Rychlý nesmysl za 200-300k?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Michal220 6. 2. 2020 11:23

3MPS pěknej rozbor Mazdy.Snad ví každý že zahřát olej je základ.
Michal220
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 6. 2. 2020 11:24

3MPS píše:Hele, měl jsme ji 3 roky. jezdil jsem z 90% dlouhý trasy 300+300km (šlo téměř výhradně o SC k jednomu zákazníkovi) a benzín jsme kupoval resp. se snažil kupovat 98. ne vždy a všude ho měli, takže tak z 1/3 jsem kupoval 95. za tři roky jsem neměl s motorem jeden jediný problém, tak jako se zbytkem auta. resp jeden byl - když mi žena před barákem nacouvala do mého Suba - zadní nárazník šel z JPN a stál 19 litrů :-) Co je asi základ u tohoto motoru - olej. To ti řekne každej, kdo s 2,3DISI měl co do činění. Je tam předepsaný a je tam také napsáno, že je třeba dodržovat interval a specifikaci. To je jedna věc. Druhá je ta, že každej, kdo o tomto motoru něco ví, zkrátí interval a 6-7tkm a neleje tam sračky z Tesca. Na 3MPS jsme jezdil se spotřebou od 8,5 (to byla fakt ekojízda) až po 20/100 a najel jsem na ní cca 35tkm. Pak jsem ji prodal pánovi a asi po 4 letech mi psal, že ji prodává a mění za novější verzi (já měl tu první, dle mého líbivější). Motor v jeho případě disponoval 360HP a nájezd měl cca 100tkm. oleje nebral ani Ň, mezi výměnami se nedolévalo (interval asi 6tkm) a v té době měla už asi 7 let. po korozi ani stopa. Ale byla ošetřená jednak ode mě, a i on ji nechával stříkat dutiny a spodek. No a motor jako takový chce svůj režim - zahřát, ochladit, takový ty obecný věci. Ale ne podle teploty vody, ale podle teploty oleje, tzn, ne dříve než za 20-25km mu dávat pood kotel. Někdo si myslí, že když po 5km má voda 90°C, že to může roštovat. No a výsledek na sebe pak nenechá dlouho čekat. Co mivadilo, bylo to, že v zatáčkách ses s volantem musel přetahovat, ale zase to bylo o zvyku. Naštěstí měla SW omezený t.m. na 2. stupeň (a 1.), takež na kola to neposlalo plný zátah hned. Co bylo důvodem k prodeji mé 3MPS - jezdil jsme v zimě a měl jsme strach o korozi. Dnes vím, že zbytečnej. 3MPS prostě nehnily jako 6GH. A pak hluk od podběhů, když bylo posypáno makadamem, což v mém kraj bývalo fest. Jinak velmi slušný poměr cena/UH, jistě lepší než u Fordu ST.

Já měl 3x koncern od 50 po 300 tisíc km a nikdy se mi taky neposral :D
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 3MPS 6. 2. 2020 11:32

maincoonsback píše:Jojo, Mazda 3MPS byla tak skvělá, že po ni zbyl jen nick. Její prodej ze strachu byl učiněný omyl.
Jejich ceny jsou na 60% odpovídající konkurence (která ne vždy je na tom spolehlivostí taky super)...

Prostě etalon must have.


V mém případě ano - byl to strach z koroze, protože je na mých autech neslučitelná s vlastnictvím daného auta. Jak jsem se pletl, ukázal až vůz po té, co jej ode mě koupil další majitel a viděl jsem stav po dalších asi 4 letech a dalších cca 100.000km. Ovšem v době, když jsem ji měl, jsme byl zblbý propagandou a prodal jsem ji právě kvůli té debilní propagandě, kterou dnes masíruje lidi internet. není holt nad vlastní zkušenost. Ceny konkurence nesleduji, nicméně 3MPS je zajímavá jako ojetina právě relativně nižší cenou. A vybrat auto, aby bylo v pořádku, by mělo být základem každého, co má zájem o koupi jakékoliv ojetiny. Mazdu jsem měl, pravda, že jsou lepší vozy dané třídy (třeba Mégane) , ale doba šla celkově dál. Svoje u mě si odsloužila a nelituji, že jsem ji měl. Nicméně navrátil jsme se tenkrát a vlastně až dodnes zůstal věrný značce (Subaru), čehož také nelituji.
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 2. 2020 11:35

Souhlasim. Navic vsech tvych 350 zanamych co melo nemecke vozy a travili 40% casu v servisu na subaru preslo taky. Pri plnem vyuzivani 300 koni to zere do 3 litru a nikdy se to nekazi.
anonymni

Odeslat příspěvekod garážmistr 6. 2. 2020 11:49

3MPS píše: Ovšem v době, když jsem ji měl, jsme byl zblbý propagandou a prodal jsem ji právě kvůli té debilní propagandě, kterou dnes masíruje lidi internet. není holt nad vlastní zkušenost.


Vždyť si se tý propagandy aktivně účastnil, tvrdil si, jak sis detailně prohlídl technická řešení mazdy, ošetření lemů, podběhů, atd. A že je nad slunce jasný, že to zrezne.
Lidi si posílal do salonů Mazdy, ať se přesvědčí sami. S dodatkem, že to každý, technicky erudovaný jedinec, musí poznat.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 6. 2. 2020 12:55

No prosím, mnoho povyku pro nic :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 6. 2. 2020 13:07

Jj, vydrží to, jak kdyby to dělali z nerezu.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 2. 2020 13:26

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 3MPS 6. 2. 2020 13:33

garážmistr píše:
3MPS píše: Ovšem v době, když jsem ji měl, jsme byl zblbý propagandou a prodal jsem ji právě kvůli té debilní propagandě, kterou dnes masíruje lidi internet. není holt nad vlastní zkušenost.


Vždyť si se tý propagandy aktivně účastnil, tvrdil si, jak sis detailně prohlídl technická řešení mazdy, ošetření lemů, podběhů, atd. A že je nad slunce jasný, že to zrezne.
Lidi si posílal do salonů Mazdy, ať se přesvědčí sami. S dodatkem, že to každý, technicky erudovaný jedinec, musí poznat.


Pleteš si 3MPS a 6GH.

-- 6. 2. 2020 13:34 --

goes píše:Souhlasim. Navic vsech tvych 350 zanamych co melo nemecke vozy a travili 40% casu v servisu na subaru preslo taky. Pri plnem vyuzivani 300 koni to zere do 3 litru a nikdy se to nekazi.


Dnes už těch známých je skoro 400 :-) Jinak zbytek souhlas.
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 6. 2. 2020 13:49

Pěkný, jak si někdo dokáže ***** do vlastního hnízda :D
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 2. 2020 13:50

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal220 6. 2. 2020 17:09

Už si Pota vybral?
Michal220
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod yndezit 6. 2. 2020 18:12

Už dávno ale nám to ještě neřek.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pota 12. 2. 2020 09:56

Nevybral, řešit to budu na přelomu jara a května, ale dostal jsem pár dobrých tipů, za což jsem vděčný. Pak se ještě nabízí varianta se uskromnit a koupit něco kolem kila, 50 do toho nasypat a udělat z toho zajímavý showcar, co bude mít nějaký výkon.
pota
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 12. 2. 2020 10:50

Myslíš něco ve stylu FRS? :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků