Hyundai Accent VS. Chevrolet Lacetti VS. KIA Cerato

Chevrolet, Hyundai, Kia

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Mirek-607 14. 2. 2006 17:39

Shimi: Tak dobre, pro me je zasadnim meritkem trid rozvor (podle toho se vetsinou auta radi, ale ne vzdy), protoze ten urcuje velikost prostoru pro posadku, pak sirka. Delka me moc nezajima, ta zalezi na kufru. Podle rozvoru jsou auta super mini (budu se drzet Korejcu): Atos, Spark/Matiz, Picanto (cca 2,3-2,4m), mala auta: Rio, Accent, Kalos, Getz (cca 2,4-2,5m), nizsi stredni trida: Lacetti (pozor, ma i verzi sedan a kombi), Cerato, Elantra (cca 2,5-2,65m), stredni trida: Evanda, Sonata, Magentis (cca 2,65-2,75m) a vyssi trida: Grandeur, Opirus (vic).

Lacetti je pro me stejna trida jako Elantra i jako Octavia i jako Golf, Civic, Cerato atd. Opakuju, ze i Lacetti ma i jine varianty nez HB.

S interierem u Elantry jsem to myslel tak, ze kdyz do ni sednu, poznam, ze to auto se vyrabi uz hodne let. Nijak ho nehodntim, jen nepusobi uplne moderne. Oproti novejsim autum, ktera maji preci jen masivnejsi dvere, sedacky atd. (kvuli bezpecnosti) je v ni ale celkem hodne mista.
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vampireslayer 14. 2. 2006 18:21

Shimi píše:Lacetti s takovou výbavou je momentálně v akci za nějakých 343.000,- a Cerato za 334.000,- Za 359 se teď prodává Elantra, což je auto o třídu výš a úplně někde jinde. Proto tak nějak nechápu Vampireslayera. Když už hodlám do auta vrazit kolem 330 litrů, tak si přece nebudu kupovat auto nižší třídy, ale připlatím si usmrkaných 30 tisíc a mám káru jak sviňa. /quote]


Puvodne jsem chtel auto do 300K, horko tezko jsem umluvil mati na tech 330, ale 360 to uz je moc, to bych taky takhle mohl pokracovat donekonecna - rict si, no ale za 390 mam jeste lepsi a za 420 dostanu jeste neco lepsiho atd.
Peugeot 309 GTi, KIA Cerato 1,6 LX
Vampireslayer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shimi 14. 2. 2006 21:15

to Vampireslayer: Tak v tomto případě to chápu :wink: Jen tak mimochodem, těch 330 vysolíš hotově, je tak? No jinak ještě jedna věc :) Neuvažoval jsi o ojetině? Jsi na 100% rozhodnutý pro funglovku? Zrovna korejci se dají koupit za velice, ale velice solidní peníze a ročníky kolem 03 a výš. Já jsem sice taky názoru, že fungl je fungl, ale .... :) Když si vezmu, že auto z roku 03, který stojí nový 360 (Ela), můžu mít s najetýma 40 tkm za 250 a ještě s roční zárukou. Mám pořád brouka v hlavě. Momentálně jsem ve stejný situaci jako ty, taky totiž uvažuju o změně auta, proto ty příspěvky. Já jsem si dal hranici 350 a vybírám jak můžu :) Je to blázinec, aut je jako maku a vybrat ten pravý je hrozně těžký. Zaměřil jsem se na korejce, protože každý, kdo má aspoň trošku v hlavě, si to dokáže spočítat. Poměr cena/výkon je bezkonkurenční. Předsudky jdou v tomhle případě stranou, nejsme v dobách před 15-ti lety.
Shimi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vampireslayer 15. 2. 2006 13:21

Presne tak. Mluvis mi z duse. O ojetine jsem uvazoval, jenze mam z toho strach. Do bazaru se mi jit nechce a na inzerat se muzu spalit taky. Zadnyho znamyho automechanika nemam a organizovat nejaky jezdeni do servisu, aby mi to auto prohlidli, se mi zda komplikovany. Takze snad jedine nejaky pouzity vozy primo od dealeru, coz by se asi dalo, jenze zatim mi nic do oka nepadlo. Vypada to, ze zustanu u Cerata, dneska jsem mimochodem videl v nejakym casopise, akci - Cerato za 299K, coz by bylo dobry, musim se zajet pozeptat do autosalonu.

EDIT: http://www.periskop.cz/cz/clanky/spolecnost-kia-motors-czech-nabizi-bonusy-az-do-45-000-kc

Je to sice jakejsi podivnej leasing, ale normalne na leasing stoji 315, takze pokud bych ji dostal za 315 za hotovy, byl bych spokojenej.
Peugeot 309 GTi, KIA Cerato 1,6 LX
Vampireslayer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shimi 20. 2. 2006 16:11

to All: Nemáte někdo náhodou link na fotky novýho Accenta? Pár fotek jsem už viděl, třeba tady na serveru, ale potřeboval bych vidět hatchbacka. Nemůžu nikde najít fotky 5dv. verze. Na Ženevu se mi čekat nechce :) Nový model se mi líbí, ta 3dv. verze je vymazlená. A když jsem viděl fotky konceptu SR, tak jsem si málem stříkl, fakt móóóc pěkný. Předpokládám, že se dostane do prodeje ještě letos (nemyslím to SR-ko :)) Nemá už někdo info o cenách? Že bych ještě chvíli s koupí nový káry počkal. Ale potřebuju vidět tu 5dv, jestli to má vůbec smysl.
Shimi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wendy 21. 2. 2006 10:12

Tady je, akorát nevím, jestli je to 4 dv. sedan nebo 5dv. hath.
Obrázek
Hyundai i30cw Comfort 1.6 CVVT z Ulsanu od 13.3.2010

Check my www:-)
wendy
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viki_ 21. 2. 2006 13:42

Podle me je to sedan. Otazka je jestli se HB 5D vubec bude vyrabet...
viki_
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shimi 21. 2. 2006 20:33

to wendy: To je sedan jak vyšitý :wink:

to viki_: Bude se vyrábět, to je jistý. Ale co není jistý je to, kdy půjde na trh. Co jsem zatím našel, tak snad až v roce 2007 :/ Ale není to 100%. Uvidíme co přinese Ženeva, po ní budem moudřejší. Jestli už tam přivezou 5dv. verzi, tak nebude co řešit a v létě bude k mání. Doufám ale, že Hyundai bude pokračovat v cenové politice tak jako dosud.
Shimi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wendy 21. 2. 2006 20:55

Shimi: Jo myslel jsem si to, je to z Hyundai USA, a tam HB nejsou z nejpopulárnějších...:-) Ale i sedan je docela vkusnej...
Hyundai i30cw Comfort 1.6 CVVT z Ulsanu od 13.3.2010

Check my www:-)
wendy
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NiceOne 21. 2. 2006 20:57

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NiceOne 21. 2. 2006 20:59

Vim ze to neni 5d ale vypada skvele :)
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelII 13. 3. 2006 11:24

Ahoj, srovnávat accent s laceti a ceratem neni uplne korektni,
jejich regulernim konkurentem je elantra a tu mohu vrele doporucit.
P.
pavelII
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vampireslayer 13. 3. 2006 19:12

Skoda ze Elantra je o 30K drazsi, byla by to jasna volba.
Peugeot 309 GTi, KIA Cerato 1,6 LX
Vampireslayer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 13. 3. 2006 20:33

Ten 3D Accent jako by z oka vypadl Focusu.
Pavel Mareš
Missák Garáže 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek-607 13. 3. 2006 21:31

Ta studie je moc pekna, ale serie dost pokulhava :(

http://www.autorevue.cz/Magazin/Ar.asp? ... XPS=&EXPA=
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků