Dodatečná montáž xenonů

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod AutoRevue.cz 10. 4. 2005 20:40

Líbí se mi, jak xenony super svíti. Je možné je namontovat do normálního auta, kde xenony nejsou?
AutoRevue.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marepa 15. 4. 2005 13:10

Samozrejme ze je to mozne.. ale osobne do nedoporucuji :)

pokud by si clovek chtel nechat montovat i sondu pro automaticke sklapeni svetel,..tak ho to vyjde urcite draz, nez si je koupit rovnou z vyroby :)
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kowalski 19. 4. 2005 19:05

Celá sranda s xenony by měla vyjít cca na 20000 včetně ostřikovačů světel a automatického naklápění. Jak je to ale s homologací pro provoz, netuším. Uvedené věci se dají sehnat nové v Německu.
Kowalski
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chucky 20. 4. 2005 08:36

Včera jsem byl na technické a měl jsem velký strach z toho, že v xenonech nemám ani dynamickou regulaci (automaticke sklapeni svetel) ani ostrikovače... Týpek k tomu dal akorát ten měřící přístroj, zjistil, že to asi svítí tak, jak má a řekl že je to oukej... Bez žádných dalších doplňujících dotazů... Takže pohoda. :)
chucky
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kowalski 25. 4. 2005 21:15

No jo, na STK se s tím nemažou. Kámoš má například na oknech fólie tak černé, že v noci si v tom autě připadám jak v tunelu, a STK taky OK. A stejný kámoš taky vlastní naprostý vrak, který nechal někde zflikovat tak, aby aspoň trochu jel, a taky na to dostal STK. Aniž by tam to auto vůbec někdy bylo. Ach jo :?
Kowalski
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suchy85 10. 11. 2006 19:11

Zdravím,nemáte někdo plánek jak zapojit xenony u BMW 320d E90,který ma normalni svetla. Zajima me, ktery drat na ktery mam zapojit. Dekuji.
suchy85
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marc159 10. 11. 2006 19:26

Xenonová světla jsou podle vyhlášky POVINNĚ vybavena automatickou regulací sklonu a ostřikovači. Pokud to tam mít nebudeš, tak riskuješ pokutu. A když si to tam dáš, tak se to nevyplatí. Já mám xenony z výroby. Svítí to možná o něco lépe, ale za ty peníze bych si to na starší auto tedy nedal. To už bych si tam raději přidal nějaké přídavné reflektory. Ony totiž ty xenony jako potkávací svítí také jen na pár metrů a pecka je to až když to přepneš na dálková.
Marc159
Inventář

Odeslat příspěvekod turboleon 10. 11. 2006 19:56

JJ.... Já si nechal dát xenony s regulací a E homologací, ostřikovače jsem už měl, a vyšlo to přes 40 tis.... JInak s dodělávanými xenony nesplňujícími tyto podmínkly je to za 5 bodů, 5-10 tis. pokuta a AUTOMATICKY 6 měsíců až rok bez papírů.... pozor2 /platí pro auta po roce výroby tušímže 96, do té doby regulace povinná nebyla..../.
turboleon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suchy85 10. 11. 2006 22:00

Takze nikdo zadne schema na prepojeni kabelu nema?
suchy85
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 15. 11. 2006 12:45

Marc159: Pokud nejsi spokojen s origo xenony tak mě napadá snad jen, že je máš špatně seřízené, protože já si je nemůžu vynachválit a otec na C5 třeba také ne, jak jedu s někým v autě s obyč světlama tak se divím, že s nima může v noci vůbec jezdit :hm
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazik 15. 11. 2006 13:02

Jeste jsem nezazil, aby policie pokutovala nekoho za pridane xenony. Pokud jsou spravne serizene a to neni problem seridit, pak se daji dat do jakehokoli auta.
Na STK to je presne tak jak pise chucky a nemyslim, ze to je spatne. To pak by technik mel spravne prolezt uplne cele auto, jestli tam nahodou nekde neni neco, co nema homologaci. STK je z meho pohledu jen zda auto sviti, blika, brzdi a nic z nej nepada.
S tim automatickym naklapenim to tak zhave nebude, protoze reakcni doba je dost velka, takze na hrbolu nebo kratkem vyskovem rozdilu me auto v protismeru nebo za mnou , stejne chvilkove oslnuje.
deaktivován na vlastní žádost
mrazik
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod turboleon 15. 11. 2006 13:11

Ano, párkrát ti to může projít. Jsou STK a STK a to platí i o policajtech.Nic to ale nemění na tom co jsem napsal - 5 bodů, 5-10 tis. a půl roku bez papírů. Kdo to chce riskovat....... :hm To platí také pro různé modré diody a další oblíbené úpravy.
turboleon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 15. 11. 2006 13:16

K tomu automatickému naklápění jak píšeš, že to není tak žhavé tak můžu potvrdit třeba u své Omegy, že to není žádná rychlost a spíš bych to viděl na výhodu při zatížení auta, ale otac co má C5 tak tam mu to lítá tak rychle, že tam je to opravdu proti oslnění...
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazik 15. 11. 2006 13:17

Kdyz je na STK magor, tak pojedu jinam. Znam pripad, kdy vyhodil nadherne starsi Maserratti s tim, ze ma tuningovej vyfuk. Marne ho presvedcovali, ze je to original.
Treba ja ma na svem aute vymenene brzdy za vetsi, vzadu dokonce misto bubhnu kotouce. Nemam to dokonce ani schvalene od vyrobce auta a technik mi to dokonce pochvalil. Chce to hlavu a v ni nejakej rozum a ne *****....
deaktivován na vlastní žádost
mrazik
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazik 15. 11. 2006 13:19

Maximus zkus Fabii nebo Octavii s xenonama a projet se po hezke hrbolate silnici s autem pred tebou, aby jsi videl hranici osvetleni. Chudak ridic v aute pred tebou.
deaktivován na vlastní žádost
mrazik
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků