Sharan 2010

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 12. 3. 2012 18:49

Já byl v servise v cca 6tkm (když se mi v mrazech nezdálo pomalé zahřívání motoru) a nechal dolít AD. Výsledek: 1,1l, fa. na cca 200kč a slitá levá strana kufru pod deklem.
Chci to ještě s nima řešit, ale nějak nenacházím čas, se tam stavit. Je tam takový bílý povlak, jako od soli, vůbec to nes.*****í. Příště si to raději udělám sám, zajímá mě, jestli mi kufr zdarma vyčistí.
Podle mě to AD vydrží tak na 30tkm, ještě by mě zajímalo, kdy je třeba zvýšená spotřeba AD,jestli při studeném motoru, krátkých cukačkách po městě, nebo když se tomu dá kouř?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod řidič Pavel 12. 3. 2012 21:26

Pokud máš vnitřek od AdBlue, tak vyčistit to nelze! Jsou to prasata, pokud ti nepřikryli vnitřek před dolíváním. Mě prodejce před tímto přímo varoval a i tady už to někdo řešil. AdBlue je (slabá) žíravina, na co se to dostane, to bude mít trvalé vizuální znehodnocení.
Jinak 30 tisíc km na jednu nádrž je moc. Spotřeba AdBlue se odvíjí od spotřeby (do 1-2% spotřeby nafty, u velkých nafťáků v tahačích klidně 5-7% spotřeby nafty) a zda už je katalyzátor zahřátý. Proto při krátkých jízdách jistě Sharan Euro 5 nesplňuje. :D
Tvých uváděných 30tkm je velmi nepravděpodobných, to bys musel jezdit dlouhé štreky se spotřebou pod 5l/100km
řidič Pavel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 12. 3. 2012 21:49

co to je to AdBlue? to má teď každý nový dízl nebo co? :-o
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Marek Zrak 12. 3. 2012 22:18

No tos mě potěšil, jsem zvědav, co mi řeknou. Výpočet jsem provedl na základě spotřeby 1,1l za 6tkm, uvidíme reál, teď mám něco přes 10tkm, budu to pro zajímavost sledovat.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 12. 3. 2012 23:10


to je teda otrava
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 13. 3. 2012 08:32

Marek Zrak píše:No tos mě potěšil, jsem zvědav, co mi řeknou. Výpočet jsem provedl na základě spotřeby 1,1l za 6tkm, uvidíme reál, teď mám něco přes 10tkm, budu to pro zajímavost sledovat.

A proč jsi to auto s tím vůbec přebíral resp proč jsi do toho servisu nejel hned???
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 13. 3. 2012 09:28

Protože je to slité pod deklem, nenapadlo mě rozebírat kufr, hlavně mě nenapadlo, že tam zaměstnávají leváky, co to neumí nalít a mechanik ani neumí přiznat škodu.
Přišel jsem na to až po cca 14 dnech, normálně to není vidět.
Dneska jsem tam volal, mám to někdy přivézt ukázat, tak uvidíme.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 13. 3. 2012 09:37

Tak to jo... Ale věř tomu, že nemehla jsopu všude, na druhou stranu, pokud je to pod deklem a *****í to, tak to je ta lepší varianta... I když trval bych na to, aby to servis vyměnil...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 13. 3. 2012 09:42

Poreferuju, jak jsem dopad. Já jsem puntičkář, v autě musí být, jak v pokojíčku :-) Proto při úklidu oddělávám i různé kryty, jinak bych na to přišel, až bůhvíkdy.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 3. 2012 09:57

Jsem sice na úklid taky puntíčkář, ale cokoliv rozdělávat si netroufám
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 13. 3. 2012 09:58

Marek: Pak dej určitě vědět...
Mello: To bude asi o manuální zručnosti, že?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 3. 2012 09:59

Asi
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 13. 3. 2012 10:31

Mám na mysli různé dekly určené k rozdělávání, např. dvojté dno podlahy, schránky atd. Určitě nerozdělávám čalounění a plasty :D
I když kdysi dávno, jsem podstoupil totální rozborku kabiny vč. palubovky a koberce Favorit Pick-up a celou ji vylepil Mirelonem. Měl jsem nejtiššího pickupa v ČR 8-P
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 13. 3. 2012 10:43

Marek: To se nepočítá...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků