LED hlavni svetlomety, musi byt ostrikovace?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod podikk 16. 7. 2017 19:00

Zdravim,
plati pro LEDky stejne jako pro xenony, ze musim byt ostrikovace a automaticke naklapeni? Nebo je jedno, jakej je to zdroj svetla, ale zalezi na svetelnem toku? Nejak jsem k tomu nikde nenasel info.

Jde o to, ze v Toyote mam biLEDky, ale nemam ostrikovace, ale naklapeni to ma, tak jestli Toyota dava nejaky smejdy, co moc nesviti, proto nemusi byt ostrikovace. Jako sviti to paradne, jen se mi zda, ze pri zapnuti dalkovejch se toho moc nezmeni, co se tyce vzdalenosti, osviti to spis vic do vysky.

Diky
RAV4 2,5 HSD
Caddy Maxi 1,9 TDi
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 16. 7. 2017 19:01

Je to 2000 lumenu ta hranice
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 7. 2017 19:01

Je tam svetelny tok. U nikdo svitivyvh xenonu taky nejsou ostrikovace ale jen naklapeni
anonymni

Odeslat příspěvekod anonym 16. 7. 2017 19:01

Podle svítvosti
anonym

Odeslat příspěvekod podikk 16. 7. 2017 19:05

Jo jo, mam sluzebni VW, co ma xenony, ale nema ostrikovace, dokonce ma i rucni naklapeni. Jen jsem se nebyl jistej, jestli treba pro LEDky neexistuje nejaka vyjimka. Takze Toyota dava "horsi" LEDky.
RAV4 2,5 HSD
Caddy Maxi 1,9 TDi
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EfineSS 16. 7. 2017 20:06

Podle svítivosti to nebude. Mercedes má jedny z nejlepších LED světel a ani "S" class nemá ostřikovače.
EfineSS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krabatt 16. 7. 2017 20:22

Ostřikovače pro LED světla nejsou nutné. LEDky mají jinou barevnou teplotu i svítivost. Ostřikovače se vázaly pouze na xenony tuším od roku 98. U nás to řešil nějaký předpis EHK a původně s tím přišli Němci. Vysvětlovali to tím, že xenony vyzařují intenzivní světlo, které se láme, pokud je krycí polykarbonát špinavý. To může oslnit protijedoucí řidiče a z toho důvodu vznikl předpis pro čištění světlometů. Když se podíváte i na luxusní auta, nemají ostřikovače LED světel.
Krabatt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 16. 7. 2017 20:25

Kodiak je má. Nebude to třeba tím, že pro Matrix led to není potřeba?
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krabatt 16. 7. 2017 20:29

Ještě detail. Ta norma, která to předepisuje, je EHK č.48 a EHK č.98. Lze je snadno najít na netu. Podle všeho je opravdu rozhodující svítivost a to 2000 lm, ale věnoval jsem tomu tak 30 vteřin. :)

Strana 32:
https://www.vapp.cz/upload/kc/files/por ... OSN-48.pdf
Krabatt
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků