Kombík střední třídy, 600.000 Kč

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod jemhadar 14. 2. 2012 20:18

Se ženou vybíráme nové auto, jsme oba většího vzrůstu (já 193 cm), volba tedy padla na střední třídu (SUV/MPV nevyhledáváme), z důvodu výhledového založení rodiny kombík. Cenu jsme si přibližně stanovili na reálných (ne ceníkových) plus minus 600.000 Kč. S ročním nájezdem cca do 30.000 km, z nichž většinu budou tvořit ne až tak dlouhé trasy, spíše preferujeme benzin. Nevadil by nám automat, ale za ty příplatky to snad ani nestojí. Byli jsme se projet v několika zástupcích střední třídy, bohužel všechny předváděčky jsou v naftě a dívají se na nás jako na exoty, že ji taky nechceme, těžko se mi tedy posuzují jízdní vlastnosti jednotlivých modelů. Auto si nekupujeme na dva roky (tedy, rádi bychom, že...), ale spíše na více let, ocenili bychom tudíž zejména výdrž; v rámci možností bych též uvítal alespoň náznak čipernosti a radosti z jízdy.

Co jsme viděli:
- Ford Mondeo; čekal jsem od něj, dle nastudovaných materiálů, víc, působilo na mě hodně těžkopádně, možná to byla vina těžšího naftového motoru, nijak mi neutkvělo
- VW Passat; nenadchne, ale ani neurazí, je to pěkné auto a jelo solidně, ideální kompromis a ženy favorit, ale nerad bych ho jen tak bezmyšlenkovitě vzal
- Renault Laguna; dobře působící interiér, houpavé, spíš asi na dálniční přesuny, což tolik nevyužiju, jsem ale asi ovlivněný předsudky a moc jí nevěřím
- Hyundai i40; v salonu i po testovací jízdě jsme byli spokojení, ale interiér působí tak nějak lacině a nevím, jak to auto bude vypadat za pár let, nabídka motorů taky nic moc
- Mazda 6; dojmy spíše pozitivní, půjčíme si ji na víkendový 600 km výlet, kvituji atmosférický dvoulitr v nabídce

Rád bych ještě zkouknul Toyotu Avensis. Designově se nám nejvíc líbí Škoda Superb, ale vychází o 100.000 Kč dráž než srovnatelný Passat, takový vlastenec zase nejsem.

Byl bych nerad, aby výše uvedené působilo, že jsem už dopředu rozhodnutý a jen to tu chci odkývat, jde jen o mé dojmy a skutečně si spíše nevím rady, budu rád, kdybyste mi poradili, kudy se ubírat. Díky!
jemhadar
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heini 14. 2. 2012 20:21

Zkus ještě Peugeot 508 s 1,6 THP (turbobenzín), auto je s ním překvapivě živé a tiché a vír v nádrži se taky nekoná.
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 14. 2. 2012 20:34

Do výběru bych určitě zařadil Hondu Accord s dvoulitrem.
Zajímavý je i Citroen C5, ale prostorově je menší než Mondeo, interiér taky nemusí vyhovovat každému, i když je vyrobený opravdu kvalitně.

-- 14. 2. 2012 20:35 --

Problémem v této třídě u evropských aut bude slabá nabídka benzínových motorů (často jen jeden typ.
V tomto ohledu mají Japonci trochu výhodu.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 14. 2. 2012 20:58

korejce vyskrtnout

za me favorit mondeo 1,6 ecoboost 110kw, ale nevim jaka je cenikova cena
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 14. 2. 2012 21:03

A co Accord, i když ten je asi drahej....
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod jemhadar 14. 2. 2012 21:04

Accord i 508 si píšu, byť ten peugeot se mi podle fotek moc nelíbí.
jemhadar
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yeaah 14. 2. 2012 21:51

sem docela rad, ze zatim nejsou a dlouho nebudu v situaci vybirat novou stredni tridu, pze bych nevedel co vzit.. snad vsechny stredni tridy a jeste v kombi sou podle me auta, ktery se daj skousnout za kazdou cenu, tak at to de :D
yeaah baby!
yeaah
Štamgast

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 2. 2012 22:42

Co OII? Já vím, je to trochu mimo záběr, protože je to vyšší střední, ale zase za ty peníze....
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jemhadar 14. 2. 2012 22:45

Když ona pěkně vybavená OII vyjde na podobný peníze co auto střední třídy; a je celkově menší.
jemhadar
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 2. 2012 22:46

Jak to, když je to vyšší střední?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 14. 2. 2012 22:50

K86 píše:korejce vyskrtnout

za me favorit mondeo 1,6 ecoboost 110kw, ale nevim jaka je cenikova cena

Ten má 118 kW. Jeden takový přesně za zmíněné prachy máme doma.
salam01
Obecní blb
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 2. 2012 22:50

Avensis nebo Passat ... Mondeo je myslim dražší než tohleto
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 2. 2012 22:52

:hm
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 2. 2012 22:56

Naposledy upravil anonymni dne 14. 2. 2012 22:59, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 2. 2012 22:59

:hm
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků