Ma dnes smysl Rapid SB MC 1.0TSi?

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod maincoonsback 5. 3. 2020 21:52

Promiň ale musím ocenit skutečnost, že se ti právě podařilo dojít do stavu, ve kterém já jsem již cca 25 let.


A to je dobrý...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 5. 3. 2020 22:00

1,2TSI 81kW sa zda ok
1,4TSI 110kW sa zda ok
2.0TSI aktualny od 2012 sa zda ok

Nove motory su moc mlade.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 5. 3. 2020 22:03

maincoonsback píše:Promiň ale musím ocenit skutečnost, že se ti právě podařilo dojít do stavu, ve kterém já jsem již cca 25 let.


A to je dobrý...

Asi sis to nepřebral úplně správně.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 5. 3. 2020 22:04

glider píše:1,2TSI 81kW sa zda ok
1,4TSI 110kW sa zda ok
2.0TSI aktualny od 2012 sa zda ok

Nove motory su moc mlade.


Glider si to přebral naprosto správně. Ono se pozná, kdo má a kdo ne.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 5. 3. 2020 22:05

garážmistr píše:
maincoonsback píše:Promiň ale musím ocenit skutečnost, že se ti právě podařilo dojít do stavu, ve kterém já jsem již cca 25 let.


A to je dobrý...

Asi sis to nepřebral úplně správně.

Ale ano,nešlo jinak.

-- 5. 3. 2020 22:07 --

garážmistr píše:
glider píše:1,2TSI 81kW sa zda ok
1,4TSI 110kW sa zda ok
2.0TSI aktualny od 2012 sa zda ok

Nove motory su moc mlade.


Glider si to přebral naprosto správně. Ono se pozná, kdo má a kdo ne.

Trochu křečovitý ústup ze slávy...
Drž.se.toho co si prohlásil. Měl si výjimečně pravdu, netřeba ustupovat. Slovíčka jako zda se to neobhájí..., Zvlášť když pravda je to s odřenýma ušima jen u jednoho z výše jmenovaných...

Takže asi tak.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 5. 3. 2020 22:17

Nova doba, nova doba. Wolff souhlasi s deckem. Se nedivim, ze je decko v rozpacich.
Ted to zas na 12 hodin spadne kvuli vam, na tohle neni ta databaze dimenzovana :(
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 5. 3. 2020 22:18

Jsem konzistentní, opravdu nerad bych došel do stavu, ve kterým jsi již cca 25let.
To bych se radši zastřelil.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 5. 3. 2020 22:48

Tak si raději ty konzistentní zamci tu skříňku...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod jhamil 5. 3. 2020 22:52

Pokud bych toto koupil, tak okamžitě měním olej. Pokud už teda není náhodou měněný.
jhamil
Nováček

Odeslat příspěvekod maincoonsback 5. 3. 2020 22:53

To asi je to poslední, co by rád bylo špatně. Zase tak ve středu být nemusíš. Ale jako jo, nic s tím nezkazis.
Spíš by to chtělo vědět, kdo,.kde a jak s tím jezdil.
A po tom... Není lepší prostě koupit nový, být hůř vybaveny se stejným motorem...?
Jako MC vypada hodnotnější, ale co tam.neni se ani v budoucnu nepokazí a přijde.mi, že dost z té výbavy jsou. Zbytečná.cinghrlatka...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod garážmistr 5. 3. 2020 23:15

Taky bych vyměnil olej hned. A po 5tis. znovu.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 6. 3. 2020 00:21

Rapid nemá dojezdy oken, ani stropních madel - nebrat.
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 3. 2020 00:50

:hm
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 6. 3. 2020 00:56

Golf taky ne.
Ale např. moje žena vůbec neví co to znamená. Je technicky nevzdělatelná a intuitivním přístupem je schopna okno otevřít i zavřít. Auto má moc ráda a hezky se jí s ním jezdí.
Tipnu si, že to bude platit pro 80% populace.

Smutný osud, obcházet salóny a tahat za stropní madla.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod aikoN 6. 3. 2020 07:18

Nekenieh píše:To jsem nikdy nepochopil, proč vadí, že je užší. Hezky se s tím parkuje, lépe se vyhneš, před marketem Ti tolik neomlátí dveře a máš víc místa na vystupování.
Proboha, k čemu jsou ta "široká auta", když se dozadu stejně 3 lidi nevejdou a 3 dětské sedačky už tuplem ne?
A navíc dneska většina lidí nemá potřebu jezdit vzadu ve třech. Usouloží si sotva jedno dítě a s tchýní se stejně rozhádají. A kdo tu potřebu má, jde do aut s vnitřní šířkou 150 cm a více.


Protože by se do těch aut nevešli vyžraní špekouni, aniž by se navzájem dotýkali pupkama a sádelnatýma ramenama. :hm

-- 6. 3. 2020 06:41 --

Jinak, osobně největší smysl v koupi Rapida vidím v případě, kdy se kupuje úplně nový. Za super peníze člověk dostane nové auto, které předtím nikdo nekurvil, s motorem, který navzdory předsudkům není zas až tak marný, výborným vnitřním prostorem v podélném směru, velkým kufrem a výbavou, kde nic zásadního nechybí a cestu si do ní našly i modernější vymoženosti (Smartlink). Naopak v Rapidu jako v ojetině tolik smysl nevidím - cena o tolik nižší není (nemá ani moc kam klesat) a je tedy na výběr z více variant - například ty rychlý záda od Hyundaie. Ono se nezdá, ale i za 15 tkm se toho dá hodně zkurvit.

Má to ale několik ale.

1. Motor je vzhledem ke svému projevu (jede až od 2000 otáček) a zpřevodování nepříliš vhodný do města. Jízda 50 na trojku znamená právě těch cca 2000 otáček, takže prakticky každé zpomalení znamená nutnost podřadit na 2. To samé pomalé průjezdy ostřejšími zatáčkami. To se jede typicky kolem 20 km/h, což v případě Rapidu znamená buď podtočenou dvojku nebo meziplynovat na jedničku.
2. Vzhledem k tomu, že 1.0TSI je přímovstřik a má filtr pevných částic, není až tak vhodný na krátké trasy.
3. Jak už bylo zmíněno, je to trochu užší auto. Pokud s tím vzhledem k proporcím nemáš problém, překlopí se to pro tebe ve výhodu v podobě lepšího parkování, průjezdností úzkými mezerami atd.
4. Musíš se smířit s tím, že s Rapidem jsi automaticky u většinové společnosti za socku, i pro ty, co jezdí ve vylítané plečce v ceně průměrného platu, kterou mají na úvěr.

-- 6. 3. 2020 06:44 --

Koleckobetonucimalty píše:Rapid nemá dojezdy oken, ani stropních madel - nebrat.


U řidiče dojezd má. Tedy naprosto v souladu s japonským hi-tech přístupem :D
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků