Captur, nebo Fabia Combi

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 10. 2019 11:37

Pokud musíš vykličkovávat s úzkou fabií tak je fakt, že nějakých 20 cm navíc by zrovna nepotěšilo.
anonymni

Odeslat příspěvekod T.E.CH 6. 10. 2019 11:45

libol píše:Momentálně mám Fabii Combi I (2006, 47kW). Jsem s ní (na drobnosti) spokojen. Myšlenka byla, že ji "dojezdím" a potom něco koupím. Zdá se, že EU vede válku proti malým vozům a i když chápu, že pokuty od 2020 nebudou tak velké, jak by vycházelo, přece jen ke zdražení asi dojde. Proto zvažuji výměnu.

Silně preferuji NOVÉ auto maximální délky 4,3 m, které bude proti mému lepší ve výkonu motoru a lepších světlech (další vylepšení jsou bonusy).

Najedu 12 000km/rok - 20% dálníce, 40% silnice, 40% město - 40% sám, 50% ve dvou, 10% 3-5 lidí.

Cenově ideálně do 400 000Kč.

Z předvýběru mi vyšla Fabia Combi Style (81kW), nebo Renaul Captur Limited (96kW) u obou bych se měl na tuto cenu dostat i s LED světlomety (preferuji) + tažným, zabezpečením (chci), metalízou (nepotřebuji, ale radši přičítám) a spoustou blbostí.

Fabia má výhodu - konzervativní (znám), větší kufr
Renaul ma výhodu - vyšší posez (věk nezazstavíš), lepší logičtější (pro mne) motor

Obé zkusím, ale zajímají mne případné tipy na "malé auto, velký kufr), které jsem neobjevil - případně upozornění na (ne)výhody.

Dacia by mi nevadilo, ale rozměrově se vleze jen Sandero a to (podle mne) zas celkově dost malé. ix20 by byla asi dobrá koupě, ale za dobré prachy je to (asi) staré auto s nevalnými jízdními vlastnostmi.

Díky



Běž se s tou ix20 svézt a budeš vědět....rozhodně nevalné jízdní vlastnosti nemá, v rámci toho chceš. Samozřejmě mód, že chceš ušetřit. Můžeš se pak svézt i v I30 , ta bude za 400tkč skoro v plné palbě, když na ně zatlačíš včetně zimní sady pneumatik.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod metyn 6. 10. 2019 12:18

Zimáky dávají bez tlačení, dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 10. 2019 12:23

Tech spíš myslel těch 400...Jinak na kolik by se teď reálně dalo dostat I30 kombi 1.4TGDI Style z 450 ceníku?
anonymni

Odeslat příspěvekod metyn 6. 10. 2019 12:26

Nové jsem nezkoušel ale předváděčka - 90 litrů, cca 360 000 vistacar Hodonín ,dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 6. 10. 2019 12:28

Captur pre starsieho lepsie ako Fabia.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 6. 10. 2019 12:29

Abych pravdu řekl, tak teď přesně nevím....ale už nejdou slevy jako dříve, plošně myšleno v rámci Hyundai po odchodu Vošického. Vzhledem k tomu, ale že teď se jede na čísla, aby se splnilo, a byli prémie... tak určitě nějaká zajímavá sleva půjde. Chce to poptat, otravovat a počkat , bó říjen a listopad ( v prosinci už to je značně horší) co z nich vypadne. Kvůli číslům půjdou občas až na nákupní cenu.

-- 6. 10. 2019 13:31 --

metyn píše:Nové jsem nezkoušel ale předváděčka - 90 litrů, cca 360 000 vistacar Hodonín ,dědek


Ano, předváděčka je dobré řešení. Odhaduji, že hodně aut budou automobilky přihlašovat do konce roku, kvůli emisím, takže je možné že leden , únor budou hodně zajimavé ceny. Ale jist si nejsem, může to být i naopak.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod libol 6. 10. 2019 13:21

glider: taky si myslím, ale musím překonat svůj konzervatismus ;-)
T.E.CH: nad tou i30 jsem uvažoval (i ty 4cm navíc bych asi překousl stěna-dveře) - ale byla přes čáru. Ale zkusím zjistit co se dá srazit - předváděčky ve Style vůbec nejsou.
libol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 10. 2019 13:25

už?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 10. 2019 13:33

libol píše:glider: taky si myslím, ale musím překonat svůj konzervatismus ;-)
T.E.CH: nad tou i30 jsem uvažoval (i ty 4cm navíc bych asi překousl stěna-dveře) - ale byla přes čáru. Ale zkusím zjistit co se dá srazit - předváděčky ve Style vůbec nejsou.

Navíc u I30 Style od 1.10 mají být v základu BI Led světlomety a navigaci s car play.
To TECH+Meta dík. Zeptám a popř. poreferuji.
anonymni

Odeslat příspěvekod T.E.CH 6. 10. 2019 13:38

T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod Dix_ 6. 10. 2019 13:43

Jo.Ten je dobrej.Měl jsem v Ceedu,když jsem ho měl na víkend.S automatem super.
Bez bodů
Auto jedině v elektrice
Je putna kolik je koní pod kapotou.Záleží,kdo je za volantem.
Dix_
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 6. 10. 2019 13:44

DCT

https://www.hyundai.cz/vozy-bez-cekani/ ... 2017/35314

Přijde mě to za ty prachy fakt slušný.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 10. 2019 13:50

To musím uznat i já a to je co říct.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 6. 10. 2019 13:59

To joo jen kessy asi nebude a když psali Bluetooth handsfree
Bude to i spotify přes Bluetooth přenášet?
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků