Volskwagen Polo vz. Opel Corsa D

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod andre (novy) 16. 3. 2007 22:32

Zdravim

potreboval bych poradit, rozmyslim koupi jednoho z techto mensich aut, ale nemohu se rozhodnout.
Jestli nova Corsa D nebo VW Polo.
Kazde auto ma sve, ale zase na druhou stranu, na Corsu neni zadna akcni nabidky, jak by taky mohla byt, kdyz neztihaji vyrabet a cekaci doba na 5dv je az 6 mesicu.

1. VW POLO
- celkem slusna nabidka, 5dv + klima, comfortline
- stridmy interier, na velikost vozu dobry vnitrni prostor a kufr
- cena 310.000 ,-

- motor 1.2 40kw
2. Corsa
- sportovni design, slusna vybava, ale za 3dv. taky pekna cena
- dlouha cekaci doba
- cena: 345.000,- cena vcetne tempomatu, klima
- motor 1.2 16 V

podotykam, ze u obou aut beru jako standartni vybavu mlhovky, elektricka okna v predu a elektricka vyhrivana zrcatka, alarm a central s dalkovym ovladanim.

Stale premyslim, co je lepsi volbou, zatim mirne vede Polo diky vetsimu prostoru, 5dv. a lepsi cene.

Predem diky za Vase nazory.
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 16. 3. 2007 23:05

mno jeidnou vyhodou Corsy je to, ze je o par roku novejsim autem. Polo je uz preci jenom starsi kousek. Ovsem pokud nejsi nejaky silnicni gurman, tak je ti ten generacni rozdil stejne volny.

Takze doporucuji ti udelat jedno - sedni do obou, projed oba a co ti sedne, to si kup. Praci udelaji obe auta dobrou a stejnou.
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vtec2 17. 3. 2007 09:54

raději bych volil Polo, mušky to má vychytané, je to dobře postavené a slušně si drží cenu, jen ten motor ...
už dávno nejsem vtec ...
vtec2
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andre (novy) 17. 3. 2007 19:59

tak ted mam Corsu C 1.0 12 V 3 valec, takze nevim jaka zmena bude na Polu 1.2 mate nekdo zkusenosti ?
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SusHa 17. 3. 2007 20:04

Bral bych Polo :D - už je léty prověřené a "dětských nemocí" bude mít méně než Corsa
SusHa
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dix_ 17. 3. 2007 20:10

Corsu.
Bez bodů
Auto jedině v elektrice
Je putna kolik je koní pod kapotou.Záleží,kdo je za volantem.
Dix_
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pit 17. 3. 2007 20:46

Rozhodoval jsem se někdy v listopadu, co koupím holkám do firmy. Ve výběru byly:

Polo
Fiesta
Corsa

A Corsa zvítězila s přehledem. Koupili jsme 1.2, 3dv, klima, elektrika, ABS, palubní počítač, MP3 radio

Důvodů je několik:

1) Je to o generaci mladší auto: kdybych to nezkusil, tak bych tomu nikdy nevěřil. Máme doma Fiestu 2002 a Jettu 2006 v nejvyšší výbavě: a a ta nová Corsa má pocitově mnohem blíž k té Jettě než k Fiestě. Když jsem se projel poprvé Corsou, nebylo co řešit: to auto nemá se starou Corsou ale ani s žádným autem staré generace nic společnýho, je to obrovský, pohodlný, dostaneš do toho cokoliv, co se dřív dávalo jen do luxusních aut.

2) Cena - já jsem se původně po Corse vůbec neptal, protože jsem si říkal, že to bude stát milion, ale protože mám dealera vedle domu, tak jsem tam jednou skáknul - a on mě svezl. Tak jsem si říkal, že by to za hřích stálo. Když mi pak dal nabídku proti Fiestě, která ve stejné výbavě byla o 1000 Kč nižší, bylo rozhodnuto. Nakonec jsem tam ještě něco přihodil, aby se holkám dobře jezdilo a za to co píšu nahoře jsem nakonec platil 310.000,- Kč. Totální šok.

Abych pravdu řekl, příště až si budu kupovat auto a budu mít cca mega, budu se hodně rozmýšlet jestli dám znovu Jettu nebo něco tady z těch menších aut vymazlený do posledního detailu - a co nedám za auto dám za benzín.
Kdysi jsem míval Fiestu XR2i - to byla panečku zábava, ne jako dnes s Jettou ;)

Zajdi do autosalonu a nech si udělat nabídku, budeš překvapenej.
-----------------------------------------------------
Conditions change. Results should not.
Pit
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dix_ 17. 3. 2007 20:49

Pit:jak dlouho si na ni čekal ? pořád jsou dlouhý dodací lhůty ?
Bez bodů
Auto jedině v elektrice
Je putna kolik je koní pod kapotou.Záleží,kdo je za volantem.
Dix_
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pit 17. 3. 2007 20:49

A pokud jde o dětské nemoci, o tom mluví jen lidi, co naposledy kupovali druhou generaci Felicie. Od té doby se hodně změnilo. Pokud dnes kupuješ nový auto, tak počítej s tím, že když se o něj budeš dobře starat (a myslím fakt dobře starat, nejen že budeš jezdit na garančky), odjezdíš s ním za 3 roky 120 tis. km úplně bez problémů
-----------------------------------------------------
Conditions change. Results should not.
Pit
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Manli2 17. 3. 2007 20:50

Dix_ píše:Pit:jak dlouho si na ni čekal ? pořád jsou dlouhý dodací lhůty ?
Manli2
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tommy11 17. 3. 2007 20:50

Já vim, ale co ostatní konkurence? Renault Fiat? Jinak jednoznačně Corsu
Fiat Grande Punto 1,4/8V dynamic 3D; oranžová merengue
Koukněte také na naše webové stránky (viz. www :) )
Tommy11
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pit 17. 3. 2007 20:50

Víš co, já si myslím, že na dobrý auto se vyplatí chvíli počkat. Na Jettu jsem čekal 5 měsíců, na Corsu jen 2, takže nevim jestli jsou to dlouhý dodací lhůty, ale 2 měsíce to vzalo.
-----------------------------------------------------
Conditions change. Results should not.
Pit
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dix_ 17. 3. 2007 20:51

Přidávám praktické zkušenosti:

No byla to 5dv.,Esentia,1.2 59 KW.Mě ji nechal řídit kamarád na zkušební jízdě,prodává Opely v Olomouci.Jako pokud nechceš závodit,tak ta 1.2 je dobrá,příjemnej motor.ten volant a sedačky vyhřívanej bych doporučil a BT taky a rádio s MP3.Volil bych 5.dv. variantu.

Takže zpracování velmi dobrý,už dveře zaklapání dveří dobrý,nic nevrže,potom podvozek dobrej,sice nebyl vyzkoušenej v extremu,ale vypadá,že bude sedět dobře,motor 1.2 59 KW do 80 línejší,pak jede líp,brzdy ostřejší nástup,to mě vyhovuje,má komfortní blikání,sice páčky bez aretace,ale to si jde zvyknout,audio dobrý na základní rádio s MP3,ovládání ovladačů topení a větrání v pohodě,šaháš po paměti.Ideální motor 1.3 CDTI 66 KW.Mě ty sedadla vyhovovaly,já jsem menší postavy,takže mě to nedělá problém žádný auto,ale raději mám sportovní sedačky v tom se sedí dobře.

Jinak doplním,že ta 1.2 16V 59 KW je ideální motor,pak se mě ještě líbí ty 1.3 nafťáky.
Bez bodů
Auto jedině v elektrice
Je putna kolik je koní pod kapotou.Záleží,kdo je za volantem.
Dix_
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pit 17. 3. 2007 20:52

Tommy11 píše:Já vim, ale co ostatní konkurence? Renault Fiat? Jinak jednoznačně Corsuo/quote]


Vidím, že máš v podpisu Grande Punto: to je asi tak nejnižší, čím se vyplatí začít, ale to už bylo cenově nad to, kam jsem chtěl jít, při slušné výbavě (chtěl jsem klimu + ABS minimálně).

Z dalších značek bych dnes hodně přemýšlel nad tím, jestli něco málo nepřiplatit a nejít do Cee'd, ten mě celkem zaujal.
-----------------------------------------------------
Conditions change. Results should not.
Pit
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pit 17. 3. 2007 20:54

Manli2 píše:
Dix_ píše:Pit:jak dlouho si na ni čekal ? pořád jsou dlouhý dodací lhůty ?
-----------------------------------------------------
Conditions change. Results should not.
Pit
Nováček
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků