Sharan 2010

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod řidič Pavel 28. 2. 2012 19:02

Máš pocit, že když hodinu necháš běžet bufík, tak po nastartování motoru cítíš změnu než když bufík běžet před startem nenecháš? ;-)
U mně to po hodině běhu bufíka a následném startu vypadá tak, že teplotu oleje mám pod 50C (tj. MFA ukazuje --) a když si zobrazím v Android telefonu přes Torque aktuální teplotu vody, tak ji mám na stejné teplotě jako okolí.
Z toho soudím, že VW si tak věří motoru a jeho oleji, že bufík při vypnutém motoru zahřívá pouze kabinu (úspora paliva) a při startu motoru náběh teploty s bufíkem do pracovního režimu motoru je tak rychlý, že výrazně eliminuje dobu běhu motoru (resp. teplotu oleje) ve studeném režimu.
řidič Pavel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 28. 2. 2012 19:25

No je fakt, že jsem po startu nezaznamenal nijak rozdílný ohřev vody s bufíkem, nebo bez. Olej mi začne pravidelně zobrazovat 50st. asi po 4km jízdy.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Patozzi 28. 2. 2012 22:10

Prosím, smím se zeptat na něco z jiného soudku? Četl jsem dnes diskusi na nějakém německém webu zaměřeném na Sharan, Alhambru a Ford Galaxy. Několik lidí si tam stěžovalo, že jim v zimě už při teplotách cca pod -5 °C zamrzaly šoupací dveře - přimrzly a nešly otevírat. U většiny diskutujících se to stávalo hlavně na levé straně za řidičem. To mě jako potenciálního zájemce o nákupu Sharanu/Alhambry trochu děsí. Máte někdo taky takovou zkušenost?

A pak tam ještě někteří psali, že jim do auta zatékalo přes panoramatické střešní okno (které jsme kvůli dětem také chtěli). To je snad ještě horší. O tom jste někdo také někdy slyšeli?

Díky moc za odpovědi
Patozzi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 28. 2. 2012 22:46

Nic nemrzlo ani při -23st, panoramatické okno nemám. Nemáš na mysli minulou generaci? Se současnou nemá Galaxy nic společného, proto ten dotaz.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CyberVic 28. 2. 2012 22:50

...dvere mi neprimrzaly ani jedny, dokonce ani okna ne... stresni okno nemam, ale zatekat jim samozrejmne muze, ale vetsinou je to problem az po letech...
VW Touareg 3.0TDI 210kW 8G Aut 4M
VW Tiguan Allspace 2.0TDI 176kW DSG 4M
VW Grand California 600 2.0TDI 140kW 8G Aut FWD
CyberVic
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Patozzi 29. 2. 2012 01:06

Ne, stoprocentně se to týkalo současné generace, týkalo se to šoupacích dveří.

Bylo to na webu http://www.sgaf.de/, který se týká Alhamber, Sharanů i Galaxek všech generací, ale tahle konkrétní diskuse se týkala Sharanu současné generace...
Patozzi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod řidič Pavel 29. 2. 2012 18:30

Za sebe mohu říct, že panoramatický okno nemám, takže nemohu hodnotit, ale šoupačky byly naprosto bezproblémové i v těch největších mrazech.
Spíš bych tipoval problém v nějaké sérii nebo problém konkrétního kusu.
řidič Pavel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 1. 3. 2012 17:44

Cvičně jsem si spočítal poslední 2 nádrže po dotankování a vyšlo mi plus mínus autobus, že PP kecá o 4dcl méně. Ověřovali jste si to ještě někdo, resp. dá se překalibrovat, aby ukazoval přesněji?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Patozzi 2. 3. 2012 00:30

Tak jsem se dnes normálně ptal prodejce, kdybych Sharana objednal, jak dlouho bude trvat dodání. A on povídá, že když neobjednám něco blbého, na co je třeba momentálně restrikce, tak šest měsíců. Tak to je fakt pecka... :/ To jsem vážně nečekal.

A pak mi ještě říká známej co dělá v autopůjčovně, že teď zrovna objednávali Sharana pro tu autopůjčovnu, za nějakých velkoodběratelských podmínek či co, a že prý ho mají mít do 12 týdnů. To mají firmy pro objednání jiný dodací lhůty? To se mi nechce věřit. Slyšeli jste o tom někdy něco? Podle mě to není možný, předpokládám, že VW vyrábí v pořadí, v jakém dostane objednávky, ne?
Patozzi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 2. 3. 2012 08:05

Patty: Nevím, jak to je přesně u koncernu, ale tohle docela dost záleží na prodejci. Zpravidla mají prodejci objednána auta do výroby na sklad nebo jako předváděčky atd... A ty jako zákazník můžeš přijít v době, kdy to už nemohou změnit, nebo zrovna mohou být na řadě a prodejce může ještě nějakou konfiguraci změnit, takže se dostaneš hluboko pod nějakou dodací lhůtu...
Takto tento systém třeba funguje u Forda. A dokonce jsou i prodejci, kteří jsou schopni měnit pořadníky na auta s jinými, ale tohle se dělá jen pro důležité zákazníky třeba flotily, takže odpověď na tvou otázku zní ano, je to možné, jsou rozdíly u dodávek aut u jednotlivých prodejců i pro jednotlivé zákazníky...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Patozzi 2. 3. 2012 11:36

Aha, díky za odpověď. Každopádně pro mě znamená čekací lhůta 6 měsíců dost blbou zprávu. O něco líp je na tom prý Alhambra. Tam to může být až o 2 měsíce méně...
Patozzi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 2. 3. 2012 14:01

pokud nemáš super cenu, zkus jiného dealera... Případně mu pošli nabídku, kterou máš...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 2. 3. 2012 14:05

Já to nechápu, byl doma za 2 měsíce, že by se to za čtvrt roku tolik změnilo? Ještě minulý týden byla čekačka do 3měsíců,takže v reálu spíše ty 2 měsíce.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod řidič Pavel 3. 3. 2012 11:43

Marek Zrak píše:Cvičně jsem si spočítal poslední 2 nádrže po dotankování a vyšlo mi plus mínus autobus, že PP kecá o 4dcl méně. Ověřovali jste si to ještě někdo, resp. dá se překalibrovat, aby ukazoval přesněji?

Já to bohužel neměl šanci zatím měřit. Doteď používám denně bufíka a ten se do průměrné spotřeby nepočítá. Musím počkat až bude teplo, pak budu zkoumat přesnost MFA. :-)
Patozzi píše:Tak jsem se dnes normálně ptal prodejce, kdybych Sharana objednal, jak dlouho bude trvat dodání. A on povídá, že když neobjednám něco blbého, na co je třeba momentálně restrikce, tak šest měsíců. Tak to je fakt pecka... :/ To jsem vážně nečekal.

Já objednával 15. března, dodáno 14. září. Takže skoro na chlup půl roku. :-\
Patozzi píše:To mají firmy pro objednání jiný dodací lhůty? To se mi nechce věřit. Slyšeli jste o tom někdy něco? Podle mě to není možný, předpokládám, že VW vyrábí v pořadí, v jakém dostane objednávky, ne?

Ano i ne. Každý stát, každý dealer, dostane přidělené tzv. timesloty ve výrobě. Mě se třeba zrovna stalo, že v době kdy jsem objednával, tak ČR mělá vyčerpané timesloty na hodně dopředu, takže jsem dostal auto do výroby až v srpnu. Pokud půjčovna provedla větší objednávku (a objednali také holoverze, s minimem doplňků - kvůli logistice), tak VW mohl klidně držet timesloty (pokud o objednávce ví předem, ale objednává se později) a v okamžiku objednávky již bylo jen 12 týdnů do výroby v rezervovaných timeslotech. Nebo také může nějaká auta přesunout na později a "vložit" prioritní objednávku.
Tohle se přesně stalo s policejními Passaty. VW držel timesloty, když vyhrály Passaty, tak od objednávky do výroby už je jen pár týdnů (a ostatní zákazníci se diví, jaktože jim dodat 4Motion Passata trvá přes půl roku).
řidič Pavel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maxi99 6. 3. 2012 19:37

Marek Zrak píše:Cvičně jsem si spočítal poslední 2 nádrže po dotankování a vyšlo mi plus mínus autobus, že PP kecá o 4dcl méně. Ověřovali jste si to ještě někdo, resp. dá se překalibrovat, aby ukazoval přesněji?

Moje zkušenost je, že v létě, když neběží příhřev tak palubní počítač "kecá" o cca 6dcl. V zimě o trošku víc (na 20tis. km). Je to i vidět u měření spotřeby na www.spritmonitor.de, kde lze porovnat naměřenou spotřebu s palubním počítačem.
Maxi99
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků