Toyota Landcruiser 90?

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod huugh 12. 4. 2005 20:24

jake mate nazory na Landcruiser 90? a co rikate na cenu u 5dv. 3l dieslu (9l/100 prumerna spotreba) v terra vybave 1 300 000 ?
huugh
Nováček

Odeslat příspěvekod JP 12. 4. 2005 22:43

Velmi dobre auto za velmi dobrou cenu. Mam zkusenosti s jizdou jen v Cruiseru 95, ale 90 je mozna jeste lepsi. Teda byl jsem z ni docela nadseny, kdyz ji testovali v TopGear. Ale jinak jsem vetsi nadsenec do Land Roveru.
JP
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sedlaken 15. 4. 2005 13:54

To: JP, a co říkáš na LR Discovery II, já se furt rozmýšlím, nemám přímé zkušenosti, ale z různých testů a diskuzí se bojím poruchovosti LR, byť do terénu prakticky nezavítám, navíc nemá při všech těch elektronických systémech typu ACE, SLS, HDC ani palubní počítač. Toyota je jistě spolehlivá, ale na můj vkus má devadesátka takový laciný asijský interiér.
sedlaken
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JP 15. 4. 2005 14:12

to sedlaken: Ja nemam zase tolik zkusenosti. Land Rover je pro me zalezitost lasky ke znacce. S Discovery II jsem mel moznost jet jen jako spolujezdec v terenu a musim uznat, ze to je opravdovy off-road, jak se patri. Bohuzel ty 3 hodinky byla jedina zkusenost, kterou s timhle mam, takze spis usuzuju z toho, ze docela dost novych majitelu si na nej stezovalo a byli docela nespokojeni s poruchovosti. Nevim, jestli to nebyla zalezitost treba jen nekolika prvnich tisicu kusu, ale jsou to prote nazory, na ktere clovek narazi a nevi od koho jsou.

Osobne travim dost casu v Anglii, ale ani tam Discovery moc nevidam. Svezl jsem se Rangem, novym i starsim a to je parada a oba jeho majitele, ktere znam jsou nadmiru spokojeni. U Discovery II nemuzu slouzit :?
JP
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Clayton 15. 4. 2005 14:12

Land Cruiser 90 se už více než 2 roky nevyrábí. Máš na mysli modelovou řadu J12 (tj. bez číselného označení, občas se používá zoznačení LC 120)?
Clayton
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod huugh 15. 4. 2005 15:29

2clayton - http://www.toyota.cz/model-lcruiser90-galerie.html
omlouvam se, opravdu se uvadi bez cisla (http://www.toyota-europe.com/showroom/l ... index.html)
muj zamer byl, urcit ze se jedna o levnejsiho landcruisera
(vice se divam na US weby, tam je landcruiser pouze v jedne verzi - http://www.toyota.com/landcruiser/index.html popripade i zde:
http://autos.msn.com/research/vip/Spec_ ... =VIP#specs
ktera je ve skutecnosti Landcruiser 100 )
huugh
Nováček

Odeslat příspěvekod skdd 15. 4. 2005 15:55

neviem ci terra ma AT alebo nie ale zda sa mi, ze 9 litrov je nedosiahnutelna spotreba :) Ja mam v meste okolo 13, 3.0D a AT.
skdd
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Clayton 15. 4. 2005 17:03

Mám 4.0 benzín automat, jezdím za 17 - 18 litrů, nicméně se domnívám, že je to v případě LC 120 lepší volba než diesel. Je znatelně méně hlučný (do 160 km/h na úrovni slušného sedanu) a jízda je znatelně dynamičtější. Jsem přesvědčen, že při takovéto pořizovací ceně se již rozdíl ve spotřebě ekonomicky výrazně v nákladech neprojeví.
Je otázkou, zda, pokud jsi limitován částkou kolem 1,3 mil, je LC vhodnou koupí. Je dost aut, které poskytnou za tyto peníze lepší výbavu. Nicméně na druhou stranu, díky spolehlivosti a kvalitě provedení bych v takovém případě uvažoval o levném LC asi i já.
BTW: Navrhuji, shodněme se na značení LC 120, běžně se používá i u Toyoty v servisech, nový LC se tak měl původně jmenovat než nějaká hlava z lišky vymyslela, že nebude mít číselné značení.
Clayton
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Clayton 15. 4. 2005 17:06

Ještě doplnění k těm linkům na US weby. Land Cruiser 120 je jedno z "trojčat". Prakticky shodné auto je Toyota 4Runner (ač tak na první pohled navypadá) a na US webech najdeš i Lexus GX470, který je naopak téměř shodný vzhledově, liší se použitím zážehového motoru 4,7 z LC100.
Clayton
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JP 15. 4. 2005 17:40

No tak dnes jsem videl na Budejovicke vytuneny Land Cruiser .... no povim vam - HNUS, velebnosti :-)
JP
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skdd 15. 4. 2005 17:45

3.0D je strašne hlučný to je pravda. Je dokonca tak hlučný, že prereve aj MT pneu. Tých 17 máš v meste?
skdd
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Clayton 15. 4. 2005 21:44

Těch 17 je u mě takový mix 1/3 město (Praha) a 2/3 dálnice (150 - 160 km/h). Pokud bych dodržoval rychlostní limity, mám vyzkoušeno, že bych se vešel do 14 l.
Clayton
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skdd 23. 7. 2005 11:40

skdd píše:3.0D je strašne hlučný to je pravda. Je dokonca tak hlučný, že prereve aj MT pneu. Tých 17 máš v meste? /quote]

Včera som sa viezol v novej 3.0D s 5st AT a musím povedať, že motor pokročil. Je oveľa tichší a ten 5st AT mu vyslovene sadne. Auto malo necelých 400km. Hlučnosťou som bol milo prekvapený.
Spotreba (zatiaľ čistá séria) 9.5, cestou naspať sme šli mojou starou 3.0D (4st AT) a pri podobnom štýle jazdy 9.9, hlučnosť však oveľa vyššia.
skdd
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod juro 27. 7. 2005 10:59

spravil som asi 200km v starom LC90 3.0d AT a 10km v novom LC 3.0d AT. ten novy samozrejme o generaciu pohodlnejsi a tichsi. v oboch sa podla mna pri trosku dynamickej jazde splha spotreba brutalne hore, ale v rychlostiach do 120kmh maju podla mna oba prekvapivy dostatok sily a automat zvladaju uplne bravurne, ja som od toho necakal vzhladom na povahu auta ziaden extra komfort cestovania a veru ani stary model sa mi nezda neznesitelne hlucny. ked chces off road ktory je ozaj off road a na asfaltke sa stale nebadane hupe a vzadu sa neda pohodlne cestovat (ozaj nepoholne perovanie aspon v starej LC 90 , prekvapujuco vpredu uplne super) tak to ber. ale ozaj to nie je ziadne SUV pseudo terenak a tak sa aj na ceste sprava.
impreza wrx '03
juro
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků