Sharan 2010

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 24. 10. 2011 22:22

Já určitě nemám v plánu kupovat samozacelovací ani letní, natož zimní. Koupím sadu pro opravu průrazů, spray a kompresorek. V horším případě bude muset pomoci přítel na telefonu :-) Je to šílené, že se nedá dokoupit rezervní kolo s držákem, ani jako příplatková výbava.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 25. 10. 2011 07:37

A co budeš dělat, když poškodíš i rezervu? Myslím, že dojezdové kolo musí jít koupit... Jako náhradní díl...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod řidič Pavel 25. 10. 2011 18:23

robbert píše:A co budeš dělat, když poškodíš i rezervu?

Zavolám asistenční službu VW, aby mi přivezli novou gumu. ;-) Asi právě proto je v ceně Sharanu. :D
řidič Pavel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 25. 10. 2011 18:47

Nejde koupit v příslušenství (jako n.d. asi jo, ovšem nevím proč bych to dělal), ale to je vedlejší, řeším, že nejde dokoupit verze s držákem rezervy, koupit kolo je to nejmenší zlo.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maxi99 8. 11. 2011 20:03

Ahoj, neřešil jste někdo problém s hlasovým vytáčením přes Bluetooth sadu? Od MR 2012 modul bluetooth umožňuje hlasové ovládání, které funguje skvěle, ale mám problém s vytáčením kontaktů v případě, že obsahují více čísel (domů, práce, kancelář,...). Někdy to funguje na 100%, ale většinou ne (resp. když to funguje, tak do vypnutí zapalování, po opětovném zapnutí zase nic). Většinou ale nefunguje :-( Autorizovaný servis si neví rady....

Neobjednával jste někdo plasty na 5. dveře, aby Vám při velkém dešti nestékala voda kufru ? V DE stojí asi 2,5EUR, ale ještě jsem neměl čas se zastavit v servisu, zda to dokáží objednat.
Maxi99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 8. 11. 2011 23:00

Dej vědět, jak si s plastama do kufru pochodil, docela užitečná věcička.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maxi99 9. 11. 2011 19:26

Pro případ, že by někdo chtěl řešit vodu stékající při dešti do kufru z 5. dvěří, tady jsou katalogová čísla na objednání (levá a pravá strana):
7N0 827 057D Index: 9B9
7N0 827 058D Index: 9B9
Poslední cena v DE byla 2,40EUR za kus. Instalace je záležitostí maximálně 2 minut.

-- 9. 11. 2011 20:44 --

Nemáte už někdo zkušenost s doplňováním ADBLUE ? Čerpací stojany jsou většinou na větších čerpacích stanicích na dálnici, kanystry jsem už viděl i na menších pumpách. Každopádně cenový rozdíl stojan x kanystr x doplnění u dealera je několikanásobek ;-)
Maxi99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomas_2002 9. 11. 2011 22:35

Klidně tam nalej jaký ad-blue se ti bude líbit. Je to vcelku jedno - je to jen syntetická močovina. Jen si dávej pozor při nalévání :-)
Tomas_2002
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod George_Couser 9. 11. 2011 23:36

Maxi99 píše: Každopádně cenový rozdíl stojan x kanystr x doplnění u dealera je několikanásobek ;-)



Jen pro zajímavost - kolik to kde stojí a kolik to děla v přepočtu na km? Nějak jsem se o to dosud nezajímal...
George_Couser
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod řidič Pavel 10. 11. 2011 21:51

Maxi99 píše:Ahoj, neřešil jste někdo problém s hlasovým vytáčením přes Bluetooth sadu? Od MR 2012 modul bluetooth umožňuje hlasové ovládání, které funguje skvěle, ale mám problém s vytáčením kontaktů v případě, že obsahují více čísel (domů, práce, kancelář,...). Někdy to funguje na 100%, ale většinou ne (resp. když to funguje, tak do vypnutí zapalování, po opětovném zapnutí zase nic). Většinou ale nefunguje :-( Autorizovaný servis si neví rady....

Používám BT sadu s Nokií E-52 v režimu vzdálené SIM (ne klasický HF režim) a vše funguje jak má. Pokud má kontakt více telefonů, tak se mě to po vyslovení jména zeptá "Na mobil nebo v práci?", já odpovím např. "Na mobil" a číslo se začne vytáčet. Pouze pokud kontakt má více stejných typů čísel (tj. např. Mobil a Mobil), tak mi to řekne "Vyberte číslo manuálně" a na palubáku kurzorem potvrdím žádané číslo. Sice píšeš "více čísel - domů, práce, kancelář", ale nemáš právě problém třeba v tomto, že více čísel u kontaktu máš jako stejný typ? Tj. u někoho máš mobil a kancelář, ale obojí máš jako číslo typu mobil?
George_Couser píše:Jen pro zajímavost - kolik to kde stojí a kolik to děla v přepočtu na km? Nějak jsem se o to dosud nezajímal...

Záleží na množství. Dnes na D5 u Berouna jsem na stojanu viděl cenu asi 16,- Kč za litr. Když jsem zadal do zbozi.cz "AdBlue", tak ti levnější (http://www.prokap.cz/AdBlue) nabízí 1 litr za 3,95 Kč při odběru cisterny, až po 11,50 Kč u 10l kanystru. Sice u prodejce jsem se neptal (Porsche Auto), ale osobně tipuji, že od nich bude 1 litr aspoň za 40,- Kč.
Jinak u Sharana uvádí, že 17l nádrž močoviny by měla vydržet na 15 tisíc km. Cenu na 1 km si jistě spočítáš sám.
Za 7 týdnů mám najeto 7 tisíc, takže tipuji, že o Vánocích budu muset dolívat močovinu. U Porsche to jistě dělat nebudu, tak to nejprve zkusím u pumpy, předpokládám, že tam je klasický stojan s pistolí, akorát místo nafty to čůrá močovinu. Hlavně si nesmím nakapat na plasty nebo kobereček v kufru, varovali mě několikrát, že to nejde spravit/vyčistit, je to "skorožíravina". Pokud pistole bude kapat nebo vypadat podezřele, radši si přes net koupím 18l kanystr, trychtýř s hadicí a naleju to doma.
Maxi99 píše:Pro případ, že by někdo chtěl řešit vodu stékající při dešti do kufru z 5. dvěří...

Nemáš foto?
řidič Pavel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maxi99 11. 11. 2011 00:00

To: řidič Pavel
Handsfree - Používám HTC Desire (Android) a ten umožňuje pouze režim Handsfree (nemá režim rSAP - vzdálená SIM). Přesně jak to popisuješ to chodí i v režimu Handsfree, ale asi 1x týdně a pouze do vypnutí zapalování. Tj. když to má světlý den, tak funguje perfektně.Většinou ale ne.

Adblue - přesně jak píše - cena AdBlue ze stojanu u pumpy mezi 7-15Kč, kanystr u pumpy 10l cca 430Kč (shell) a u dealera to je navíc práce min. 250Kč. Tj. u pumpy pořídíš 15l do 200Kč, u dealera počítám cca 900-1000Kč. Jinak podle zkušeností na fóru v DE vydrží adblue cca 12 - 22 tis. km v závislosti na stylu jízdy, průměrně kolem 15-17 tis.
Maxi99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 11. 11. 2011 01:20

Slyšel jsem takový drb, že AD blue u stojanu se moc netočí, je tam dlouho a váže se v něm voda. Údajně je bezpečnější tankovat z kanystru.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod řidič Pavel 11. 11. 2011 07:22

Maxi99 píše:To: řidič Pavel
Handsfree - Používám HTC Desire (Android) a ten umožňuje pouze režim Handsfree (nemá režim rSAP - vzdálená SIM). Přesně jak to popisuješ to chodí i v režimu Handsfree, ale asi 1x týdně a pouze do vypnutí zapalování. Tj. když to má světlý den, tak funguje perfektně.Většinou ale ne.

Tak je otázkou, zda to špatné chování BT sady je způsobenou jiným profilem (HF místo rSAP) či telefonem. Pokud máš rootnutý Desire (nebo by ti rootnutí nečinilo problémy), můžeš zkusit aplikaci http://www.android-rsap.com, která ti implementuje rSAP profil do telefonu a můžeš to zkusit provozovat v rSAP profilu. Výrazně se ti zlepší signál (osobní zkušenost) a sníží spotřeba baterky v telefonu (vypnutý rádiový modul).
Marek Zrak píše:Slyšel jsem takový drb, že AD blue u stojanu se moc netočí, je tam dlouho a váže se v něm voda. Údajně je bezpečnější tankovat z kanystru.

Přijde mi to jako drb. Už chemické složení napoví, že AdBlue obsahuje 67,5% vody. Pochybuji, že při tomto složení bude ještě vázat další vodu ze vzduchu.
řidič Pavel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maxi99 13. 11. 2011 20:58

řidič Pavel píše:Tak je otázkou, zda to špatné chování BT sady je způsobenou jiným profilem (HF místo rSAP) či telefonem. Pokud máš rootnutý Desire (nebo by ti rootnutí nečinilo problémy), můžeš zkusit aplikaci http://www.android-rsap.com, která ti implementuje rSAP profil do telefonu a můžeš to zkusit provozovat v rSAP profilu. Výrazně se ti zlepší signál (osobní zkušenost) a sníží spotřeba baterky v telefonu (vypnutý rádiový modul).

Díky moc, odkaz na rSAP na androidu jsem znal, jenom se mě nechtel dělat root ;-) Včera root udělán včetně instalace rSAP, ale bohužel BT sada v autě asi nepodporuje rSAP (zkoušel jsem i starou E65 v rSAP režimu a nic). Asi ještě upřesnění - nemám Sharan, ale Alhambru - asi další z malých rozdílů mezi modely - ještě to příležitostně zkusím někdy ověřit v servisu ;-)
Maxi99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod řidič Pavel 14. 11. 2011 17:25

Je mi divné, že by u bluetooth hf u sesterského modelu (a to ještě za tučný příplatek) byla jen PLUS hansfree (pouze HF profil) a u Sharana zase jen PREMIUM (HF+rSAP profil).
Když si v palubáku projdeš nastavení telefonu, nenajdeš tam přepínání mezi HF a rSAP (v jejich terminologii přepínání mezi režimem Handsfree a režimem Vzdálené SIM)?
řidič Pavel
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků