MPV nebo velke kombi?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Joe King 26. 10. 2008 20:39

Ceka nas prirustek do rodiny - a to dokonce hned dvojita naloz. Navic s nama jeste dost casto jezdi vetsi pes (labrador). Da se s tim (dva dospeli, dve detske sedacky, pes, kocar, nejake veci) rozumne poskladat do vetsiho kombika nebo opravdu jedine nejake MPV?
Joe King
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maxie 26. 10. 2008 21:11

Kdyz na to prijde, poskladas to i do hatchbacku,... ale osobně bych volil MPV.
... to be yourself is all that you can do ...
maxie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HondaMan 26. 10. 2008 21:17

Já osobně bych volil kombíka. Něco jako Mondeo... Pokud nekoukáš po MPV typu grandespace nebo caravalle, tak dovnitř těžko narveš více než do mondea a keště ušetříš. Malá MPV vypadají dobře na papíře a v prospektu ale v realy skutek utek...
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maxie 26. 10. 2008 21:22

Tak já nevím, ale z přímého srovnání zmíněného Mondea např. s některým ze zástupcú SAG by se Mondeo odplazilo se staženým ocasem!!!
... to be yourself is all that you can do ...
maxie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joe King 26. 10. 2008 21:25

jj, tak zrovna treba to Mondeo by mohlo byt jednim z kandidatu. Z tech MPV sem koukal zatim hlavne na Sharan (a spol) a Ulysse (a spol) nebo pripadne jeste Voyager.
Rozpocet se zatim zacina dostavat od puvodnich 100t nekam ke 200t.
Joe King
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kefish 26. 10. 2008 21:26

Velke kombiky jsou moje slabost a naopak se mi nelibi MPV. Pro me by volba byla jasna.

Na druhou stranu pokud to budu brat po ryze pragmaticke strance, pak do MPV urcite naskladas vic.
Jsem podpisový virus. Prosím, zkopírujte si mě, abych se mohl rozšířit.
kefish
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HondaMan 26. 10. 2008 21:27

Tak za 200 bych šel do Mondea. To co jsi vyjmenoval jsou sice větší auta, ale krome ulyse jsou relativně stará a v tabulkách "spolehlivosti" na samotném konci...

Navíc s Mondeem budeš jezdit rychleji s poloviční spotřebou :)
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kefish 26. 10. 2008 21:34

No ja bych ani nevidel duvod navysovat rozpocet - za kilo sezenes pekne velke kombiky, namatkou to Mondeo, Omegu, Primeru P11, Volvo 850 apod.
Jsem podpisový virus. Prosím, zkopírujte si mě, abych se mohl rozšířit.
kefish
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joe King 26. 10. 2008 21:51

Tim navysenim se clovek u vetsiny aut dostane k o generaci novejsim typum, coz si myslim za to stoji.
Joe King
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtb_ 26. 10. 2008 21:51

Ja by som sa spýtal manželky či je ochotná jazdiť MPV. Ak áno tak by som ho radšej zvolil. Ale zase prečo kvôli 2 deťom + 2 dospelým voliť MPV keď sa mi nepáči.
mtb_
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joe King 26. 10. 2008 21:53

kefish píše:Velke kombiky jsou moje slabost a naopak se mi nelibi MPV. Pro me by volba byla jasna.

Na druhou stranu pokud to budu brat po ryze pragmaticke strance, pak do MPV urcite naskladas vic.


Ze do MPV toho naskladam vice je mi jasne. Spise mi jde o to, jak velky problem by (ne)byl se naskladat do toho kombika.
Joe King
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j3s 26. 10. 2008 21:54

Taky jsem to zvažoval (3 děti + pes).MPV se zdál jasnou volbou. Potom jsem vzal metr a začal je měřit. A zjistil, že na půdorysné ploše mi toho o moc víc nenabídnou. Dojem velikosti je dán výškou. Ta mi ale nepřináší nic, kromě vyšší spotřeby. Dětem i psovi je jedno,jestli mají nad hlavou 20 nebo 50 cm místa. Skončil jsem u kombíku.
j3s
Štamgast

Odeslat příspěvekod Joe King 26. 10. 2008 22:03

mtb_ píše:Ja by som sa spýtal manželky či je ochotná jazdiť MPV. Ak áno tak by som ho radšej zvolil. Ale zase prečo kvôli 2 deťom + 2 dospelým voliť MPV keď sa mi nepáči.


Zapomel si na psa ;-) . S manzelkou by problem nebyl - jezdi dobre (i kdyz zatim s mensima autama). Nerekl jsem, ze si MPV nelibi - spis jde o to, ze mi pridou zajimave i nektere ty kombiky, tak me zajima jestli ma cenu je brat do uvahy.
Joe King
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joe King 26. 10. 2008 22:05

j3s: super - osobni zkusenosti. Jak velke mas deti? Vozis jednoduchy nebo dvoj kocarek? Co za psa? (A co za auto si nakonec vybral?)
Joe King
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j3s 26. 10. 2008 22:48

Děti 6-11. Pes 45 kg retrívr. Auto O1combi. Kočárek jsme nikdy nevozili (krosnička na záda). Já vím,že "málo místa vzadu v kolenou", ale pro děti bohatě. Navíc na http://www.spritmonitor.de/ jsem zjistil,že s MPV tam jezdí minimálně o 1,5 l víc. To je u mě nejmíň 10.000 kč/rok a za to lze dětem udělat dost radosti. V neposlední řadě mě odradilo to, že jsem četl zdůvodnění , proč jsou ve statistikách poruchovosti až na konci - jsou to auta stavěná na podvozku sériových aut, ale o 200-300 kg těžší. Na závěr: vůbec netvrdím,že O1 je nejlepší volba, ale zrovna se tenkrát jedna pěkná vyskytla.
j3s
Štamgast

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků