Rudé odbory ve Škodovce vyhrožují časově neomezenou stávkou

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Připadá vám požadavek na 24% meziroční nárůst mezd jako adekvátní?
ANO 21 %  16%  [ 21 ]
NE 108 %  83%  [ 108 ]
Celkem hlasů : 129

Odeslat příspěvekod germi123 7. 4. 2007 14:19

Třeba v tom je i havárka +servis :-)
germi123
Servismen

Odeslat příspěvekod jamal 7. 4. 2007 14:25

toje nesmysl
JAMAL for MM
jamal
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kubax 7. 4. 2007 14:29

germi123 píše:Třeba v tom je i havárka +servis :-)-/quote]

pisou "povinne ruceni"..ale je to mozny je to je "all risk"...

EDIT: jeste k clanku: "stahenj jak pes", nejakej cas jsem ve skodovce stravil jako zamestnanec externi firmy a ze by se "delnasove" predreli rict nemuzu...jedine tak prace na svarovne, tam to je fakt hrozny, lae na montazi, motorarne apd..neni to fyzicky narocna prace, je to jen "pakarna" ze dela furt to samy...ale to nic nemeni na tom ze ve tam nikdo nenuti pracovat, kdyz si mysli ze ho malo platej at jde zkusit makat jinam, za tuhle praci nikde vic nedostane...
Kubax
Nákupčí roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SKAJA 7. 4. 2007 16:11

Taky se nesmí zapomínat na to, jaký tam mají parádní prostředí, teplíčko, pod střechou, jídlo dostanou, auto jim půjčí za pár korun, půjčku si můžou vzít na bydlení téměř bezúročnou...kde ti dnes firma dá půjčku?? Kde ti půjčí auto?? NIKDE!! Ve spoustě rodin makají oba dospělí a tak tak vyžijou a tady stačí, aby chodil do práce jeden a mají peněz na tolik věcí, o kterých se jiným ani nezdá, když například oba pracující dělají za minimální mzdu, což je běžné, kolik jim zbyde?? ...jistě, každý křičí, že má málo, když má šanci, že si tím polepší, ale dost mě vytáčí jak tady "ti poslední" ve fabrice vykřikují, že oni to celý živý, že oni jsou ti důležití a nikdo jiný...to mi připadá jako velká najivita nebo blbost a podlehnutí davu, aniž by ten člověk o tom přemýšlel...

Ale písničku mají parádní, skoro mě až mrzí, že nejsem Jahn a nemůžu to poslouchat naživo, docela bych si na to provokativně zatancoval s Wittigem někde na balkóně pentagonu Mr. Green
OII 2.0TDI - dlouhodobá spotřeba 9,8l/100km
SKAJA
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelcent 7. 4. 2007 16:18

Po přečtení diskuze mám pocit, že tu jsou jen samí manageři. Myslím si, že když firma vydělává,každý zaměstnanec by měl mít nárok na nějaké zvýšení platu.Nejspravedlivější mi připadá jednotně,všem,dělníkům,THP,managerům,vedení přidat stejně,třeba 10%. Ne dělníkům,THP 5% a zbytku 15 a více.Jak už tu někdo psal obě skupiny by bez té druhé měly h...o. Co se týká náročnosti práce ve Škodovce - nesuďme něco co jsme sami nezkusili.Netvrdím,že se udřou k smrti,ale med to taky není. Podmínky k práci taky nejsou špatné - hodnotím to co jsem viděl z exkurze na nové montážní hale Fabíí - jak je to jinde nevím. Znám daleko horší podmínky k práci, za horších platových podmínek a s horší směnností než jsou pravidelné tři směny a jedná se o daleko větší světovou,velmi dobře prosperující firmu.
Odbory jsou dobrá věc,když tam jsou ve vedení dobří lidé s rozumem.Pochybuju,že se nějaký ředitel bude bavit s dělníkem o jeho požadavcích,problémech.Nebude, ale s odbory ano.A proto odbory by měly být a fungovat.
Diskutabilní je snad jen to jestli jediná jejich práce je vyhrožovat stávkou když vedení nepřidá xx% na platech.To mi jako diskuze nepřipadá. Ale jinak jim fandím a věřím,že pro škodováky dohodnou slušné zvýšení tak 10%. Já bych to bral.
obyčejný uživatel
pavelcent
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SKAJA 7. 4. 2007 17:16

pavelcent: V tom je problém, já myslím, že 10% a možná i více už Škoda nabídla, ale oni si usmysleli svoých 17% nebo kolik a od toho nechcou ustoupit a to mi připadá přinejmenším trošku absurdní, pochopitelně nikdo nechce, aby dělali zadarmo, vždyť čím více peněz vyplatí Škoda českému zaměstnanci, o to méně jich odteče do Německa a to je správné, ale na druhou stranu musí mít obě strany rozum a ten IMHO odborovým předákům schází.
OII 2.0TDI - dlouhodobá spotřeba 9,8l/100km
SKAJA
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 4. 2007 17:45

SKAJA píše:pavelcent: V tom je problém, já myslím, že 10% a možná i více už Škoda nabídla, ale oni si usmysleli svoých 17% nebo kolik a od toho nechcou ustoupit a to mi připadá přinejmenším trošku absurdní, pochopitelně nikdo nechce, aby dělali zadarmo, vždyť čím více peněz vyplatí Škoda českému zaměstnanci, o to méně jich odteče do Německa a to je správné, ale na druhou stranu musí mít obě strany rozum a ten IMHO odborovým předákům schází.u/quote]

Zatím se nedá hovořit o nějaké zvláštní neústupnosti ani jedné strany.V okamžiku pokud už dojde přímo ke stávce bude jasné,že se prostě nějaká chyba stala.Jinak na tom,že jednání pokračuje do poslední chvíle není nic nenormálního,obzvlášť když dohoda je závazná pro obě strany na dva roky.
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 4. 2007 17:56

To pavelcent:vyhrožování stávkou jestli je morální nebo ne je otázka,ale znáš jiný argument na který by vedení škodovky slyšelo?Jinak pokud nedojde ke shodě v kolektivním vyjednávání je stávka naprosto legální spůsob/taky jediný/které odbory mají.
anonymni

Odeslat příspěvekod pavelcent 7. 4. 2007 18:18

V tom s tebou naprosto souhlasím, ale nějak si nedokážu představit,že vedení Škody by si neumělo spočítat, kolik je ta stávka bude stát. Na druhou stranu jestli odbory odmítly 10% a trvají stále na 17% jinak stávka, tak jsou fakt asi trochu mimo mísu. Je to jen můj názor - třeba jim to vyjde, ale všeho moc škodí. A to jsem odborář. :hm
obyčejný uživatel
pavelcent
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kubax 7. 4. 2007 18:27

pavelcent píše:V tom s tebou naprosto souhlasím, ale nějak si ib]nedokážu představit,že vedení Škody by si neumělo spočítat, kolik je ta stávka bude stát.b/b] Na druhou stranu jestli odbory odmítly 10% a trvají stále na 17% jinak stávka, tak jsou fakt asi trochu mimo mísu. Je to jen můj názor - třeba jim to vyjde, ale všeho moc škodí. A to jsem odborář. :hm

no na montazi octavie to je zhruba 1mega za hodinu....
Have you tried turning it off and on again ???
------------------------------------------------------
Kubax
Nákupčí roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 7. 4. 2007 18:33

pavelcent píše:Po přečtení diskuze mám pocit, že tu jsou jen samí manageři. Myslím si, že když firma vydělává,každý zaměstnanec by měl mít nárok na nějaké zvýšení platu.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 4. 2007 18:33

pavelcent píše:V tom s tebou naprosto souhlasím, ale nějak si nedokážu představit,že vedení Škody by si neumělo spočítat, kolik je ta stávka bude stát. Na druhou stranu jestli odbory odmítly 10% a trvají stále na 17% jinak stávka, tak jsou fakt asi trochu mimo mísu. Je to jen můj názor - třeba jim to vyjde, ale všeho moc škodí. A to jsem odborář. :hml/quote]

Já myslím,že obě dvě strany si velice dobře uvědomují co by to stálo kdyby se skutečně stávkovalo.Škodu velké peníze a vedení odborů značný pokles popularity mezi pracovníky škody v případě prohrané stávky.Proto i přes silné slova mají obě strany eminentní zájem na shodě.Jinak pokud bude ta lepší varianta tak s hlediska prestiže obou stran bude dohoda na poslední chvíli.
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 4. 2007 18:42

p0etrik píše:
pavelcent píše:Po přečtení diskuze mám pocit, že tu jsou jen samí manageři. Myslím si, že když firma vydělává,každý zaměstnanec by měl mít nárok na nějaké zvýšení platu.
anonymni

Odeslat příspěvekod Kubax 7. 4. 2007 18:44

PaulZ píše:...
No v civilizovaném světě není nic abnormálního,že v okamžiku kdy se firmě nedaří se po dohodě zníží plat od ředitele až po uklízečku.No v česku by to byla nevídaná věc.Minimálně znížení platu vedení nepřichází v úvahu.A samozřejmě odbory by nesouhlasili také.
Kubax
Nákupčí roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 4. 2007 18:56

Kubax píše:
PaulZ píše:...
No v civilizovaném světě není nic abnormálního,že v okamžiku kdy se firmě nedaří se po dohodě zníží plat od ředitele až po uklízečku.No v česku by to byla nevídaná věc.Minimálně znížení platu vedení nepřichází v úvahu.A samozřejmě odbory by nesouhlasili také.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků