Ojetý kombík s cenou cca 150000kč

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Jaké auto by jste si vybrali podle požadavků vy???
Mazda 626 5 %  9%  [ 5 ]
Ford Mondeo (nový model) 11 %  20%  [ 11 ]
Ford Focus (po faceliftu) 8 %  14%  [ 8 ]
Citroen Xantia asi 2.0HDi nebo 2.1D 5 %  9%  [ 5 ]
Opel Vectra asi 1.8 Eco 6 %  10%  [ 6 ]
Mitsubishi Galant 1 %  1%  [ 1 ]
Nissan Primera 2 %  3%  [ 2 ]
Toyota Avensis 4 %  7%  [ 4 ]
Volvo V40 7 %  12%  [ 7 ]
jiné 6 %  10%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 55

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 17. 7. 2007 20:03

panove, vy porad zapominate na ty 2 kola, co tam chce slozit, nechapu jak muzete radit nektera z techto aut, dyt do nekterych pomalu neposklada ani jedno, natoz dve
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinV76 17. 7. 2007 20:13

Radek O. píše:panove, vy porad zapominate na ty 2 kola, co tam chce slozit, nechapu jak muzete radit nektera z techto aut, dyt do nekterych pomalu neposklada ani jedno, natoz dve
Dvě kola a bagáž do kufru nedostane u žádnýho. Po sklopení sedaček teoreticky asi do všech.
martinV76
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 17. 7. 2007 20:18

martin: "teoreticky" je dotycnemu asi dost na nic. Tudiz pokud danou funkci potrebuje, neam smysl mu radit, kdyz to nevim. Ja to napr. v Mondeu odzkousel a vim, ze to jde, ale je treba rici, ze kufrt mondea ma co se tyka plochy jeden z nejvetsich rozmeru a i tak to bylo o zuby.
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HondaMan 17. 7. 2007 20:53

2 kola by se do auta dávaly jen příležitostně... samozřejmě že se sklopenými sedadly... Na těch 2 kolech ale netrvám, přeci jen existujou i nosiče na střechu.... jde mi spíše o Golfové Bagy... 1 tam bude permanentně, příležitostně třeba i 4 :D
Potřebuju auto:
se kterým mužu jezdit do školy(na kolej)( cca 100km dálnice + 70 km silnice 1. třídy) s výbavou tak na 14 dní pro 4 lidi
se kterým mužu jet na Golf a neudělám si tam ostudu
se kterým mužu jet na závody MTB a převezu kola (třeba i na střeše)
se kterým mužu jet v zime na hory 4 lidi + 4 snowboardy...
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ota 17. 7. 2007 21:10

Jelikoz uvodni podminky jsou vagni, nejlepe asi vyhovi neco typu Transit. Chtelo by to upresnit preference.
Ota
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HondaMan 17. 7. 2007 21:41

Tak to napíšu jinak.....
Hledám alternativu k Mazdě 626 2.0 Ditd Kombi r.v. 2000....
To auto se mi nelíbí, ale racionálně mi vychází stále nejlépe...
Docela mě nahlodala ta V70 a 406.... to musim jeste prozkoumat...
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Valdauf 21. 7. 2007 09:32

Největší stěhovák za nejlepší peníz z tohoto výběru je ta Xantie z roku 01 a 2.0 HDi.Jedinej problém je ten,že potřebuješ mít někoho v okolí,kdo dělá hydrauliku.Nejzachovalejší kousky najdeš maximálně do 160 000kč.A navíc Ti nabídne nejvíc prostoru a pohodlí.Jako druhý to Mondeo,bude o pár tisíc dražší a o rok starší,ale je to taky slušnej stěhovák.
Kuk na tygra!!Tááák,teď mám hovínečko!!!!
P405 1.9D......
Konečně rvu asfalt...................
Valdauf
Nováček

Odeslat příspěvekod p0etrik 21. 7. 2007 09:57

Kola bych dal na tazne, dostat je do auta bude vzdycky problem. Pokud bys na tom trval, nejlepsi by bylo asi Berlingo nebo neco podobneho.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Huhla 21. 7. 2007 12:26

Já to s dovolením shrnu:
Při ročním nájezdu s uváděnou zátěží se ti už jednoznačně vyplatí nafta. Tudíž hledáš větší, slušně vypadající kombi s naftovým motorem.

A) Jako první bych vyřadil Focus - moc malej kufr a o třídu menší auto.

B) Volvo paří k mejm oblíbencům V70 imho nemá chybu a starý volva jsou nezničitelný tanky (viz např test Top Gearu).
S pár drobnejma výjimkama, mezi který V40 patří. Tohle byl model, kterej měl našlápnuto zničit prestiž volva jako spolehlivýho auta. Dělaly ho tenkrát v holandsku a o lecčems svědčí i to, že výrobu novějšího modelu 40tek urychleně přesouvaly do belgie...

C) třetí vyřadím primeru - D motor k dispozici prakticky pouze 66kw, což je pro tvůj způsob využití na hranici použitelnosti. Navíc vzhled... ehm, nazvěme ho kontroverzní...

D) Mazda 626 combi - DiTD, 2000+, prakticky nesehnatelná kombinace, navíc cena tak od 160t

E) Mišivbuši Galant TD, ještě větší raritka než mazda. IMho nádherný auto. Ten negativní sklon čumáku - mňam. Ale sehnat jo je nemožný.

F) Toyota Avensis, Imho ideální volba - dobrej motor, spolehlivý auto. celkem elegantní karoserie, prakticky se nekrade... akorát slušný seženeš 200T+. Za 160 maximálně vrak s bambiliónem najetých km...

Zbývá
1) Vectra neznám motory dTi, ale rv 2000 bez problémů do 150 seženeš...
2) O Xantii už tady kdosi psal - s tím souhlasím. Přidal bych i to, že 2.1 nebrat, pokud nemáš známýho automechanika, kterej do toho vidí - viz. Peugeot club a problémy s 2.1
3) Mondeo - nemá cenu brát starej model. Pro ceny aut po faceliftu (2001) jsou na tom stejně jako u toyoty...
4) P 406 - slušně vybavený auto začíná tak na 150ti (80kw), takže je to cenově na hraně.

Jinými slovy - pokud do toho chceš fakt dát +/- 150 t, vychází ti z toho Xantie, 406 a Opel. Cenově bude nejvýhodnější Opel, ale o oplech skoro nic nevím, takže nemůžu sloužit. Koukal jsem na TUV a spolehlivos přibližně stejná, Hdi imho lepší než dti.... 406 a Xantia - obě maj pro a proti...

Imho záleží, kde budeš auto kupovat (cz, de), protože pokud by to bylo v DE, celá řada mých poznámek neplatí (sehnatelnost). Taky bych vzal v úvahu, jestli máš ve svém okolí někoho, kdo se specializuje na určitej typ aut.

Já měl podobný dilema (s téměř identickým výběrem kandidátů, ale ve verzi sedan) a šel jsem do 406, protože byl imho nejhezčí, mám známýho co se specializuje na pažouty a mám zároveň dobrej servis na pažouty. Jinak bych si asi jel do německa pro avensis.

Jo a ještě k zmiňovanejm 206 a 307 - NEBRAT. Zvlášť ta 307ma byl totální propadák a ostuda pažoutu. Ona i 406tka má svoji bolístku - na našich terénních dálnicích odcházej (po cca 20t) tyčky stabilizátoru. Ale vzhledem k tomu, že jsou celkem levný, neřeším to...
Huhla
Nováček

Odeslat příspěvekod Huhla 21. 7. 2007 12:34

HondaMan píše:Ted sem pokoumal po netu a vyšťoural sem tohle...
.url]http://www.mobile.de/SIDe8VgSQ42MqC82OSxkp5LZg-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11Iindex_cgiJ1184963376A1Iindex_cgiD1100CCarY-t-vctpLtt~BmPA1B21B20B34%81e-t-vCaMiMkPRQuSeUnVb_X_Y_x_yetposO~BSRA6D1100B34E25100H50000000BGNCPKWA0HinPublicA2A0A0A0FDieselB85A0/cgi-bin/da.pl?bereich=pkw&sr_qual=GN&top=27&id=11111111269308103&[/url]
co na něj říkáte?????/quote]


Nádhera. Jo tohle je důkaz, proč tvrdím, že starý volva jsou elegantnější než nový...

Pokud bys měl někoho, kdo do volv vidí, jednoznačně bych pro něj jel... Je to prakticky za bukem (z prahy 400km) a i s dovozem se vejdeš do 160t.
Huhla
Nováček

Odeslat příspěvekod Saman 21. 7. 2007 13:06

Huhla píše: C) třetí vyřadím primeru - D motor k dispozici prakticky pouze 66kw, což je pro tvůj způsob využití na hranici použitelnosti. Navíc vzhled... ehm, nazvěme ho kontroverzní...t/quote]
no hlavne ma malej kufr, kdo nekdy okusil tohle auto v kombiku tak vi ze podlaha je desne vysoko a kufr je diky tomu dost blbe pouzitelnej
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukino 21. 7. 2007 13:08

Jen technicka - kola, natoz 2, bych vevnitr nikdy nevozil, pokud bych mel prevezt 1x za uherskej rok jedno kolo, budiz, ale kdyz to delas casto, tak i kdyby se ti tam vesly, odrbes si interier ani nevis jak, volil bych nosic na tazny zarizeni, nebo na strechu. Ty 4 golfovy bagy snad das do jakyhokoliv kombiku, kdyz to nebude 156 Sportwagon. Osobne bych se zamyslel nad Passatem, Volvem, mozna nad Audi.
Lukino
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tada 21. 7. 2007 13:33

Mercedes W124 300TD Touring... Nizka spotreba, levny dily a prostoru o hafo vic nez u konkurence, vyrabel se az do 96 :D
Tada
Štamgast

Odeslat příspěvekod Huhla 21. 7. 2007 14:12

Tada píše:Mercedes W124 300TD Touring... Nizka spotreba, levny dily a prostoru o hafo vic nez u konkurence, vyrabel se az do 96 :D


ehm... viz podmínka
...se kterým mužu jet na Golf a neudělám si tam ostudu
Huhla
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků