějakým rozsudkem soudu, anebo se zatím jedná jenom o dojmy pracovníků FÚ.
Mizi
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 7. 5. 2021 13:11

evlo píše:co tezis/hodlis na hypo JV?

Mám pár kusů monera
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 7. 5. 2021 13:12

Zatim jsem ani ty dojmy nezaznamenal. Nevim o tom, ze by se menove koverze danili.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fodi 7. 5. 2021 13:55

Tady je problém ten, že prakticky každý FÚ to řeší po svém a v ČR moc lidí v rámci FÚ, kteří tuto problematiku chápou dostatečně do hloubky moc není. Takový člověk skončí spíš v rámci poradenské firmy. USA to mají takové více easy. Daníš to, co si posíláš od brokera. A konec. Jenže u nás mám příjem a výdej a nějaký výdej je daňově uznatelný, jiný ne. A jiné u FO a jiné u PO. A to se ještě mají danit jednotlivé obchody, prakticky každý BUY/SELL.
BTW: pokud u akcií shortuješ a uděláš 1 obchod za rok - sell třeba v prosinci, tak z čistě daňového hlediska máš v tomhle roce 1 příjem. V dalším roce jen BUY to CLOSE- takže máš výdej, proti kterému nemáš co započítat. A v daních můžeš jít max. do nuly, ne do mínusu.
Nebo koupíš a prodáš FUT a vyděláš třeba $200. Jenže reálně podle FÚ to byl BUY třeba za $32.000,- a SELL za $32.200,- A převedené na CZK je to 650.000,- Kč sem a zase tam. Hrozně naroste obrat, který broker hlásí do ČR. Pokud někdo trejdí FUT a udělá za 1 den 1 obchod a 100 za rok, tak je to 65 mega BUY a 65 mega sell. Je to hrozně vidět a automat hned zvoní a někdo se o to začne zajímat. Já takhle musel dodatečně informovat FÚ, protože Broker z USA poslal hlášení do ČR a já měl obrat v řádech stovek mega CZK a na přiznání to zrovna moc vidět nebylo. Moje referentka mě předall na kolegyni, co věděla asi o 2% info víc, než ona. Ale nakonec to dopadlo dobře.
Fodi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 7. 5. 2021 15:19

lol, tyvole cryptopech
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 7. 5. 2021 17:28

:D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fodi 7. 5. 2021 17:29

Musí se to nastavit tak, že prostě rád zaplatíš daň třeba 1 mega, protože to znamená, že si vydělal moc, moc. A pokud to není ze závislé činnosti, tak to nemá vliv na SOC a ZDRAV. Jasně, že je možné to ignorovat, jenže tohle se v principu dá hrozně snadno zkontrolovat i zpětně. A prakticky i jen pomocí počítače, aniž by to nějak obtěžovalo lidi. I kdyby ne teď, tak za 5 let asi v pohodě. A že to hlášení i z divných států do ČR probíhá to je jasné. Nebo mít brokera třeba v CCCP.
Fodi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 7. 5. 2021 22:10

evlo píše:lol, tyvole cryptopech

:D
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 7. 5. 2021 22:55

Co chces resit.
Mas vklad, a vyber. Danis rozdil=zisk v ramci jednoho roku, jinak cely vyber.

Teoreticky bys mel daniti tradovani tech men mezi sebou, ale to je utopie a uz vubec je utopie, ze by to ceskej bernak nejak resil.
Vsak vite co prohlasila vcera Schillerova :))
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 7. 5. 2021 23:03

Co?
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků