Klepání v kufru Fabie Combi

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod marekg 21. 7. 2005 19:53

Mám Fabii Combi 1.4 16V 6/2005 a po jízdě po kočičích hlavách se z pravé strany kufru v prostoru roletky a krytu podbehu při pomalé
jízdě přes větší nerovnosti,např.zpomalovací práh a při zatáčení ozve dosti výrazné lupnutí-klepnutí.Zkoušel jsem vydělat roletku,nepřestalo to.Doraz na opěradlech to asi taky nebude,ten je dotaženej.Nezkoušel jsem jen sklopit opěradla,takže nevím,jestli to dělá, i když jsou sklopená.Plasty 5-tých dveří? Jinak mi povrzává těsnění LZ dveří,tře zřejmě o těsnení na kastli.Máte někdo podobné zkušenosti a nevíte náhodou co se s tím dá dělat?
marekg
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 7. 2005 19:54

co zkusit nekoho posadit na zadni sedacky, sundat roletku, at se nahne do kufru a pomalu to snim projet at posloucha?
anonymni

Odeslat příspěvekod marekg 21. 7. 2005 20:00

Jo to udělám,už se mnou takhle řešili nějaký věci,sedli do toho se mnou a projeli to.Jenže čím to může být? jezdím po kostkách max.30 a po měsíci provozu tohle?
marekg
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 7. 2005 20:03

marekg: tezko rict, jak si rpedstavit to klepani, treba se ti neco uvolnilo, podbeh, nebo neco v kufru, naradi?
anonymni

Odeslat příspěvekod marekg 21. 7. 2005 20:10

Někde na Škoda-Board bylo napsaný,že to způsobuje nějaká rozpěr nebo držák? mezi krytem repro(JÁ JE NEMÁM VZADU OSAZENY)a vnitřním krytem podběhu.Zvláštní je,že to klepe jen na
velkejch hrbolech.Nevím.Asi drapnu servisáka at si to poslechne.
marekg
Nováček

Odeslat příspěvekod turboleon 21. 7. 2005 21:40

Zkus stříknout trochu silikonového oleje na "pant" uchycení zadního plata. Netvrdím, že je to ono, ale mohlo by to pomoci. A nic se tím nezkazí.
turboleon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marekg 21. 7. 2005 22:41

To už někdo zkoušel přede mnou,při vydělávání tam byly stopy oleje.Není to poprve,co jdu reklamovat pazvuky,ale tentokrát jim to asi omlátím o hlavu.Mechanik,kterej nerozpozná odkud se ozývá to či ono zavrzání,např. to těsnění dveře-kastle,pak tvrdí,že to byl gumovej doraz opěradla.Po vyjetí ze servisu jsem zase slyšel vrzání.
marekg
Nováček

Odeslat příspěvekod štaflík 22. 7. 2005 06:19

Mě u mé (09/2004) klepe v kufru vpravo, ale asi roletka. Když je natažená, tak nic, a když je smotaná (což je často kvůli psovy), tak na hrbolech rachtá. Taky nevím, co s tím. Do servisu se mi kvůli tomu nchce, na druhou stranu nesnáším, když mi v autě něco rachtá a jinak to auto je v tomhle dobrý.
štaflík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mfilip 22. 7. 2005 06:35

spatne dilenske zpracovani
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 7. 2005 06:43

mfilip: hele Fabka neni Fiat nebo Alfa, tohle to urcite nebude
anonymni

Odeslat příspěvekod marekg 22. 7. 2005 20:27

Při sklopení opěradla to přestane,že by zámky opěradel?
marekg
Nováček

Odeslat příspěvekod turboleon 22. 7. 2005 21:40

Jo, někde se dooporučovalo omotat je izolepou nebo nějakou páskou. Já to na Leonu preventivně udělal taky.
turboleon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod upír 22. 7. 2005 22:03

Taky mám Fabii kombase a to rachtání a pazvuky jsou slyšet občas na různých místech, myslím, že to je špatným dílenským zpracováním anebo volbou nevhodných plastů subdodavatelů Škody. Teď mám najeto 13000 km a ty pazvuky už nejsou často. V novém autě toho skřípalo víc než teď. V kufru mě v minulosti skřípalo plastový pouzdro na hever. V současnosti mě zase na nerovnostech začínají vydávat pazvuky pravé zadní dveře. Prostě najeď s autem aspoň 10000 km a když potom skřípání neustane, tvrdě to řeš v garanci v servise. Jinak mám pocit, že pazvuky a problémy s elekrikou jsou bohužel časté problémy současných Škodovek a výrobce jinak slušných aut by s tím už měl konečně něco dělat ( např. levnější korejci tyto problémy téměř neznají, čím to asi bude?).
upír
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marekg 22. 7. 2005 22:34

Mě vrže asi těsnění v levejch zadních dveřích,ale jen na nerovnostech.Ta roletka když je natažená tak mírně skřípe,ale ty opěradla vržou až teď po ca2.500km a několikrát projetejch úsecích s kostkama.Možná je to taky tím,že jsem předtím jezdil v sedanu-tam nic nemohlo vrzat od kufru,sedačky byly napevno,musím si zvyknout že kombi je vždy trochu hlučnější.Ale když to srovnám s druhým autem kterým občas jezdim (Citroen Berlingo 1.9 D) který má 180tkm,tam cvičí proti sobě zadní křídlový dveře,odhlučnění veškerý žádný,tak ta Fabie je proti tomu špičkový auto.
marekg
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 7. 2005 19:19

To Marekg:většinou to dělají ty zámky-ono se Ti pak mírně hýbají sedadla,které navíc hýbají s roletkou nahoře což vydává různé záhadné zvuky.Skoro před dvěma lety jsem byl kvůli tomu i v servisu-samozřejmě na to nepřišli.Pak jsem na to přišel sám...Pak ještě pod zadním sedadlem na podběhu je takový jakkdyby umělohmotný šroub/průměr asi 2cm,občas bývá volný -dobré dotáhnout.Jinak už skoro 30000km mi v zadu auta ačkoliv mám kombi nic ani nezavrzalo ani neklepalo.
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků