Servisování auta v Německu

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Snail 15. 9. 2009 19:59

Bylo mi doporučeno, abych zvážil servisování auta v Německu kvůli lepší kvalitě servisu.
Víte o nějakém servisu blízko hranic, kde by mluvili anglicky (německy se sice domluvím, ale tak maximálně v obchodě) nebo česky :mrgreen: ?
Mimochodem, to ML je koupený v roce 2008 v D a měla by na něj v D platit šestiletá záruka ??? Nezanikla prodejem do ČR?
Kalousek: "Jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy (Rath) se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat"
Snail
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 15. 9. 2009 20:41

Kolega jezdí s eMLem do Drážďan.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snail 15. 9. 2009 20:43

Zkusíš, prosím, zjistit detaily (www stránky, tel. apod)? Drážďany jsou kousek a kdyby na auto platila německá záruka, rozhodně by se to vyplatilo.
Kalousek: "Jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy (Rath) se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat"
Snail
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 15. 9. 2009 20:45

Zítra se ho zeptám
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 15. 9. 2009 20:45

Zaruka je celoevropska, takze v tomhle bych nevidel problem. Vzhledem k tomu co jsem zaslechl o ceskych servisech Mercedesu, tak chapu tvoji potrebu. :-) Jinak i u Toyoty se vyplati jezdit do Nemec, polovicni ceny, dvojnasobna kvalita.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snail 15. 9. 2009 20:53

EDIT: nemyslel jsem záruku, ale 6ti letý servis v ceně, který poskytuje MB. V čr od roku 2009 tuším, předtím byl za příplatek, ale v D snad (JPP) byl standardem již několik let. Auto jsem nekupoval sám ale mám ho přes jednu firmu, takže jsem tyto informace nemohl zjistit před koupí
Kalousek: "Jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy (Rath) se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat"
Snail
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 16. 9. 2009 07:43

Snail píše:Zkusíš, prosím, zjistit detaily (www stránky, tel. apod)? Drážďany jsou kousek a kdyby na auto platila německá záruka, rozhodně by se to vyplatilo.

Tak jsem zjistil, že jezdí sem

Daimler AG
vertreten durch Mercedes-Benz Vertriebs GmbH, Niederlassung Dresden
Fritz-Meinhardt-Straße 1
01239 Dresden
Tel. +49 351 28220
Fax +49 351 2822 119
E-Mail:
marketing.dresden@mercedes-benz.com

Ptal jsem se ho na tu záruku a i když má předváděčku z Německa, zakoupené prostřednictvím zdejšího dealera, tak má záruku pouze 2 roky
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomlaurin 16. 9. 2009 07:49

Kamarád bydlí v bambergu a do MB zajede občas i s W124 (předtím měl u nich koupene nove E270CDI, A200CDI) a když mě řiká co dostal zadarmo, navíc atd. tak se nestačím divit. Naposledny nové přední gumy, protože v jedné měl řebik :-D
O kvalitě asi není potřeba ani mluvit, ta bude diametrální od nás, když přijedu pro nějaký díl k žižákovi a slyšim ty otázky a vidim vzhled techniků, těm bych nesvěřil ani trojkolku :-D
Volvo V70 je nejporuchovější auto na světě. Ani 15let starý fiat se mu nedokázal vyrovnat.
tomlaurin
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod equipe 17. 9. 2009 12:11

s tím naprsto souhlasím... nemáte někdo zkušenosti s rakouskem? zdá se mi, že jsou tam ceny aut vyšší jak v německu, nevím jak servis. do německa mám moc daleko
equipe
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snail 17. 9. 2009 12:26

OK, díky, aktuální to bude na jaře/létě 2010 tak bych to zkusil zorganizovat
Kalousek: "Jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy (Rath) se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat"
Snail
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fahrer 17. 9. 2009 13:28

Nevíš proč jezdí do Drážďan? Já uvažoval o Pirně. Tak jen jestli proti ní nemá nějaký špatný info.
fahrer
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Mikey89 7. 10. 2009 15:51

tomlaurin: Jeden můj známý s W124 taky bydlí v Bambergu..... Není ten jeho Med náhodou diesel a neleje do toho rostlinnej olej? :D
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1AI5689 8. 4. 2010 09:28

Kolega měl rozbitýho opla v A a jestli sem se blbě nedíval na fakturu tak ve značkovém servisu v Innsbrucku si počítají hodinu práce bez dph 7.5eura ??? Přijde mi to nemožné
1AI5689
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomlaurin 8. 4. 2010 10:48

Mikey89 píše:tomlaurin: Jeden můj známý s W124 taky bydlí v Bambergu..... Není ten jeho Med náhodou diesel a neleje do toho rostlinnej olej? :D


Tomu řikám opožděná odpověď... :hm
Ne tenhle je na svého diesla hodný... Olej tam liju já jako že jsem socka :-D
Volvo V70 je nejporuchovější auto na světě. Ani 15let starý fiat se mu nedokázal vyrovnat.
tomlaurin
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepek 8. 4. 2010 10:54

1AI5689 píše:Kolega měl rozbitýho opla v A a jestli sem se blbě nedíval na fakturu tak ve značkovém servisu v Innsbrucku si počítají hodinu práce bez dph 7.5eura ??? Přijde mi to nemožné

Nebylo to spíše jen DPH? :shock:
pepek
Poslední varování

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků