Ojeté kombi, kufr na kočárek, kolem 300 max. 400 tis.

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod DoubleSix 28. 11. 2006 12:29

Ota : seznam, co jsem uváděl byl pouze příklad a byl trochu delší. např Elantra v plné polní je za velmi dobrou cenu. Stejně dobře se dá pořídit i ten megane, což je obojí konkurence Octavie I (té prostorem pro posádku konkuruje každé dnešní malé auto Mr. Green )

Myslím, že Astra Classic je bez tempomatu. Otázka je, kolik by stálo si ho nechat dodělat.
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 28. 11. 2006 12:33

Astra Classic tempomat v ceníku nemá. Ale má elektronický plyn, čili dodělávka by měla být otázka zakoupení páčky (normál na Astru G) a aktivovat.
Páčka počítám tak 1500-2000Kč origo, celkem by to mohlo do 6tKč i relativně být.
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ota 28. 11. 2006 12:45

Lehota: No prave, je to o preferencich a z puvodniho dotazu citim, ze inklinuje k vetsimu autu v lepsi vybave i za cenu, ze nebude nove. Ja nikomu nic nechci vnucovat, jen se snazim odhadnout, po cem tazatel touzi :-). K tem nakladum, pripocti jeste ztratu ceny v case a razem jsme na jinych cislech. Ja osobne neresim jen jednu cast nakladu (at uz spotreba nebo servis), ale resim celkove naklady na drzeni auta (amortizace+pojisteni+servis+palivo+...). Ale jak rikam, nikomu ojetiny nenutim, to je kazdeho vec.

DoubleSix: Zrovna ja spotrebitelsky uver na auto mam a auto tam jako zastava samozrejme nefiguruje. Pokud existuje na auto zastavni pravo, je zapsano v evidenci, typicky leasing. U noveho je taky obzvlaste vyhodne si ho nechat ukradnout v prvnim roce, to te pak treba 5 mesicu jezdeni stoji 20% porizovacky.
Ota
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Uživatel: 28. 11. 2006 15:48

Jinak jsem též uvažoval o novém, bylo by na něj úplně v pohodě, ale přijde mi to zbytečné dávat tolik peněz když je můžu využít jinak (radši pojedu 2x ročně na dovolenou, než jen jednou).
Určitě nechci menší auto než O1, tak proto uvažuju o ojetině. 2 známý si teď koupili ojetou Octavii 2002-03 obě Ambiente v dýzlu + nějaká výbava navíc. Zatím si nestěžujou, ale dali za to kolem 340, což mi přijde strašně moc za ty prachy, když naši domů koupili před 3,5 roky funglovku lépe vybavenou Octavii combi (multifunkční volant, tempovat, 16 kola, ASR, vyhřívaný sedačky - vše co bych též chtěl) za cca 600.
Protože moc do aut nedělám, tak jsem se ptal co za ty prachy by se dalo sehnat v lepším poměru k ceně.
Uživatel:
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 29. 11. 2006 10:28

Ota píše:Lehota: No prave, je to o preferencich a z puvodniho dotazu citim, ze inklinuje k vetsimu autu v lepsi vybave i za cenu, ze nebude nove. Ja nikomu nic nechci vnucovat, jen se snazim odhadnout, po cem tazatel touzi :-). K tem nakladum, pripocti jeste ztratu ceny v case a razem jsme na jinych cislech. Ja osobne neresim jen jednu cast nakladu (at uz spotreba nebo servis), ale resim celkove naklady na drzeni auta (amortizace+pojisteni+servis+palivo+...). Ale jak rikam, nikomu ojetiny nenutim, to je kazdeho vec.

DoubleSix: Zrovna ja spotrebitelsky uver na auto mam a auto tam jako zastava samozrejme nefiguruje. Pokud existuje na auto zastavni pravo, je zapsano v evidenci, typicky leasing. U noveho je taky obzvlaste vyhodne si ho nechat ukradnout v prvnim roce, to te pak treba 5 mesicu jezdeni stoji 20% porizovacky.


Omyl, zástavní právo kvůli účelovému spotřebitelskému úvěru není zapsáno v TP pozor2 . Do TP se uvádí pouze leasing a to z toho důvodu, že majitelem vozu je leasingová firma a ne ty (to u úvěru neplatí, majitelem vozu se stáváš ihned, ale vázne na něm zástavní právo a "katastr nemovitostí" pro auta neexistuje)
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 29. 11. 2006 10:33

[quote="Uživatel:";Jinak jsem též uvažoval o novém, bylo by na něj úplně v pohodě, ale přijde mi to zbytečné dávat tolik peněz když je můžu využít jinak (radši pojedu 2x ročně na dovolenou, než jen jednou).
Určitě nechci menší auto než O1, tak proto uvažuju o ojetině. 2 známý si teď koupili ojetou Octavii 2002-03 obě Ambiente v dýzlu + nějaká výbava navíc. Zatím si nestěžujou, ale dali za to kolem 340, což mi přijde strašně moc za ty prachy, když naši domů koupili před 3,5 roky funglovku lépe vybavenou Octavii combi (multifunkční volant, tempovat, 16 kola, ASR, vyhřívaný sedačky - vše co bych též chtěl) za cca 600.
Protože moc do aut nedělám, tak jsem se ptal co za ty prachy by se dalo sehnat v lepším poměru k ceně. /quote]

Menší než OI myslíš vnitřními rozměry nebo vnějšími?
Ten vnitřek OI totiž přebije kdejaké dnešní malé auto. A ruku na srdce, kolikrát využiješ kufr o velikosti 500 litrů.

Pokud chceš ojetinu, kup si ji. Nebudu Ti to rozmlouvat. Jen cítím morální povinnost tě varovat před jistými úskalími při nákupu ojetého vozu.
Spíš se podívej na web http://www.auto-plus.cz, kde najdeš sice trochu dražší ojetiny, ale zato se zárukou od prodejce a jasným původem.
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod King of Potato People 29. 11. 2006 10:36

double six jezdim sam a kufr vyuzivam kazdy den az po strop...
Ano to, ze je v O1 malo mista na nohy v zadu je mi uplne volne, protoze tam nesedim. a kdyz nekoho vezu (jednou do pul roku), tak se holt omezi, kdyz clovek vozi deti, co jeste nemeri 180cm, tak zcela bez problemu taky.

Treba i tazatel obvykle v zadu nevozi nikoho nebo decka.
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ota 29. 11. 2006 11:11

DoubleSix: Cituji: Na základě žádosti provede okresní úřad zápis zástavního práva do technického průkazu silničního motorového vozidla a přípojného vozidla a současně zaeviduje zástavní právo do registru silničních vozidel. Jak jsme již naznačili, podle občanského zákoníku bude pro vznik zástavního práva rozhodující okamžik zápisu zástavního práva do technického průkazu.

Takze zastavni pravo je zapsano nejen v evidenci, ale i v TP. Zase taky z toho nedelejme divoky vychod.
Ota
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 29. 11. 2006 12:22

Ota píše:DoubleSix: Cituji: Na základě žádosti provede okresní úřad zápis zástavního práva do technického průkazu silničního motorového vozidla a přípojného vozidla a současně zaeviduje zástavní právo do registru silničních vozidel. Jak jsme již naznačili, podle občanského zákoníku bude pro vznik zástavního práva rozhodující okamžik zápisu zástavního práva do technického průkazu.

Takze zastavni pravo je zapsano nejen v evidenci, ale i v TP. Zase taky z toho nedelejme divoky vychod.P/quote]


Problém je, že na základě žádosti. Pokud nikdo žádost nedá, nic se nikam nepíše. To je ten případ, co jsme řešili s policí ČR (jednalo se o ČSOB) :wink: .
Leasingová firma to tak dělá.
Banky a podobné půjčující organizace bohužel ne, těm stačí, že je to zmíněné ve smlouvě o úvěru.
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 29. 11. 2006 12:27

JencekSF píše:double six jezdim sam a kufr vyuzivam kazdy den az po strop...
Ano to, ze je v O1 malo mista na nohy v zadu je mi uplne volne, protoze tam nesedim. a kdyz nekoho vezu (jednou do pul roku), tak se holt omezi, kdyz clovek vozi deti, co jeste nemeri 180cm, tak zcela bez problemu taky.

Treba i tazatel obvykle v zadu nevozi nikoho nebo decka.


Jencek : jenže on hleda auto, kde chce vozit kočárek, tím pádem i děti.
V jiné diskuzi jsem zmiňoval, že dítě v sedačce potřebuje na zadním sedadle více míst v podélném směru než dospělý. Takže pokud je člověk vyšší postavy (např. 186cm jako já), tak prostě za sebe to dítě v sedačce do Octavie I nedostane pozor2

Ad kufr, ten maximálně využiji pouze pokud jedu na dovolenou, z 98% je prázdný (auto nemám na podnikání ale pro soukromé účely)

Já to shrnu, pokud chce velké auto, ať si koupí ojetinu. Ale ne OI, to není velké auto pro rodinu. (Vím, co říkám, sám jsem ji měl jako služební auto :wink: )
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků