Detailing - koutek lesticu - rady, tipy.

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 10. 6. 2020 16:20

goes píše:Lukas: To ma zena. Ma ji malou a uzkou tak sit o kompenzuje smaxem

:D Q7 měla taky žena? :D
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 6. 2020 16:21

Navic mi z thi plyne ze kdyz tomjen myju ze to delevydrzi byc cekal ze se to bude smyvat. Ne ze t bude diky wapce fungovat dele

-- 10. 6. 2020 17:22 --

Nissan350Z píše:
goes píše:Lukas: To ma zena. Ma ji malou a uzkou tak sit o kompenzuje smaxem

:D Q7 měla taky žena? :D


Mi bylo dano firemne ale necitil sem se s tim. Tak se si vzal golfa. Nemusim snnic dokazovat
anonymni

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 10. 6. 2020 16:23

No jo vlastně, já už měl strach, aby jí nevyrostl penis :D

Btw 3 SUV a furt stejný :(
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 10. 6. 2020 19:32

goes píše:a pikatek je co? ja myslel ze je to nejaka voda s nano casticemi co udela nejaky film na laku, ktery vsechno mozne odpozuje apod. tedy neco ala keramika...

Pikatec je znacka...co prodavaji nevim..ale ve videu to vypadalo na synteticky vosk.

-- 10. 6. 2020 20:44 --

Opravdova keramika je cira voda...ten oranzovy Pikatec jsem se dival, ze je spise ten sealant...konzistence jako nejaky krem, takze synteticky vosk s nejaky malym obsahem SiO2.
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 6. 2020 20:34

Aha. To je zajimave. No asi to dam k tem ujymem
anonymni

Odeslat příspěvekod Slawall 10. 6. 2020 20:40

Ale pro tebe keramika nebude vhodna..chce to nejakou udrzbu, umyvat to, obcas na to striknout sealant, ktery keramice pomuze atd...a hlavne keramika u nich zacina na 30k...
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 6. 2020 20:41

Diky kamo za info. V tom pripade mycka za 300 mi staci :) az bude vikendivka tak na ni nec dam jen nevim co.
anonymni

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 10. 6. 2020 20:45

Ciste pragmaticky. Vubec to neres, jednou za mesic to umejt a po 4 letech (nebo treba taky deseti, kdyz to jezdi malo) nechat za 50 udelat celolak :)

Co bych dnes na fungl nove kor drahe auto urcite dal je cira folie na predek. Zas tak moc to nestoji, udrzba temer zadna, jednou za dva roky to vymenit. Na tom ceskym rozkopanym tankodromu predek fakt trpi jak hovado.
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 6. 2020 20:49

Tomu se klonim spise no te folii
anonymni

Odeslat příspěvekod Petrs77 10. 6. 2020 22:06

Proč se musí ta čirá fólie měnit? Na autě to mám a je tam určitě dyl
Petrs77
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 6. 2020 22:11

Bo je Mekka a nici se postupne
anonymni

Odeslat příspěvekod PeTr7650 11. 6. 2020 05:52

Taky sem ted narazil na umyem, ale nejak mi to neladi. Spousta keců, drahý jak *****, týpek s bradkou . . . asi to bude všude v tomdle byznysu.
Nechal sem dat kolegovi na jedno auto tvrdej vosk, pul dne to ladili, lestili, odmašťovali . . ja v tu stejnou dobu umyl auto vodou a nalestil tekutym voskem.
U nej to stalo dvojku, me asi 50 korun za vosk. Vysledky podobny, ami jednomu se nedrzi bordel na kastli, na omak stejný . .
Mit lestenku, tam bych to jednou za mesic pretahl voskem, povenovat se tomu pul dne a jebat
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 11. 6. 2020 06:01

Tak jako asi se tomu za ty prachy věnujou, to se musí uznat, musíš mít pak dobrej pocit, že ty prachy nebyly vyhozený do luftu a za těch X tisíc korun to jen nepřetáhli wapkou a ty sis ani nestihl vypít kafe (kdyby se takhle věnovali mechoši autům v autorizáku, tak bych nebyl proti).
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod exBURN 11. 6. 2020 06:30

Borec z umyjem asi umí no, ale v jednom videu počítal jakou hodinovku si má člověk dát, aby byl ziskovej u detailingu a vyšlo mu 960,-/ hod :-D Výpočet to byl sice pěknej, ale nevím nevím komu prodá navoskování auta za osmičku.

Jinak já pořád jen nastříkám Gyeon Q2M WetCoat a wapkou roztahám po autě - dokrmím při každým mytí, ale nemám pocit, že by to vydrželo nějak míň než třeba fusso vosk.
Spíš bych už možná přeleštil lak, ale profi leštičky jsou drahý tak to asi bude lepší někomu svěřit.



A souhlas, kdybych se u nového auta rozhodoval, co udělat tak folie jasná volba
exBURN
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopa26 11. 6. 2020 07:03

PeTr7650 , shodou okolnosti jsem podobny test delal nedavno sam. Bezne davam tvrdej vosk- fusso.
Ciste pro porovnani jsem jednou vyzkousel tekutej. Lip se s nim dela, hezky voni ale skutecne nevydrzi ani tretinu toho tvrdeho vosku. A podotykam, ze auto moc nemyju-kazdopadne uz po 14 dnech zacne ten hydrofobni efekt odvodu vody, velky kapky citelne slabnout.
.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků