Startování v mrazech

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod spitfireIX 8. 2. 2012 08:35

Mlaskac: OK, bufík puštěněj na dálku je určitě v aktuálních mrazem příjemná věc. Já to řeším svetrem navíc ;-)
Ten alarm chtěl říct, že je slabá baterka, nebo že se jí někdo možná snaží odpojit?
spitfireIX
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 8. 2. 2012 08:35

no co, auto píše SMS že mu je venku zima :D
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K.A.N 8. 2. 2012 08:38

Auto napíše rovnou na sociálku a bude majiteli odebráno. :mrgreen:
K.A.N
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod spitfireIX 8. 2. 2012 08:44

speleo: Auto není blbý a poznalo by to. Pomstilo by se ti dalším výpadkem :D
spitfireIX
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 8. 2. 2012 08:47

spitfireIX píše:Mlaskac: OK, bufík puštěněj na dálku je určitě v aktuálních mrazem příjemná věc. Já to řeším svetrem navíc ;-)
Ten alarm chtěl říct, že je slabá baterka, nebo že se jí někdo možná snaží odpojit?


NO právě že závěr není honění trika ale že puštěnej bufík (na hodinu) znamenal že při otočení klíčku auto nemělo energie na rozdávání a kleslo napětí na baterce někam po 10,9 kdy ten alarm hlásí pokus o sabotáž.

Nakonec jsem to (společně po eskapádě s rozbitím okénka) vyřešil klíčem kterým auto před domem v tomto mraze zamknu místo abych spoléhal na bufíka. Bufík odmražuje skla ale třeba dětská sedačka (včechny kovové spony a plasty) je pak nepříjemná takže stejně je potřeba pustit motor a tou kopií klíče auto zavřít.

JSem vzal nabíječku a už to nedělá, daň za to že jezdí žena krátké trasy po městě a hlavně bufík plus doběh (když podržíš econ tak se pustí větrák a auto se vyhřívá z topného okruhu bez bufíka, vhodné když jde na deset minut něco vyřizovat) protože o mě nejde já si dám bundu ale malej v bundě a čepici není v sedaččce zrovna nadšenej (nedivím se mu je tam pak jak sardinka).

-- 8. 2. 2012 08:48 --

nicméně mám za to že to je audi které umožnuje díky 3G modulu oznamovat do servisu co s ním je.
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spitfireIX 8. 2. 2012 08:56

Já jsem spokojenej, když auto nastartuje a je vidět na cestu. To, že je teplo až za chvíli, mě neničí.
spitfireIX
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 8. 2. 2012 11:10

+1
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speedisko 8. 2. 2012 11:57

+2
Cayenne S Diesel
911 997.2 4S
M3 E46
WRX STi
speedisko
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 8. 2. 2012 12:04

docela by mě zajímalo jak teď fungují elektromobily
třeba kolik má dnes reálný dojezd octavia greenline :hm
http://www.autorevue.cz/skoda-octavia-g ... ho-provozu
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 8. 2. 2012 12:49

spitfireIX píše:Já jsem spokojenej, když auto nastartuje a je vidět na cestu. To, že je teplo až za chvíli, mě neničí.


V pořádku je to o hodnotě času, mě taky nepřijde uplně správné aby dítě bylo vychovávané jako v bavlnce jenže ekonomická ztráta když je nemocné je fakt citelná. Takže když se dají +- tak komfort. Tahle moje mrcha kterou teď ničím v mrazech chytne vždy. A to je tam 55Ah baterka 6let auto je jen na hrkání na krátký trasy. (Felicia 1.3 BMM)
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 8. 2. 2012 13:03

Vana666 píše:docela by mě zajímalo jak teď fungují elektromobily
třeba kolik má dnes reálný dojezd octavia greenline :hm
http://www.autorevue.cz/skoda-octavia-g ... ho-provozu


žádná sláva to nebude
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 8. 2. 2012 14:06

mlaskac píše:V pořádku je to o hodnotě času, mě taky nepřijde uplně správné aby dítě bylo vychovávané jako v bavlnce jenže ekonomická ztráta když je nemocné je fakt citelná. Takže když se dají +- tak komfort. Tahle moje mrcha kterou teď ničím v mrazech chytne vždy. A to je tam 55Ah baterka 6let auto je jen na hrkání na krátký trasy. (Felicia 1.3 BMM)


To je ta co tu byla nedávno k prodeji? :-)
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spitfireIX 8. 2. 2012 14:18

mlaskac píše:mě taky nepřijde uplně správné aby dítě bylo vychovávané jako v bavlnce jenže ekonomická ztráta když je nemocné je fakt citelná.


Otužilé dítě = nižší nemocnost = nižší ekonomická ztráta. Když je dítě dobře oblečené, tak mu trocha zimy neuškodí.
spitfireIX
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod řidič Pavel 8. 2. 2012 14:39

Stále platí pořekadlo, že cizí děti se vychovávají nejsnáž. :D
Tak mu nevnucuj místo bufíka silnější oblečení pro děti. Já se sice snažím také "otužovat" děti (a manželka mi to neustále kazí), ale komfortu s bufíkem se tedy rozhodně nevzdám. Dokud na to budu mít, tak bufík chci mít v každém autě, které si koupím.
řidič Pavel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spitfireIX 8. 2. 2012 15:12

řidič Pavel píše:Tak mu nevnucuj místo bufíka silnější oblečení pro děti.


To dělám? Nezdá se mi. :hm
spitfireIX
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků