Brzdny ucinok - prekvapenia v dazdi

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod OndraZX 13. 1. 2008 17:42

Problem je spise ten, ze Allroad ma brzdy naprosto tragicke vzhledem k vaze auta a vykonu - to mi potvrdil nejeden majitel.

Chtel jsi oplastovany nesmysl na 4 kolech? Chtel, tak se budes muset proste smirit s tim, ze to auto neni dobre ani na cesty, ani do terenu - proste neco mezi, ale na pohodove jezdeni to bohate staci. :D
Skoda Favorit, 1.3 135 LPG, 1989
Renault Clio, 1.4 16V, 2003
Renaul Megane, 1.6 16V, 2003
OndraZX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mojm 13. 1. 2008 18:29

Kua to vas v te autoskole nenaucili pribrzdit po projeti velke kaluze, mycky atp.?
Btw nekteri jedinci nemaji smysl pro cas. Proste je to kolem dvou desetin.
Mondeo 2000 2.5 V6
Mojm
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 13. 1. 2008 18:38

Mojm: standartně ty dvě desetiny a u některých aut i výrazně víc

jinak po projetí velké kaluže nebrzdím a ani mě to v autoškole neučili, proč se to má dělat ?
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 13. 1. 2008 18:39

Abys osusil desky a kotouce. Nicmene v autoskole mne to neucili, nikdy jsem to nepotreboval. Nejlip vymenit kotouce za drazkovane.

Jinak mam dojem ze dost novych aut vyssi tridy uz by to melo delat automaticky. Nekde jsem o tom cetl, a je to uz docela davno. Samozrejme ze nedetekuji projeti kaluze, ale lehounce pribrzduji v urcitych intervalech. Zda detekuji jestli je mokro, to netusim.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Vana666 13. 1. 2008 18:47

p0etrik: pochopitelně tu souvislost s osušením třecích ploch bych čekal taky.
Jenže v praxi mám zkušenosti že auto které brzdí na mokru hned (tj. prakticky všechny auta co jsem jezdil) brzdí hned i po projetí té kaluže

ale tomu pašíku pomůže přibrždění jen tak na pár set metrů a pokud je trvale mokro tak za chvíli opět nebrzdí, kaluž nekaluž,

takže efekt se stejně vytrácí
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matuS 13. 1. 2008 18:51

to susenie diskov nerobi kazde auto, pokial viem tak iba MB a BMW to maju.
--
matuS

http://www.remy.sk
matuS
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 13. 1. 2008 18:52

Vana666 píše:p0etrik: pochopitelně tu souvislost s osušením třecích ploch bych čekal taky.
Jenže v praxi mám zkušenosti že auto které brzdí na mokru hned (tj. prakticky všechny auta co jsem jezdil) brzdí hned i po projetí té kaluže

ale tomu pašíku pomůže přibrždění jen tak na pár set metrů a pokud je trvale mokro tak za chvíli opět nebrzdí, kaluž nekaluž,

takže efekt se stejně vytrácí /quote]


Je to stejne zvlastni, mne se to jeste nikdy s zadnym autem nestalo. Zajimalo by mne kde muze byt chyba. :hm
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Petr1968 13. 1. 2008 18:54

Moderní auto to maj vymakaný :D Občas se desky přiblíží,aby se to vysušilo.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bond007 13. 1. 2008 18:57

tenhle problem ma vicero aut, delal mi to passat b5, delala to 330d, vcetra to nedela, ta nebrzdi ani za sucha. A opravdu ta doba po kterou to nebrzdilo byla tragicky dlouha, ale dalo se to zkratit tim, ze se brzda zmackla dvakrat, pripada mi taky ze to nebylo nijak vyrazny v lete, ale dost vyrazny to bylo v zime, treba to souvisi se soli na cestach. :hm:
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alex.. 13. 1. 2008 18:57

OndraZX: není nad agenturu JPP, viď? ;)

je pravda, že allroad má brzdy trošku gumovější v malých rychlostech, ale ve vyšších brzdí hodně dobře (myslím, že člověku co má něco v hlavě hned dockakne proč to asi tak je ;) )...

za deště teda já osobně nic podobného nepozoruji...máš tam ty brzdy od koupě? Měnil jsi je už (měnil, mám na mysli kvalitní práci, né značkový AUDI servis :-D ;) ) ?...
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Vana666 13. 1. 2008 18:59

Petr1968 píše:Moderní auto to maj vymakaný :D Občas se desky přiblíží,aby se to vysušilo.s/quote]

ale mlho, vždyť o tom zde již dobrou čtvrthodinu hovoříme !


p0etrik: taky bych rád věděl kde konstruktéři udělali chybu
oni to možná sami netuší
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spectral 13. 1. 2008 19:03

Alex.. píše:OndraZX: není nad agenturu JPP, viď? ;)

je pravda, že allroad má brzdy trošku gumovější v malých rychlostech, ale ve vyšších brzdí hodně dobře (myslím, že člověku co má něco v hlavě hned dockakne proč to asi tak je ;) )...

za deště teda já osobně nic podobného nepozoruji...máš tam ty brzdy od koupě? Měnil jsi je už (měnil, mám na mysli kvalitní práci, né značkový AUDI servis :-D ;) ) ?...=/quote]

Nemá minulý Allroad stejné brzdy jako minulá A6? Jestli ano, tak tam byly ty brzdy vskutku tragické - vadly po prvním zabrždění :oboze
Spectral
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alex.. 13. 1. 2008 19:04

Spectral: měly by být trošku jiné..uzpůsobené povaze auta ;)
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr1968 13. 1. 2008 19:05

Vana666 píše:
Petr1968 píše:Moderní auto to maj vymakaný :D Občas se desky přiblíží,aby se to vysušilo.s/quote]
ale mlho, vždyť o tom zde již dobrou čtvrthodinu hovoříme !


p0etrik: taky bych rád věděl kde konstruktéři udělali chybu
oni to možná sami netuší
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod btw 13. 1. 2008 20:30

Vana666 píše:[quote="Radek Ondrášík"odest nemuze mit na brzdeni zadny ucinek. Tedy muze tam byt mikro-pozvolnejsi nastup, ale jinak urcite ne. Ty kotouce jsou pri brzdeni behem setin sekundy uplne suche,....

ať je to čím chce, tenhle problém prostě existuje. Mi to dělá Pašík B5, trochu pomohly řezané kotouče ale stopro to furt není. Při hodně mokré cestě a origo hladkých kotoučích bylo zpoždění cca 1 s !!! kolik to je na metry si spočítejte sami

Rozdíl mezi plecháčema a hlínou jsem nepoznal žádný. Je to podle mě blbou konstrukcí brzdy, nějakým špatným zakrytím a nevhodným prouděním vodní mlhy kolem brzdy.
S žádným jiným autem co jsem kdy na vodě řídil jsem nikdy podobný problém neměl. Jen ten pašíki/quote]

Tak pod tohle se můžu podepsat. s B5 (97) jezdím také a ty brzdy v dešti opravdu nic moc.
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků