OII RS alebo OII Scout?

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

RS, nebo SCOUT?
RS TDI 125 kW 22 %  38%  [ 22 ]
SCOUT TDI 103 kW 35 %  61%  [ 35 ]
Celkem hlasů : 57

Odeslat příspěvekod jurkoboss 1. 9. 2007 08:21

Ahoj,

riešim dilému, čo je výhodnejšie kúpiť?
Sportovo ladenu RS alebo SUV Scout?

Dlho som bol rozhodnutý pre RS, ale teraz sa mi pozdáva aj ten Scout. Motorizáciu by som bral 2,0 TDI ako u RS tak aj u Scouta.

Najazdím ročne tak 25 000 km, velkú časť po diaľniciach.
Na tie diaľnice je asi lepšia RS, Scout ma oslovil najmä tým 4x4, v zime je asi omnoho bezpečnejší, nielen na hory (v zime chodievam lyžovať), ale aj v bežnej premávke.

Bežnú OII 4x4 nemusím, chcem sa trosku odlišovať od bežných modelov.

Toto auto by som chcel už na dlhšiu dobu, 5 rokov, preto už zvažujem všetky "pre a proti", ak by som si chcel už založiť aj rodinu a podobne.

Prosím , dajte Vaše názory

DAKUJEM
jurkoboss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NiceOne 1. 9. 2007 08:34

Vzal bych Eleganci, ...na tyto zazraky bych se vyprdl.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 1. 9. 2007 08:41

Zober Subaru Forester 2.5... Rýchlejšie ako RS, terénnejšie ako Scout...
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David T. 1. 9. 2007 08:41

Obě verze jsou super. Vlastně je to nejlepší co může škodovka nabídnout takže ani v jednom případě neuděláš chybu. Hlavní rozhodnutí ale bude na tobě. Záleží jaký si řidič, zda raději rychlejší jízdu nebo pohodička a nakolik by jsi scouta využil. Pokud budeš volit TDi tak ve scoutu je 103kw a v RS je 125Kw. Kdyby se zde hlasovalo tak dávám bod RS ( to je má láska ale s benzínem) ale i po scoutu se rád otočím.
Superb Sportline 2.0 Tsi 206kw 4x4
David T.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Iceman_21 1. 9. 2007 08:49

jedine scouta :) v zime je to parada a kdyz vice lidi stoji ty jedes :)
Expert na granule 8-D na vaření :D a kosmetiku psí i lidskou :mrgreen:
Iceman_21
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Iceman_21 1. 9. 2007 08:52

u kazdeho auta jsme meli snizeny podvozek, je to padara auto sedi, ale pri parkovani dost casto chytam predkem o obruvniky. Nemuzu vzdy zajet az nadoraz
Expert na granule 8-D na vaření :D a kosmetiku psí i lidskou :mrgreen:
Iceman_21
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David T. 1. 9. 2007 08:54

Iceman_21 píše:jedine scouta :) v zime je to parada a kdyz vice lidi stoji ty jedes :)


Záleží na podmínkách, já jsem z jižní moravy a využil bych to minimálně. Pokud to ale využíje tak proč ne.
Superb Sportline 2.0 Tsi 206kw 4x4
David T.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Posraldescu 1. 9. 2007 09:21

David T. píše:
Iceman_21 píše:jedine scouta :) v zime je to parada a kdyz vice lidi stoji ty jedes :)


Záleží na podmínkách, já jsem z jižní moravy a využil bych to minimálně. Pokud to ale využíje tak proč ne. /quote]


Já jsem taky z JM a musím říct, že HALDEX II je super i na suchu a mokru. Razantní rozjezdy bez hrabání (v rámci možností chrochro motoru), neutrální chování v zatáčkách, vyšší světlá výška ...
Chce se to se čtyřkolkou projet a potom porovnávat.

Moje doporučení je jednoznačně SCOUT, nebo Elegance 4x4 ... RS je IMHO už moc tuzingové auti.
Každej nemůže bejt chytrej, ti hloupí musejí dělat výjimku, poněvadž kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej (Švejk)
Posraldescu
Avatar roku 2011
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukino 1. 9. 2007 09:33

Tak predne, Scout neni SUV, Scout je "prismrncla" Octavka 4x4 tusim s o 17mm zvysenym podvozkem.
Stejnetak RS TDI neni buhvico sportovniho, je to bez nadsazky "jen" o neco rychlejsi rodinny auto, s pozmenenym naraznikem, dvema logy navic a sportovnima sedackama.
Ja bych rozhodne volil Scout. Na mnohe "rady" tipu "u nas je snih jen 2 tydny v roce, na co ti je 4x4" nedej, opravdu 4x4 je super, ani tak nejde o to, ze s 4x4 mas mensi sanci ze zustanes stat v kopci na ujezdenem snehu, sikovny ridic to vyjede i bez 4x4, tady jde o to, ze pri jizde na takovem povrchu jedes vice v klidu. Narozdil od predo/zadokolky si nemusis davat tolik pozor na citlivou praci s plynem, nemusis premyslet, jestli kdyz ted v tom kopci zastavis, jestli se potom rozjedes, kdyz se dostanes do problemu, auto lze lepe korigovat a tak podobne. Vim o cem mluvim, najezdil jsem spousty kilometru na Allroadu, coz je pravda Torsen, ale predpokladam, ze Haldex vyse popsane zvladne tez.
Oproti tomuto RS nabizi "jen" o neco vice vykonu, tvrdsi podvozek a malinko jiny vzhled.
Samozrejme zalezi na preferencich toho ktereho soudruha, ale z meho pohledu nabizi Scout mnohem vice benefitu, nez RS, pro me by to byla jednoznacna volba.
Lukino
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0II - RS 1. 9. 2007 09:35

Ja mam Rsko - bracha ma Scouta - je to o tom co preferujes. Kazde auto ma neco - spis se rozhodni podle toho jake mas zivotni kredo - ja vzdycky mel rad limu a SUV se mi nelibilo - brachovi so ojk nic moc nelibila ( rsko toleroval ) dokud neudelali scouta. Spis se bez s obema autama projet - je tam dost velky rozdil.
s Rska je agresivnejsi v zatackach jistejsi a pocit z jizdy v ni je jednoznacne sporotvnejsi na druhou stranu citis "kazdou" a je tezke se udrzet a jet takovou tu rodinnou pohodivckovou jizdu 130 a koukat po krajine. ( zimu zvladla v poho - dobre gumy a jde to )
Scoutik me prekvapil jak paradni podvozek to je - super pohodicka, hodne komfortni a vytahli jsme to i do bahnitejsiho terenu ( nebyl to zadny extrem ) ale ani jednou nezavahal. Ale to auto me spis ukolebava k takove klidne prijemne jizde. Kdyz jedes rychle jedes rychle a to to auto umi ale ne sportovne. ( zimu to jeste nejelo - tak nevim )
Rozdil v motorizacich je odpovidajici tomu zamereni auta. Oba to mame ciple on na 125 ja na 142 kW ale oboje stacilo i v zaklade.
Posledni poznamka ta cena je hodne stasidelna ale jestli mas nejaky "zprateleny" autosalon tak ti můžou dát hodně slevu já jsem v souhrnu obe auta pořídil v prumeru o 100 000 Kc levněji ( musí mít asi velkou volnost od škodovky - jinak si to vysvětlit neumim )
Doufam ze ti muj amatersky popis pomohl ale hlavně nečum do tabulek a oběma auty se projeď pak se rozhodneš velmi jednoduše.
0II - RS
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Posraldescu 1. 9. 2007 09:36

brasci píše:Zober Subaru Forester 2.5... Rýchlejšie ako RS, terénnejšie ako Scout...t/quote]


To je jiná liga, on chce chrochrochro ;)
Každej nemůže bejt chytrej, ti hloupí musejí dělat výjimku, poněvadž kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej (Švejk)
Posraldescu
Avatar roku 2011
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0II - RS 1. 9. 2007 09:37

Jo a ještě se nenech odradit lidmi co sem budou psát a pomlouvat, (protože většina z nich v tom ani neseděla a jen sežrala chytrost světa ) holt závist je závist, nato si ale budeš muset zvyknout obzvlášť až si ho dovezeš domů :-D
0II - RS
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jurkoboss 1. 9. 2007 10:13

Lukino: Ja viem, že RS nie je original športová kára a Scout nie je original terénny voz.

Chcem si kúpiť niečo, čomu môžem povedať, že slušné rodinné auto. Inak by som sa pozeral asi po niečom inom.

Som rád za Vaše názory, hlavne to porovnanie, či sa mi oplatí vziať to 4x4, alebo nie, ale asi je to tak, že ak to aj človek nevyužíva každodenne, upokojuje už len ten pocit určitej bezpečnosti a rezervy, ktoré to auto dáva.

Či mám teraz vyhranený profil, čo chcem, tak teraz fakt neviem.
Páči sa mi jazdiť aj športovo, ale rád jazdím aj s istotou, že ma to niekde nenechá.
Teraz mám upravovaného Opla so zníženým podvozkom, takže viem aké sú výhody a nevýhody takéhoto auta.

V RS som sa už viezol, vcelku sa mi páčilo, v Scoute som zatial len sedel v autosalóne, budem musieť ísť to fakt omrknúť na nejakej predvádzačke.
Ide mi len o to, či mi ten cenový rozdiel skutočne stojí za to a priplatiť niečo viac za 4x4, na úkor dynamickej jazdy.

Ešte raz ďakujem za Vaše príspevky
jurkoboss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukino 1. 9. 2007 10:25

jurkoboss: I pres to ze nejsou oba vozy "pravym derivatem" sportovnosti, respektive uzitkovosti, nerad bych, aby byl muj prispevek pochopen spatne :) Obe auta povazuji za hodne dobra ve svych kategoriich. Jak pises, bez se svezt i se Scoutem a pak budes mit vice jasno. Ja jsem te povahy, ze bych mel radeji univerzalnejsi auto, nez rychle auto, takze ja za sebe bych sel do Scouta :wink: kazdopadne at se rozhodnes tak ci tak, preju hodne stesti s novym autem :)
Lukino
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LADAK 1. 9. 2007 10:47

Já jsem zkoušel v jeden den RS(silnice druhé a třetí třídy u Mladé Boleslavi) a SCOUT (Cesta na Ještěd a zpět)....musím říct RS má rozhodně tvrdší podvozek, ale nic v čem by člověk trpěl - SCOUT má podvozek komfortněji naladěn o něco měkčí než normální 2,0TDI....

výkonově RS má dostatek výkonu, zátah na 2 a 3 je slušný - SCOUT je znát rozdíl proti 2,0TDI už na 4ku má motor s autem dost práce (přirovnal bych zátah na 4 s O1 110TDI)....

já jsem plně rozhodnut pro RS
LADAK
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků