Levna ojetina pro studenta

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod kryton4 25. 8. 2012 21:45

Tady je zachovale Punto 1,2 8v jasny vitez
kryton4
Nováček

Odeslat příspěvekod ConPower 9. 9. 2012 23:15

Panove, diky za tipy, ovsem nakonec dost mozna skoncim u vozu, ktery tu ani nezaznel. :) Zitra se jedu podivat na velmi nadejne vyhlizejici Almeru (r.v. 1998), za 20k i se zimnima pneu v te krasne tmave modre barve... To bude myslim dosti solidni kup.
ConPower
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jelass 9. 9. 2012 23:24

může být, je to ještě z doby, než šli na ruku rendlikoj. Jen si vezmi s sebou mozek, aby jsi neviděl jen cenu a zimáky :D Good luck
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 9. 9. 2012 23:35

No co se tyce spolehlivosti, nalezam na internetech snad jeste vetsi chvalu nez treba u civika, a to uz je co rict. Pry jedno z poslednich "poctivych aut". Tak snad zrovna vyhlednuty kousek nebude nejaka vyjimka.
Diky, jinak ohledne mozku se netreba obavat, bude se mnou i muj velmi racionalne uvazujici otec. :D
ConPower
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 10. 9. 2012 00:00

Tak o mozku sevedi uz to, ze vybral takove auto.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 7. 10. 2012 17:55

Hlasim update po skoro mesici - auto porad nemam. :D

Ale dnes jsem se byl projet v 323F z roku 96, motor 1.5 a prijemne svezeni. Musim priznat, ze to auto se mi hodne libi. Ma to kosmeticke vady, predni dvere odspodu trochu reznou a okynko u ridice je potreba po zavreni dveri "dotlacit" do sve polohy (holt bezram). Zhorsena geometrie, po jednom osudovem najeti do kanalu mirne zanasi doprava, ale to se da prezit, pripadna oprava neni ani tisic a majitel byl ochotny dat to do poradku. Auto je hezky odhlucnene, vsechno funguje, motoricky pohoda. Najeto na tachaci 133 tis. km, ale to je dost mozna stocene. Pri predchozi koupi tam bylo kolem sta a soucasny majitel rikal, ze nevi, mozna to stocene bylo. Cena - 16 000 Kc.

Otcuv znamy automechanik nedoporucuje, ze je to japonec, rezne to a dily jsou drahe. Doporucuje neco z koncernu, treba trojkoveho golfa v dyzlu. Pff. Mne se Mazda libi...
ConPower
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pajjoun 7. 10. 2012 18:44

Tomuhle autu bych se asi vyhnul. To okno může ještě potrápit, táhnutí nemusí bejt jenom geometrií a u rzi záleží, jak moc je to rezavý, ale pokud bys to chtěl nechat dýl, tak by tě mohlo překvapit, jak rychle se to šíří.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 7. 10. 2012 18:44

Koukám nezaujatej pan mechanik :D Jeho doporučení se neřiď, neodpovídá tvým podmínkám...
Díly na to zas nějak zásadně dražší nejsou (na vrakáči je skoro stejně drahý kromě felicií skoro všechno z týhle doby :D), diesel neber, koncern má cenu nadsazenou.

Za sebe ti tu Mazdu doporučím, za ty prachy to zní slušně. Pokud ta geometrie teda není tak, že by se nějak zásadně špatně sjížděly gumy.
Na taháč nehleď, stočený to rozhodně je, ale japonský benzíny z týhle doby dávaj v pohodě 200-300k, nebo třeba i půl míče když je štěstí a péče. :)
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 7. 10. 2012 21:28

Pajoun to řekl naprosto přesně a mechanika bych, bejt otcem, vyměnil.

To lu.kas - ono bohužel těch vrakáčů ael moc není :D
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 7. 10. 2012 22:48

Ale jsou :) Pravda, míň než koncernových, to jo.
Jinak já na Mazdu z podobnýho roku sehnal použitý ND za směšnou cenu přes inzerát. Našel jsem na bazoši, zavolal, pán ochotně poslal na dobírku a bylo vyřešeno. Ono zbořenek, který se už nevyplatí opravovat, se po netu pohybuje docela dost, na mazdaclubu člověk taky lecos sežene...
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 7. 10. 2012 22:53

s takovym mechanikem bych byl raz dva hotovej...
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 7. 10. 2012 22:55

Tak třeba dělá v autorizáku fauvé, viď :D
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 7. 10. 2012 22:57

to je mozny :)
ale vetsinou lidi co takhle to znaji tak doprucuji neco jineho :)
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 8. 10. 2012 06:03

Divil jsem se, že je takový problém něco najít a tak jsem mrknul na nabídky a narazil na jednu, kterou ti tady musím napsat:
http://autobazar.avizo.cz/honda-civic-c ... 37853.html
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod tombas 8. 10. 2012 07:48

Ten výše uváděný nissan není špatná volba, ale raději než Almeru hledej Primeru s benzínovým motorem poháněným řetězem. Spolehlivost vysoká a podstatně lepší bezpečnost než u Almery.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků