Sharan 2010

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Patozzi 8. 3. 2012 04:14

Potřebuju rozptýlit poslední obavy, a tak bych se vás chtěl zeptat na dvě věci.

Jednak jak jste se Sharanem zvládali letošní zimu co se týká jízdních vlastností? Neklouzali jste? :))
Obzvláště vy co máte 125kW, nesetkali jste se s problémem s přenosem síly na silnici apod.?

A jak zvládáte s tak velkým autem město? Dá se? Jezdíte s tím někdo třeba pravidelněji po Praze či jiném větším městě? Parkujete občas v garážích supermarketů apod.? Já mám ze života s takhle velkým autem v Praze trochu strach, to přiznávám :-[
Patozzi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 8. 3. 2012 08:31

Já jezdil kdysi po Ostravě Multivanem a taky to šlo, občas tam jedu i dlouhým Jumperem, to už člověk musí uvažovat, kde zaparkuje. Ale se Sharanem není žádný extra problém, zas o tolik delší, než osobák není.
Na sněhu normální jízdní vlastnosti předokolky, stabilní, do zatáček musíš počítat s vyšší hmotou. Když se s tím naučíš, budou tě brzdit v serpentinách i čtyřkolky :D
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod řidič Pavel 8. 3. 2012 10:47

Patozzi píše:Jednak jak jste se Sharanem zvládali letošní zimu co se týká jízdních vlastností? Neklouzali jste? :))
Obzvláště vy co máte 125kW, nesetkali jste se s problémem s přenosem síly na silnici apod.?

Naprosto v pohodě. Samozřejmě když na to budeš dupat, tak prokluz ti bude furt blikat. Ale ono je to spíše o gumách. Pokud máš dobrý gumy, nemáš v zimě prakticky (až na nějaké extrémy) žádné problémy. Je to jen klasická předokolka s vyšší hmotností a těžištěm, nic strašnýho.
Patozzi píše:A jak zvládáte s tak velkým autem město? Dá se? Jezdíte s tím někdo třeba pravidelněji po Praze či jiném větším městě? Parkujete občas v garážích supermarketů apod.? Já mám ze života s takhle velkým autem v Praze trochu strach, to přiznávám :-[

Před Sharanem jsem chvíli jezdil s MB E a jak jsem si zvyknul, že tohle auto se otočí na pětníku (MB umí kola nejen otočit, ale i mírně naklopit do strany, což ohromně pomáhá), tak první týden se Sharanem jsem měl pocit, že s ním nikam nezatočím. :-) Pak už jsem si zvyknul a problém už nemám.
Jinak velmi doporučuji si připlatit za zadní kameru. Auto je dlouhý, park. senzory si občas zapískají dle nálady a hlavně čáry na displeji ti ukáží trasu, takže jsem schopen zacouvat do kolmé řady, že míjím rohy druhého auta doslova o centimetry a přitom nemusím míjet zaparkovaná auta s moc velkým odstupem.
A pokud máš peníze na trochu luxusu a jsi hračička, doporučuji i parkovacího asistenta. Nutná věc to není (pokud máš zadní kameru, tak se bez něj určitě obejdeš), ale je to příjemná věc. Ne vždy mám náladu na parkování dle pravítka (hlavně u podélného stání s malou dírou), tak jen zapnu asistenta a hážu mu tam dle instrukcí R nebo D a nechám ho zaparkovat.
řidič Pavel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 8. 3. 2012 12:26

Asistenta mám v Superbu a jako řidič potřebuju mnohem menší mezeru pro zajetí než on... Takže jako taková parádička super věc, ale praktického využití moc nemá...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CyberVic 8. 3. 2012 13:11

řidič Pavel píše:Jinak velmi doporučuji si připlatit za zadní kameru. Auto je dlouhý, park. senzory si občas zapískají dle nálady a hlavně čáry na displeji ti ukáží trasu, takže jsem schopen zacouvat do kolmé řady, že míjím rohy druhého auta doslova o centimetry a přitom nemusím míjet zaparkovaná auta s moc velkým odstupem.
A pokud máš peníze na trochu luxusu a jsi hračička, doporučuji i parkovacího asistenta. Nutná věc to není (pokud máš zadní kameru, tak se bez něj určitě obejdeš), ale je to příjemná věc. Ne vždy mám náladu na parkování dle pravítka (hlavně u podélného stání s malou dírou), tak jen zapnu asistenta a hážu mu tam dle instrukcí R nebo D a nechám ho zaparkovat.


...couvaci kamera me osobne v jakymkoliv aute prisla jako zbytecnost. Daleko lip zacouvam podle zrcatek, kde vidim kraje auta, coz je podstatny...
VW Touareg 3.0TDI 210kW 8G Aut 4M
VW Tiguan Allspace 2.0TDI 176kW DSG 4M
VW Grand California 600 2.0TDI 140kW 8G Aut FWD
CyberVic
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Patozzi 8. 3. 2012 15:49

Ahoj, díky všem za komentáře. Já jsem totiž teď zase narazil na nějakej test nové Alhambry 125 kW s DSG a ten člověk když to přeženu půl testu nemluvil o ničem jiném než o obrovských rozměrech toho auta, který prý dělají horor z každé manipulace s vozem ve městě, nedá se s tím prý zaparkovat a ve zbytku testu psal o tom, jak to klouže a jak se to neudrží na silnici při cestování v zimě (na sněhu atd.) - údajně je to auto na cestování v zimě úplně nevhodný.

A o těch prý gigantických rozměrech, které stěžují manipulaci s vozem ve městě, ostatně píšou pomalu v každém testu.

Člověka to vždycky trochu vystraší. Přitom mně to tak velký nepřijde. Když vezmu nějakej větší kombík, tak je to na délku pár centimetrů navíc a na šířku to samé. Já jsem si osobně při předváděcí jízdě vyprosil, abych mohl vjet do podzemních garáží v OC Chodov, a žádný zásadní problém s pohybem jsem tam nezaznamenal. Skoro bych řekl, že když jsem testoval S-MAXe, bylo to horší... Jenže to byla půlhodinová předváděčka, člověku to napoví, ale na případný problémy narazí až v praxi.
Patozzi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 8. 3. 2012 17:04

Pocity novinářů musíš pořádně filtrovat, je tam velké procento lam, co neumí jezdit, ale umí psát.
Ten test byl na netu? Jestli jo, pošli prosímtě odkaz, dík.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 8. 3. 2012 17:06

CyberVic píše:
...couvaci kamera me osobne v jakymkoliv aute prisla jako zbytecnost. Daleko lip zacouvam podle zrcatek, kde vidim kraje auta, coz je podstatny...


Já zase musím říct, že třeba u velkýho SUV je kamera k nezaplacení. Osobně hodněkrát ozkoušeno
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 8. 3. 2012 17:10

Na test se člověk musí dívat s určitým pochopením...
Novinář je placen za psaní a tak používá výrazy, které by normální člobvěk v daných situacích nepoužil, musí být vše x krát výraznější než je normální, takže dodávka je Sharan místo Transitu, co na tom, že transit je ve všech parametrech větší...

jasně, je blbé s velkým MPV parkovat a většinou s menším autem zaparkuješ dříve, ale s tím prostě musíš počítat, pak to problém není atd... Zvykneš si a nekoupit si auto jenom proto, že novinář někde něco napsal je blbost...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 8. 3. 2012 17:30

Mě se třeba blbě parkuje i s Fábií, se Sharanem bych už asi nezaparkoval vůbec
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Patozzi 8. 3. 2012 17:51

robbert píše:jasně, je blbé s velkým MPV parkovat a většinou s menším autem zaparkuješ dříve, ale s tím prostě musíš počítat, pak to problém není atd...


... tak jasně, ale neřikejte mi, že je takový rozdíl parkovat se Sharanem/Alhambrou a třeba S-Maxem, který jezdí všude hafo. A takový Mondeo kombi nebo Superb kombi nebo Volvo XC70 jsou už rozměrově taky skoro stejný...

-- 8. 3. 2012 18:00 --

Marek Zrak píše:Ten test byl na netu? Jestli jo, pošli prosímtě odkaz, dík.


Tady je ten test. Je to tam i ke stažení v PDF. Ale je to ve slovinštině nebo co je to za cizáčtinu, já si to házel do googlpřekladače. Nevím, jestli budeš mít chuť něco takovýho podstupovat. Já z toho měl pak voči na vrch hlavy :shock:
Patozzi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spitfireIX 8. 3. 2012 18:07

Tak jsem se díval, že je Superb o celých 16 mm kratší. Takže pokud je ze Sharanu líp vidět (což by i mohlo), tak se s tím bude parkovat líp.
spitfireIX
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 8. 3. 2012 18:16

Tak parkovat s Mondeem není žádná sranda. Ale lepší než s juniorem. Ale do města je fusionek super stroj
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spitfireIX 8. 3. 2012 18:19

To jsi asi neparkoval se Supem...
spitfireIX
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 8. 3. 2012 18:44

Co si stěžuješ, šak tam máš šenzóry :-P
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků