Zvýšení výkonu Octavie II 2.0 TDI

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod madeja 14. 4. 2005 07:59

Po včerejší návštěvě autorizovaného dilera Škody a svezení se s upraveným 2.0 TDi mám velkou chuť jít do toho také.
Chcou za úpravu 15.000 Kč. Zvýšení výkonu ze 103 Kw na 133 Kw a točivého momentu ze 320 Nm na 380 Nm.
Tvrdí mi, že záruka v žádném případě nepadá, že to jezdí předělávat přímo pracovníci ze Škodovky, oni pak nahlásí do Mladé Boleslavi "autorizované" navýšení výkonu a Škodovka drží záruku dále. Samotné přestavení motoru sestává z vymontování řídicí jednotky a jejího přestavení. Pry na to používají 2 laptopy najednou. Úprava trvá cca 60 min. Nabízeli mi několik variant na 125 KW na 133 kw a na 145 KW. OPtimálni je prý ta na 133 KW. 145 ka už prý dost kouří. Servisní interval yse nemění.

Jaký je Váš názor na to ?? Jel jsem s tou 133kou a pak s RS 1.8T.
Ten diesel je pánové silnější a s tíhou toho auta je to docela síla.

Díky předen za Váš názor.
madeja
Nováček

Odeslat příspěvekod Dr.Jeckyl & Mr.Hyde 14. 4. 2005 08:51

Kde ti to nabízej?
Dr.Jeckyl & Mr.Hyde
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dusan 14. 4. 2005 09:30

Tohle se mi *VELICE* nezda. Myslim, ze to tam nekdo dela na kolene a ma z toho soukromy business.
a) kourici 145kw tezko projde emisnimi limity a tudiz si lze jen obtizne predstavit, ze to bude Skoda-Auto delat oficialne.
b) pri cenach za kw u VW Group je cena extremne nizka.
c) zivotnost motoru pri zvyseni vykonu u 40% musi jit zakonite dolu a pak je otazkou ta zaruka.
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod madeja 14. 4. 2005 09:58

Ten člověk je ze škodovky, ale dělá to jak se říká na kšeft pro oficiálního dílera. Nemyslím si , že cena je nízká, když přehraje pouze flash bios jednotky za 90min.
Když jsem se informoval zrovna dva pánové přebírali kombíky s 1.9 TDI 4x4 oba byli od něho číplé, viděl jsem doklad o čipu, hle světe div se s razítkem autorizovaného prodejce a škodovky s konstatováním, že záruka se nemění a že byl pouze pozměněn bios řídící jednotky. Oba tyto motory byly natočeny na 100 Kw. S jedním šťastným majitelem jsem mluvil, měl předtím O I taky čiplou max. spokojenost od stejného člověka.
Tvrdili mi také, že v normálnim servisu nikdo nepozná , že je auto chiplé, jedině když změří výkon.
madeja
Nováček

Odeslat příspěvekod madeja 14. 4. 2005 10:02

Nabízí mi to v servisu na Třinecku, servis má 10 letou historii, kupovali jsme u něj jako firma už desítky aut, vždy byla spolupráce s něma bez prolémů. Auto s tímto člověkem chipují už 3 roky. chipli jich odhadem kolem 50 ti
madeja
Nováček

Odeslat příspěvekod madeja 14. 4. 2005 10:04

Z emisních limitů nemá strach oni samotní mají STK, to bych se divil, kdyby auto neprošlo 8) . a do té 145 Kw už bych nešel, říkají že 133 Kw je na ten motor ideální
madeja
Nováček

Odeslat příspěvekod mfilip 14. 4. 2005 10:18

madeja píše:Nabízí mi to v servisu na Třinecku, servis má 10 letou historii, kupovali jsme u něj jako firma už desítky aut, vždy byla spolupráce s něma bez prolémů. Auto s tímto člověkem chipují už 3 roky. chipli jich odhadem kolem 50 tih/quote]

V trinci znam akorat Auto Heller, byvaly Netcar. V Netcaru v Karvine ( byvaly Rohac ) kdysi cipoval jeden clovek - L.F.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod madeja 14. 4. 2005 10:23

Není to ani jeden z nich. Nepíšu jejích jméno záměrně těžkon říct jestli stojí o popularitu
madeja
Nováček

Odeslat příspěvekod UserX850 14. 4. 2005 10:38

A neni to uprava od Cimbu? Vzdyt ten spolupracoval se Skodovkou a tak by to nemuselo porusit zaruku! Cena skoro odpovida te, kterou udavaji na oficialnich strankach. Jinak mel jsem od nich upravenou Octavii 1.9 TDi 66 kW a byl jsem spokojen, ani jeden problem za 160 000 km. V servisu se na nic neptali, chip se da poznat mozna pri testovaci jizde.
UserX850
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rak 14. 4. 2005 10:52

Cimbu nevím, protože když jsem se ho natvrdo zeptal, jak je to se zárukou, napsal mi, že samozřejmě padá. Před násštěvou servusu je nutné nejdřív nahrát původní hodnoty.
Rak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod madeja 14. 4. 2005 11:09

Mně bylo tvrzeno, že upravená jednotka normálně spolupracuje se všemi standartními testovacími soupravami co mají servisy k dispozici a, že servis nevyčte absolutně nic. Nehledě na to, že já bych si to auto nechal servisovat ve stejném místě kde by mi ho chipli. A i kdyby škodovácká záruka padla, kdyby mi odešel motor v autě, tak mi ho v tom servise vymění na záruku, jak zjistí pánové ve škodě, že byl ten motor chiply ? A když už by chtěli zpět ten pokažený motor, tak prostě servis přehraje jednotku do původního stavu.
madeja
Nováček

Odeslat příspěvekod oscar 14. 4. 2005 11:17

neboj se ze ve skode nepoznaji, ze byl motor nacipovany. jinak, pokud ten servis vrati soft zpatky, tak to tam musi byt naprosto korektni vztahy s MB. reklamujes neco, co jsi si znicil sam svoji blbosti. anebo blbosti cipare.
Psychotik je, zjednodušeně řečeno, člověk, žijící ve svém vlastním světě, obtížně rozlišující představy a realitu - petrumr.
oscar
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod madeja 14. 4. 2005 12:00

Netvrdím, že v tom servisu dělají nějaké machinace, tvrdí mi prostě, že je to všechno OK a záruka platí. To, že ve Škodovce nic nepoznají i kdyby to všechno bylo úlně jinak je můj názor a myslím si, že je správný, nehledě na to, že ne vždy se mění celý motor ale třeba jen jeho části, nebo se vyměňuje převodovka atd. To podle mne opravdu nemají vůbec šanci na nic ve škodovce přijít.

Stejně, pokud do toho půjdu budu požadovat záruku a je mi jedno jestli od servisu nebo od Škodovky a co s tím v záruční lhůtě udělá servis je mi upřímně jedno já budu požadovat opravené auto.

To , že mi na to dají záruku jsem si znovu telefonicky potvrdil, řekli mi, že sepíšou protokol a zavážou se k záruce, jestli se zaváže servis nebo škodovka je mi jedno.
madeja
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 4. 2005 12:12

madeja: daji ti to i pisemne, ze neprichazis o zaruku, nebo je to jejich tvrzeni pusa-ucho a kdyby neco, tak smula?
anonymni

Odeslat příspěvekod madeja 14. 4. 2005 12:25

Dají mi to písemně. Dokonce tvrdí, že pošlou hlášení do Škodovky o přeprogramování řídící jednotky. Jestli kecají, že škodovka drží záruku dále to opravdu nevím, ale každopádně ji budou držet alespoň oni jinak do toho nejdu. Auto je 1/2 roku staré najeto 10 tis. km.
Znám se s nimi dokonce i osobně kupoval jsem tam pro firmu už hodně aut za moc let. Nevěřím, že mně chcou oblafnout, zvlášť ne teď, kdy se servisy bijí o zákazníky. U nás přibylo snad kolem 3 nových prodejců škoda. Chceme kupovat do firmy další tři auta octavie II v plné polní a nechal jsem si u nich zatím udělat pouze nabídku. - mají proč být na mně hodní.
madeja
Nováček

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků