Vrzání v OII

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jura - OII 11. 3. 2006 22:03

Zdarte lidi. Mám OII a mám trochu problémy s vrzáním uvnitř. Při sjíždění nebo vyjíždění na nerovnosti (např. parkování), kde je jedno kolo výš a ostatní níž se mi ozývají vrzavé zvuky ze zadní části. Další věc co mě štve, vrzání palubky v zatáčkách. Když zatáčím popř. přejíždím drobné nerovnosti. Jde to slyšet jakoby od předního skla u spolujezdce.
A ještě jedna věc. Nedávno mi měnili přední sklo a bohužel tam mám automatické stěrače. Při té příležitosti vyměnili i dešťový senzor, ale řekl bych, že docela špatně, protože mi i při pár kapkách stírá docela dost rychle. (rychleji než v poloze II) Nevíte jestli to jde nějakým způsobem vyřadit a hodit tam něco jako je cyklovač ve favoritu? :-) Dík.
Jura - OII
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod germi123 12. 3. 2006 08:52

Jestli to máš v záruce tak bude nejlepší navštívit asi servis. A nebo neudělat nic jiného než si vlíz pod auto a kouknot se na zadní nápravu nebo odkud to má jít. A očíhnout to popř. namazat.
Na palubku bych nejdřív zkusil klasických Buch-Buch způsob. Jinak jestli si zručnější a umíš povolit několik šroubku a trofl by i jí rozdělat, tak to tam můžeš vystlat něčim asi se tam dřou navzájem plasty na tvrdo. Jinak zase jedině servis.
Proboha cyklovač s favorita na O2 ? :D Když Ti to měnili tak to nenakonfigurovali asi podle Tvých představ a nechali nějaké pofidérní základní nastavení. Nic jednodušího než návštěva servisu a nastavení pomocí V.A.S za 5 minut není.
germi123
Servismen

Odeslat příspěvekod Hustoles 12. 3. 2006 10:28

Jura - OII píše:Zdarte lidi. Mám OII a mám trochu problémy s vrzáním uvnitř.n/quote]

To je bída, když už si člověk nemůže vrznout ani ve vlastním autě... :( :P Mr. Green
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 12. 3. 2006 11:15

holt skoda - simply never :)
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartinTDI 12. 3. 2006 18:09

Po navrate s dovolenky zacalo niekde v pristrojovke vrzat, ale iba pri plnom zrychlovani a pri urcitych otackach.... Chlapci zo servisu to pri pravidelnej prehliadke dufam opravia.
BMW
MartinTDI
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 3. 2006 18:13

Martin: Nám v Octě taky kde co vrže drnčí když se zrychluje, ale nějak to neřešíme ;)
anonymni

Odeslat příspěvekod Octavia TDI 13. 3. 2006 13:51

Taky to znám:-) Vrzání ze zadní části auta? Vsadil bych se, že vrže plato, co zekrejvá zavazadelník. Aspoň u mě tomu tak bylo. Stačí podlepit tenkým molitanem a je po starostech. Lehce vrzat může i uchycení sklopnýho opěradla zadních sedadel - dělalo to už i u O1. Doporučuju sklopit sedadla a ten kov potřít silikonem. Funguje to:-)

Vrzání u okna? Buď to spackali při výměně okna a pak bych to reklamoval, nebo se jedná o vadu, co jsem měl já a maj je všechny O2 vyrobený 2004-2005 (aspoň co řekli v servisu). Jedná se o vrzání a křupání palubní desky způsobený lištou, co se táhne podél celýho okna. Vymění to v záruce - jedná se o výrobní vadu.

Aut. stěrače se asi daj nastavit při montáži, ale jejich rychlost a reakci na déšť lze ovlivnit i překlápěcím ovladačem, co je na pravý páčce pod volantem. Možná to bude i tvůj případ.

Netvrdím, že všechno, co jsem napsal, je všelék, ale mně to pomohlo úplně. Zdravím
Octavia TDI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jura - OII 13. 3. 2006 20:39

Díky za rady.
přikláním se k těm sedákům zkusím silikon.
To vrzání u okna by opravdu mohlo být tou mřížkou. Servisák, říkal, že už si na to stěžovalo víc lidí.
Při výměně okna spackali nejspíš jen to čidlo. O přepínači na stěrače vím, ale neřekl bych že to nějak zvlášť reaguje na mé pokyny. :-)
Jinak k tomu cyklovači. Co jsem měl zatím možnost vyzkoušet auta, tak si myslím, že to byl nejlepší systém. :-)
Nějaké automatické stěrače jsou mi k ničemu když to nestírá takovou frekvencí jakou potřebuju.
ještě jednou díkaz za rady.
Jura - OII
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jura - OII 13. 3. 2006 20:43

PeTr7650 píše:holt skoda - simply never :)

No, nechci rozpoutavat nejaky boj, ale co vim tak majitele citronu maji takove problemy s podvozky, ze nejake vrzani palubek, popr. necinnost steracu ani neresi.
Jura - OII
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MartinTDI 14. 3. 2006 19:42

Jura - OII píše:
PeTr7650 píše:holt skoda - simply never :)

No, nechci rozpoutavat nejaky boj, ale co vim tak majitele citronu maji takove problemy s podvozky, ze nejake vrzani palubek, popr. necinnost steracu ani neresi.

:D :D :D
BMW
MartinTDI
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palics 19. 6. 2006 19:52

mne zase na Fabii zacalo neco vrzat na podvozku,ale brutalnim zpusobem.Takze to vypada tak,ze kdyz prejedu nerovnost,tak je to jako kdybych jel se žebřinákem :-)).no zitra to povezu do servisu,pac s tim tak jezdit nemuzu.
palics
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alf-combi 19. 6. 2006 20:03

No, já mám auto docela krátce a po prvním vyndání a vrácení plata nad kufrem mi to začalo také trochu vrzat, stříknul jsem tam v práci WD40 a problém je pryč.
Fabia Combi 1,2HTP 47kW Ambiente MR2006 (10100 km)
Alf-combi
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kepke 19. 6. 2006 20:18

Alf-combi píše:No, já mám auto docela krátce a po prvním vyndání a vrácení plata nad kufrem mi to začalo také trochu vrzat, stříknul jsem tam v práci WD40 a problém je pryč.b/quote]


doufám že to nebyla firemní WD40 :hm Mr. Green
miluju sílu 5000 poníků...
s2 combi
kepke
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alf-combi 19. 6. 2006 20:27

kepke: to si piš! :D Taky si auto meju firemni vapkou, firemnim samponem na sluzebaka a kdyby vysavac za neco stal, tak bych si ani ten nevozil svuj Mr. Green
Fabia Combi 1,2HTP 47kW Ambiente MR2006 (10100 km)
Alf-combi
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bojler 19. 6. 2006 20:59

tan nadpis tematu muze u nekterych lidi vyvolat pochybnosti o cem to tema je... Mr. Green
bojler
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků