Vyber auta pre rodinu a …fotra 30 000€

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod berlin 25. 5. 2022 07:17

@kurtoid Tiguan som zatial za 31k nenasiel.. teda je jeden, ta 130konova verzia ale sam si pisal ze to bude slabe. navyse, je to v uplne zakladnej vybave aka trendline a neni tam ani cuvacia kamera.

prvy pouzitelny tiguan je za 35k a to sme stale v manuale- bavime sa o skladovkach/ predvadzacich co su na ofiko Vw SK stranke
berlin
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 25. 5. 2022 07:18

Ono to vydrží. Spíš jde o ten projev.

Nevím, jak se to teď chová s tím mildhybridním ústrojím a jestli ho třeba Ateca a Superb vůbec mají, ale co jsem měl půjčenou Atecu 2021, tak tam sice byl trochu pokrok proti DSG co jsem jezdil někdy 2018-2019, ale pořád to mělo své mouchy.

Když pominu to, že ten motor (1.5 TSI) prostě v normálním režimu nemá sílu na to, aby s tím autem důstojně pohyboval a musel jsem jezdit pořád na režim sport, abych se z toho nezbláznil (ten ale třeba nezařadí sedmý stupeň při 140km/h na dálnici, takže pak se přepíná zpět na normal, který má ale jinou mapu plynového pedálu a člověk si opět musí zvykat na něco jiného), tak tam zůstalo to nešťastné poskakování při parkování. Už jsou lepší rozjezdy a kolony jsou v pohodě, ale to parkování je pro ty, kteří jsou prostě zvyklí dojíždět někam na centimetry, kór třeba v kopečku, utrpení.

Mokré DSG je daleko lepší a jedním z těch důvodů je i to, že je tam prostě ve spojení s 2.0TSI nebo 2.0TDI lepší krouťák v tom spodku a funguje to pěkně i na ten normal režim.

Chce to vyzkoušet. Já to mám třeba nastavené tak, že suché DSG neberu jako něco navíc proti manuálu, spíš to beru jako alternativu. Buď prostě řaď jako mamlas nebo neřaď, ale budeš mít automat s kompromisy. U těch silnějších motorů bych ale bral automat všemi deseti, tam už ale stejně ani možnost manuálu není, takže bych to měl jednoduché :)

-- 25. 5. 2022 08:21 --

berlin píše:@kurtoid Tiguan som zatial za 31k nenasiel.. teda je jeden, ta 130konova verzia ale sam si pisal ze to bude slabe. navyse, je to v uplne zakladnej vybave aka trendline a neni tam ani cuvacia kamera.

prvy pouzitelny tiguan je za 35k a to sme stale v manuale- bavime sa o skladovkach/ predvadzacich co su na ofiko Vw SK stranke


Máš pravdu, nějak jsem po ránu do hledání zvoral a zapomněl na ten automat a asi i zkontrolovat, jestli to má ve výbavě kameru.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod berlin 25. 5. 2022 11:38

tak dnes odskusana ateca 1.5 150 kdsg a leon fr 1.5 130k manual..

nesu to ziadne rozdiely nebe a dudy ale vyssia cena za atecu proti leonu je myslim opravnena.

ateca krajsie vonia vo vnutri :)
aero hluk pri 120 lepsia ateca, leon mi uz okolo okien vadil

motory-aj ta 130k verzia ide ok na moje potreby jazdim predpisovo

manual mi na moje pocudovanie po presadnuti z atecy z automatom nejak extra neprekazal- proste tie pohyby ruka/noha pri man. radeni asi mame zautomatizovane

co prekazalo bol fr podvozok na leone pri prejazde kolajnic

priestor +- to iste, vzadu v atece vzpriamenejsi posed a viac miesta okolo hlavy - bral by som to radsej ako leon kombik

sam za seba (188cm) som sadol za seba v oboch autach a vydrzal by som aj dlhsiu cestu.

takze suma sumarum- z tejto dvojica ateca

predajca super, akokeby ste ho vyskolii na tomto fore-vedel vsetko.:)

ateca by bola cierna metla/ 17”kola, vybava Style + parkovacie senzory a winter packet. to staci , sedel som v tom, a ziadny zasadny rozdiel oprori Fr/xpierience tam pre mna nie je.

sam som zvedavy na zajtrajsie porovnanie su superbom- na predvazdacku je vsak dispozicii iba verzia s dsg/liftback a ta je zarezervovana.na tej sa pojdem previest.

to co mozem mat, je vystavene na predajni a nemozem sa ist na tom previest je 1.5 /manual/combi . farba modra lava
berlin
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 25. 5. 2022 11:42

Ber Ateku.

Leon FR potrebuje DCC k vacsim kolesam.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod berlin 25. 5. 2022 11:47

@glider-zajtra este probnem ten superb, ci?�
berlin
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 25. 5. 2022 11:52

Ateca je dobrá........ale Karoq je uvnitř hezčí, modernější, svěžejší, stajlovější, víc padne do oka.

Ateca je uvnitř proti Karoqu taková zapšklá stařena, už je cítit těch 6 let na trhu.

Zvenku se ovšem karta otáčí diametrálně, tam Ateca má výrazně navrch, plus nepotkáš za cestu do Lídlu ani jednu, kdežto Karoqů jak *****áno.

Taky sem začínal při matování se Style + pár věcí navíc a kde sem skončil.... :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 25. 5. 2022 11:59

Ateca Style bohatě stačí s těma pár příplatkama. Super, že máte možnost na Slovensku v této výbavě volit DSG, u nás se to pojí až s většíma výbavama, které to nesmyslně prodraží a nic až tak zásadního navíc nepřidají.

Ještě k Leon FR. Tam je prostě znát ta torzka, vyloženě to nemá rádo přejíždění příčných nerovností. Na druhou stranu s tím snížením podvozku dostali už v předchozí generaci tady z toho levného podvozku asi nejvíc z celého koncernu, chovalo se to podstatně líp než Octavie a litrový Golf byl už lehce uhoupaný. Adaptivní tlumiče se mi s tímto řešením nelíbí. Prostě fyziku té torzní příčky člověk neoblbne. Ateca mi přijde tak akorát na těch 17, to je i celkem pohodlná. 18 to celkem zbytečně přitvrdí a už to není úplně ono a i ta torzka je tam víc znát a umí to i odskakovat, což se mi na 17 nestalo.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod glider 25. 5. 2022 12:09

berlin píše:@glider-zajtra este probnem ten superb, ci?�

Prebehni to ano.

Ale pises kratke trasy, mesto atd. tam bude Ateka prijemnejsia ako dlhy nizky Sup.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod berlin 25. 5. 2022 12:21

ok
berlin
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 25. 5. 2022 12:23

Když sem porovnával Leona a Atecu, tak papírově sice větší kufr Leon, ale do Atecy se nemusím tolik naklánět a rvát zavazadla odzadu, je to takový nafoknutější do výšky, pro mě kufr skladnější teda.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 25. 5. 2022 12:28

V nejhorším by tě vytáhla žena, no bóže.
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 25. 5. 2022 12:30

:D :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 25. 5. 2022 14:55

Ateca bude trochu viac zrat, a tiez Ateca je este bez mildhybridu. Viem, ze ludia nie su fanusikovia novych technologii, ale napriklad 1.5ka s mild hybridom je prijemnejsia, bo eliminuje turbodieru odspodu (na mestke cukacky je to trosku pohodlnejsie).

Ateca ma par plusov - pohodlnejsi posed, pre niekoho este stara koncepcia (klima so samostatnym panelom, ziadna elektrifikacia).

Ja by som asi siel skor do Leona, ale skor ci neskor by som nadaval na ten jediny displej cez ktory sa vsetko zapina a vypina.
BigFoot007
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 25. 5. 2022 15:00

Čudlíky na klímu vyžaduji.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 25. 5. 2022 15:26

Mildhybrid myslis eTSI?
Za to by som nepriplacal ani euro bez DPH.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků